trhanie motorom 1.6 16V

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
smoula19
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř bře 04, 2009 16:57
Bydliště: čadca slovensko

trhanie motorom 1.6 16V

Příspěvek od smoula19 » pát říj 18, 2019 13:33

Zdravim, mam problem s trhanim motora.Na neutrale su otacky ok, ked pomaly pridavam plyn ok... ked prudsie tak motornejde plynule do otaciek ale trhavo a buble aj z vyfuku to pocut.Ked sa rozbieham tak auto ide trhavo na dvojke tiez trhavo ale ked pridavam ozaj jemne tak sa da. Skusal som to vcera prebehnut razantnejsie tak na 3 ked idem nad 3000otaciek tak neskube ale ked zaradim 4 alebo 5 a otacky klesnu pod 3000 tak zase ide tak traslavo a bublavo.Sviecky a cievky su ok.chystam sa vycistit skrtiacu klapku... ale chcem sa vas opytat,ked rukou zapcham privod vzduchu motor bu mal chcipnut nie?skusal som pridat cca na 2000 otaciek a strekol som cistic do miest kde je tesnenie okolo skrtiacej klapky a asi ho nasalo lebo hned motor reagoval poklesom otacok. Je mozne ze by to salo falosny vzduch,ze by bolo vadne tesnenie okolo klapky? kebo ked pridam manualne tak pocujem ako keby niekde nieco vyfuklo alebo nasalo vzduch? dakujem za rady

Ladis_z_Brna
Starting member
Příspěvky: 55
Registrován: čtv úno 24, 2011 07:48
Bydliště: Brno

Re: trhanie motorom 1.6 16V

Příspěvek od Ladis_z_Brna » pát led 03, 2020 19:05

Ahoj,
mám stejný motor a kolísají mi otáčky kolem volnoběhu.
Moje zkušenost byla, po víměně cívek se situace vyřešila.
Já to přičítal počátku konce některé z cívek.

U tebe stejná situace, nebo nastal posun?
Renault Scenic 1,6 16v 08' - opět v LPG, pilotuje manželka s odborným komentářem dcery z autosedačky
Renault Scenic 1,6 16v 01' - krásný povození + Clip diagnostyka, snad mě už nic nepřekvapí (LPG a pilotuji osobně)
Peugeot 205 1,8 D 88' - legenda a špica auto
Renault 5 TD 85' - todle auto se mi rozpadlo za 4 měsíce pod rukama, jako 15tý majitel a vysloveně "dobrá" koupě :)

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů