Únik oleje na atypickém místě

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Únik oleje na atypickém místě

Příspěvek od Arkis » sob led 11, 2020 23:05

Ahojte, v garáži jsem si všiml, že po stání je vždy pár kapek oleje v oblasti pravé mlhovky od pohledu řidiče (levá strana od pohledu před kapotou). Prvně jsem si myslel, že to je bordel ze silnice po dešti. Pořád se to ale opakuje. Co jsem se díval, tak je to těsně za úrovní nárazníku. Na motoru olej potečený není a snad tudy ani žádná trubka s olejem nevede. Vede tudy trubka k chladiči a ty stříbrné trubky v horní části motoru jsou pravděpodobně od klimatizace. Nenapadá někoho, odkud se to tam mohlo vzít?

Ladis_z_Brna
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: čtv úno 24, 2011 07:48
Bydliště: Brno

Re: Únik oleje na atypickém místě

Příspěvek od Ladis_z_Brna » stř led 15, 2020 23:26

Servo?
Mě taky lehce prolíná, ale zatím to nedělá kapky na cestě.

Ovšem, dávám olej 5w-40 a je znát, že jak je řídký, už se tlačí kolem gufer, které už mají své nejlepšé léta zasebou (r. 2001, 270 000 km).
Kolem hřídele rozvodů a předpokládám, že to bude začínat prolínat i u gufera u spojky.
V létě sem si říkal, že dám nová gufera a spojku. Nová gurera naklepávám ne vždycky přesně do původní polohy, aby si břit gufera nesednul už do lehce vyjeté drážky v hřídeli. Pokud to tedy nevadí případnému dalšímu dílu na hřídeli.
Renault Scenic 1,6 16v 08' - opět v LPG, pilotuje manželka s odborným komentářem dcery z autosedačky
Renault Scenic 1,6 16v 01' - krásný povození + Clip diagnostyka, snad mě už nic nepřekvapí (LPG a pilotuji osobně)
Peugeot 205 1,8 D 88' - legenda a špica auto
Renault 5 TD 85' - todle auto se mi rozpadlo za 4 měsíce pod rukama, jako 15tý majitel a vysloveně "dobrá" koupě :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti