Starter netoci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Starter netoci

Příspěvek od Mlsounek » ned úno 17, 2019 17:05

Ahoj vsem.u meho scenica 1.9dci r.v.2002 netoci starter v motoru.vyndal jsem ho,nechal pripojenej na dratech a prilozil ke kostre ma motoru a normalne bezel.jak jsem ho tam dal zpatky tak vyjede jen pastorek a starter se ani nehne.predtim auto nechtelo chytnout a tak jsem do sani striknul cca 3xstart sprej ale nenaskocilo.po ctvrtem striknuti uz mi nejde ani starter.ma to nejakou souvislost?nebo na co se mam podivat aby starter zas tocil.kontrolky vse v pohode.dekuji

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Starter netoci

Příspěvek od vasekpetr1 » pon úno 18, 2019 07:10

Píšeš, že kontrolky v pohodě - jsou v pohodě, čili svítí normálně dál, i když máš otočený klíček do polohy startování? Nebo razantně pohasnou a po puštění klíče se znovu rozsvítí? Baterka je dobitá? To, že se starter točí v pohodě naprázdno, tím sis ověřil, že se ti proud dostává až na elektromotor starteru, ale může být, že v zátěži už nemá sílu otočit se setrvačníkem. Když jsi ho měl venku, zkontroloval jsi uhlíky? Jak vypadal komutátor? Nebyl znečištěný od uhlíkového prachu? Když vezmeš klíčem za šroub řemenice klikovky, jde s motorem normálně otáčet? Není kouslý? Začal bych tím dobitím baterky a kontrolou motoru.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Starter netoci

Příspěvek od Mlsounek » úte úno 26, 2019 21:42

Uhliky jsem nekontroloval.Komutator nevim co je :-( Kontrolky sviti stale cire jak pri startovani tak i pri vraceni klicku.baterku jsem koupil novou,zbytecne.nenasel jsem jak pootocit s remenici klikovky.uz mam na to auto takovyho nerva ze jsem na nej dal inzerat za 10000 ale kazdy mi rika ze to zkusime roztahnout na lane a ja se toho bojim abych se neco nedokurvylo.navic mi to zaclo delat ze kdyz otocim klickem tak v motoru rana jak z dela a vyleti mi ta cerna gumova tlusta hadice co je nasazena na nevim co hned ze pravym svetlem z pohledu do motoru a trochu se z ni zakouri a smrdi(je to ta horni hadice co je nasazene za tim svetlem).po druhem,tretim atd pootoceni klicku uz to nedela.udela to zas treba druhy den kdyz si to odpocine.ale zase jen na prvni otoceni.kdyztak sem zkusim zitra nahrat video co to dela.Mam to risknout a pustit do z toho kopce?Navic mam ted strach ze jsem tam pred tim nastrikal do sani hoooodne start spreje.proto mi ten starter urcite prestal tocit.nemohlo se v motoru neco prilepit?

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Starter netoci

Příspěvek od vasekpetr1 » stř úno 27, 2019 10:10

S tímto neporadím.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Starter netoci

Příspěvek od Mlsounek » stř úno 27, 2019 11:30

https://youtu.be/trNiCHsQrvw

https://youtu.be/cjRNDeLBGlg

Vkladam video co to dela,nebo spise nedela.Na potvoru dnes hadice nevyletela,ani zadna rana se neozvala :-(

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Starter netoci

Příspěvek od vasekpetr1 » stř úno 27, 2019 12:19

Já už se v tom začínám trochu ztrácet - předpokládám, že toto původní vlákno s tím tvým problémem asi trochu souvisí, tak jsi měl pokračovat v něm. Na tom prvním videu neslyším vůbec starter, že by měl snahu aspoň sepnout, takže zkus zase prolézt ty kontakty, co jsi minule čistil. To střílení do sání bych přisuzoval tomu startspreji, že jsi ho tam dal moc a nestačil se přes filtr vzduchu odpařit. Nemáš ucpaný výfuk? Před tím jsi psal (16.2.), že jsi auto měl v servisu, toto by snad měli vzít jako reklamaci.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Starter netoci

Příspěvek od Mlsounek » stř úno 27, 2019 12:31

No ja uz nevim co s tim.prometim ty kabely ke starteru ale naposledy fungovali.pak to zkusim hold pustit z kopce,zaradim 3.rychlost a uvidim jestli chytne.pri nejlepsim by to alespon jelo a mohlo se to odvest do servisu jestli diagnostyka neco napovi.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Starter netoci

Příspěvek od Mlsounek » stř úno 27, 2019 12:32

.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů