Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Příspěvek od Arkis » ned říj 13, 2019 14:12

Ahojte, před čtvrt rokem jsem se přestěhoval do Prahy a začal více jezdit MHD. Auto tedy vytáhnu jen na nákupy a příležitostně na nějaký výlet. Věděl jsem, že dřív nebo později budu muset nabít baterku. Minulý týden jsem zaznamenal horší starty a včera ráno se už autu moc nechtělo točit. Nemusel jsem nutně vyjet, tak jsem baterii vyndal a dal na nabíječku. Dneska ráno už byla nabíječka v údržbovém stavu a ukazovala 13,1V.
Dal jsem tedy baterii do auta a v pohodě nastartoval. Řekl jsem si, že když už mám startovat, tak vezmu přítelkyni do práce a pojedu nakoupit. Po nastartování jsme tedy hned vyjeli. Odvezl jsem ji do práce cca km a potom jsem jel cca 4 km do Alzy vyzvednout objednávku. Jenže při nastartování u Alzy začala svítit kontrolka STOP a baterie (dobíjení). Ještě jsem tedy zastavil po cestě v obchodě, kde jel byl cca hodinu a jel domů. Kontrolky už nezhasly ani když jsem zkusil motor vytočit při jízdě.

Bohužel multimetr u sebe nemám. Ten jsem chtěl vzít příští víkend, jak pojedu domů na návštěvu. Když jsem ale zapnul diagnostiku, tak ukazovala 11,7-12V při provozu dle zapnutých spotřebičů. Nejsem si ale jistý, jestli je to reálné napětí na baterii a nebo na konektoru diagnostického portu.

Uvědomil jsem si jednu chybu, kterou jsem udělal. Při nasazování baterie zpět jsem jako první připojil mínusový pól a při montáži plusového to trošku zajiskřilo. Je možné, že jsem něco tím odpálil? Prohlédl jsem i pojistky v motorovém prostoru a z vrchu je vidět, že jsou všechny spojené. Nemám ale bohužel diagram, která pojistka slouží pro dobíjení, jestli tam tedy taková nějaká je.

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Příspěvek od vasekpetr1 » ned říj 13, 2019 15:57

Neupadl ti drát od alternátoru nebo na svorce baterky? Máš je pod tou plusovou svorkou všechny?

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Příspěvek od Arkis » ned říj 13, 2019 16:35

Na plusovém pólu jsem uvolňoval kabely ze svorkovnice (něco jako takové, ale s plíškem kolem matice na svorce https://www.himalaj.cz/files/prod_image ... svorky.jpg), protože přímo na pólu je to bez ohýbání nedobitné. Zapojené ale jsou oba kabely, které šly do spojováku. Další volný kabel jsem nenašel a ani si nejsem jistý, že by jich bylo pod jedním víc.
Alternátor je zapojený.

Edit: Jinak řemen tam samozřejmě je a neprokluzuje.

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Příspěvek od Arkis » pon říj 14, 2019 17:13

Takže dnešní update. Pořídil jsem nějaký základní měřič. Konektivitu všech pojistek jsem zkontroloval a všechny byly v pořádku (jen výhřev zadního skla byl opálený s horším kontaktem, tak jsem jej vyměnil). Zkusil jsem tedy samotnou baterii 12,1V. Konektivita na konektor v pojistkovce OK. Konektivita na zem OK. Konektivita na konektor na alternátoru OK. Zkusil jsem tedy nastartovat. Na baterce 11,5V.
Konektor od alternátoru na šroub ukostření stejné napětí jako baterie. Vypadá to, že od altíku nejde proud. Jaké jsou možnosti?

snikers
Junior member
Příspěvky: 154
Registrován: ned bře 17, 2013 13:05
Bydliště: Nemšová - SR

Re: Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Příspěvek od snikers » pon říj 14, 2019 17:41

Vytiahnut alternator a dat na repas
Renault Scenic 1.9 dCi, 2002

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Příspěvek od Arkis » pon říj 14, 2019 17:47

Zkusil jsem zavolat pár lidem a jeden mi řekl, že to není nic neobvyklého, že alternátor zabije špička v síti.
Bohužel zatím všichni mi řekli, ať jej demontuji sám, že jim to ušetří čas.
Co se demontáže týče, tak jsem viděl, že ho drží jen 2 šrouby.
Tady je video a uchycení vypadá stejně. Jenže on tam nemá řemen, že mu praskl. Je možné stejně demontovat alternátor i s řemenem a jen jej tam nechat ležet?
https://www.youtube.com/watch?v=woO-VCBWkzE
Nějak totiž nemám před bytovkou prostory zvedat auto a skrz kryt kola sundávat kryt řemenu a řemen.

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Po nabití baterie svítí kontrolky STOP a dobíjení

Příspěvek od Arkis » stř říj 16, 2019 16:35

Takže závada vyřešena. Včera jsem sehnal mechanika, co to udělal a dneska už je auto doma. Byla rozbitá volnoběžka.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů