Vymena starteru-nejde stava do neho

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » pát úno 01, 2019 16:05

Scenic 2002-1.9dci
Cau chlapi.Odesel mi starter a tak jsem koupil jinej.Po narocne vymene kdy jsem mel auto pred barakem pouze z jedny strany na heveru jsem starter cca po 8 hodinach vymenil.Starter jsem doma odzkousel a fungoval jak ma.V aute ale nefunguje a tak jsem zjistil ze ten silnejsi drat na starteru s tou velkou sponkou je stale pod napetim ale do toho slabouckeho(bileho)dratu mi nejde proud i kdyz startuji.Navic se mi deje ze po startovani vypnu klicek ve spinacce a pak ho zas zapnu tak musim radio extra zapnout a chce to po me kod.priznam se ze baterku jsem blbec odpojil az kdyz jsem zacal starter vyndavat po odsroubavani od motoru a zajiskrilo se.az pak jsem si uvedomil ze jsem ji neodpojil.nevite nekdo na co se podivat pro tam nejde stava?popripade zda by byl prusvih privest + odjinud na ten starter.pojistky v kabine a v motor.prostoru by mely byt ok co jsem na ne koukal.Dekuji moc za radu.Jen dopredu rikam ze nechci rady tupu odvez to do servisu kdyz auto nenatocim.

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » pát úno 01, 2019 21:44

Oměř, že všechny pojistky v motoru máš pod napětím (kromě pojistky F7 - 7,5A) i na výstupu. Pro zapalovací skříňku a starter je pojistka F22 - 60A. Potenciál pro magnet starteru jde přes konektor na sloupku řízení. Tam při otočení klíčku do polohy startu se napětí musí objevit na všech pinech.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » pát úno 01, 2019 21:52

Ja mam zkousecku jen jen ze jsem si udelal z autozarovky a dva draty od ni :-) Jeste zkusin nejak promerit ty pojistky a pokusim se najit ten konektor na sloupku rizeni.Dekuji.Jeste doplnim ze ta pojistka(minikosticka) na baterce je ok

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » pát úno 01, 2019 22:50

Musíš sundat ten plast na sloupku řízení a pod ním ten konektor je vidět. Jdou do něj tuším čtyři silné vodiče, napětí se na nich objevuje dle polohy klíčku. Starter má po cestě ještě v motoru jeden konektor (tuším pod pojistkovou skříní v motoru).
Rádio chce kód z důvodu odpojení baterie. Pokud zadáš kód, rádio se spustí a ty po vypnutí klíčku a znovuzapnutí musíš znovu zadávat kód, bude některá z pojistek u řidiče přerušená. Pokud kód neznáš, je zde na to vlákno :wink: .

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » sob úno 02, 2019 13:53

Tak uz na vse rezignuji.pro jistotu jsem vyndal starter,procistil kontakty a dal zpet.ted to absoulutne pri startovani vubec nic neudela a navic pri startovani v pristrojovce cvaka a blika kontrolka chladici kapaliny.ono mi trochu nasnezilo na motor kdyz jsem se trapil pod auten se starterem a tak budu muset objednat platak a odvest to do servisu.urcite to bude neco s elektronikou.pojistka F22-60A je v pohode.Radio chce po me pokazde znovu kod jen kdyz otocim klickem do startovaci polohy.Jinak ne ale pamet naladenych stanic si stale pamatuje

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » sob úno 02, 2019 14:01

Je ta baterka dostatečně nabitá? Máš k ní připojené všechny kabely, co na baterku mají být (tři kabely)? Nechybí ti někde kostra na motoru od baterky?

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » sob úno 02, 2019 14:21

Baterká ma 12V a je myslim ukostrena za pojistkovou skrini ke karoserii a na + jsou tri cervene kabely

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » sob úno 02, 2019 14:46

Těch 12V měříš měřákem nebo čím? Psals o žárovkové zkoušečce, proto se ptám. Zkus zapnout světla naplno (dálkové), ventilátor naplno, vyhřívání zadního okna, prostě spotřebiče, co hodně žerou baterku a sleduj, co to dělá s napětím na baterce a hlavně změř napětí baterky vůči kostře motoru. Přemýšlím o vadném ukostření motoru vůči karoserii. Když tu baterku dobiješ, nic tím nezkazíš.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » sob úno 02, 2019 17:10

Uz jsem z toho hotovej.pristrojovka cbaka jak cvrcek.vlastne to cvaka i v diagnostucky zasuvce i v pojistkach motoru.radio uz nejde zapnout a digi topeni taky nejde zapnout,,jen slabe sviti.svelo jedno nesviti a dalkovky uz vubec.sterace jen poskakuji.jedine me jeste napadlo jestli jsem nedal blbe ten slaby drat na starter a ted se mi to dotyka motoru nebo tak neco.jeste jednou se mrknu na ten starter a pak uz jen jedine servis.p.s. merak nemam ale 12.V mi to ukazovalo na nabijecce a baterku mam 1.5 roku starou

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » sob úno 02, 2019 18:15

Máš totálně vybitou baterku, nejdříve ji pořádně nabij.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » sob úno 02, 2019 20:11

Tak jsem dal baterku na nabijecku a ukazuje mi 10.2V Dobiju ji a kdyztak zitra natocim na tel jak blikaj kontrolky,stropni svetlo,topeni atd.rozbluka se to jen kdyz prestanu startovat

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » sob úno 02, 2019 20:22

Pochop, že jsi měl slabou baterku a neutáhlo ti to zapnuté spotřebiče, proto ti cvakala přístrojovka. Po otočení klíčku do polohy startu, se baterka zatížila tak, že všechno odpadlo a ztichlo. Když baterku dobiješ, bude přístrojovka normálně fungovat. Před připojením baterky si zkontroluj, že máš všechny spotřebiče povypínané. Potom musíš najít důvod, proč se ti nedostává napětí na cívku startéru. Popis měření už jsem ti dal dříve. Nevím, odkud jsi, ale pokud máš poblíž nějaký Baubau market, tak tam seženeš jednoduchý voltmetr za pár kaček (do stovky) a můžeš s ním pohodlně měřit základní věci místo žárovky. A využiješ ho i doma.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » sob úno 02, 2019 20:29

Ok,diky.nejblize mam OBI cca 30 km.snad daji ty kontrolky po nabiti pokoj a budu se venovat jen te chybe napeti do starteru.diky a zitra se ozvu co a jak po nabiti

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » ned úno 03, 2019 08:47

Tak moc zadna zmena.prikladam odkaz kde jsem nahral co to dela
https://youtu.be/k1ABiqNJZiA

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Šamša » ned úno 03, 2019 11:19

Máš v pytli baterku, zřejmě se rozsypal článek a tím zkratem si ji ještě dorazil. Sežeň pořádný startovací kabely(ty co maj měděný lano 16 mm2 nebo 25 mm2, nejen tlustou izolaci a drátky 4 mm2 z číny a od podvodníků) a domuv se s někým s funkčním autem. Startér si asi vůbec nemusel měnit, co cvakání způsobuje sepnutí stykače startéru, ale jak máš vyšťavenou baterku, tak zase odpadne a tím ti bliká i ta přístrojovka. Kdyby jsi měřil v této fázi napětí, tak ti bude padat pod 7V a ještě hrozí že odrovnáš nějakou elektroniku. Kolega ti to už psal, ale neposloucháš :roll:
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » ned úno 03, 2019 11:33

Jak píše Šamša, to vypadá na baterku v háji - buď si zkus od někoho půjčit druhou baterku nebo přes startovací kabely zkusit naládovat tu tvoji. Na začátku jsi psal, že jsi zkoušel doma startér - jak jsi ho zkoušel?

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » ned úno 03, 2019 17:15

Soused mi meril baterku a ma 12V.Dale jsme to zkousely pres startovaci stanici ktera ma 11000mA a nakonec mi pujcil baterku ze sveho auta.moje baterka v jeho aute normalne nastartovala.na starem starteru mi vyjel jen pastorek a neroztocil se ani po poklepani.v servisu kde mi menily prevodovku rikali at necekam a koupim starter ze tento je spatny.novy starter jsem zkousel pri vyndane baterii podle navodu na youtube.nejsmutnejsi je ze mi toto zaclo delat az po tom co jsem vymenil starter :-(

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » ned úno 03, 2019 18:17

Tak jak to popisuješ, tak to vypadá, že ten starter jde do zkratu nebo máš po cestě na kabelech přechodové odpory. Na dálku se takto špatně radí. Když otočíš klíčkem do startu, je slyšet, že magnet na startéru aspoň cvakne?

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » ned úno 03, 2019 18:38

Mam pocit ze jsem nic neslysel.zitra nebo v utery odhazu snih,zalezu pod auto a vse znovu prozkoumam.osobne si myslim ze se mi tam dotyka nekde ten slaby dratek od starteru nebot jsem ho tam prisrouboval tou svorkou nahoru ale bylo by lepsi do strany.kdyztak dam vedet.moc dekuji za rady

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » pon úno 04, 2019 10:40

Ten nový startér je funglofka z obchodu nebo něco už použitého? Je to ten samý typ? Zapojil jsi všechny kabely, co tam původně byly? Zkontroluj i to ukostření motoru, jestli ho někde odspodu uvidíš, případně zkus třeba tím jedním startovacím kabelem propojit kostru auta (mínus baterky) a s motorem, jestli nebude změna ve startu.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » pon úno 04, 2019 14:05

Starter jsem objednal pouzity na renaultdily.eu.na starteru mam jen dva kabely na te civce(kdyz nepocitam ten jeden co je tam na stalo).pouze ten slaby uprostred a silny cerveny s velkou svorkou nalevo.kouknu na to zitra nebot vedle me zaparkovaly auta a blbe bych se pod auto plazil.je to stejny typ starteru.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » stř úno 06, 2019 16:48

Kontakty jsem na starteru opravil ale stale mi nejde proud do toho prostredniho biliho dratu.rozparal jsem cely svazek kabelu kam ten bily vede ale dostal jsem se jen do pulky cesty..pak uz tam je na.... pristup.muhu poprosit o radu kam nebo do ceho vede at muzu jit po nem kde je problem.dekuji

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » stř úno 06, 2019 17:10

Proč jdeš odzadu, začni měřit na konektoru pod volantem, ale tam napětí podle mého názoru bude, protože na tom tvém videu při otočení klíče na startování se ti rozblikají kontrolky a začne spínat cívka startéru. Další konektor mezi spínačkou a startérem je R34 pod pojistkovou skříní v motoru. Tam bys ten kabel od starteru měl najít.

Mlsounek
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: pát lis 16, 2018 09:10
Bydliště: Luby u Chebu

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od Mlsounek » stř úno 06, 2019 17:27

Promin ze se chovam pri oprave jako blbec ale jsem naprosty laik v tomto.Pod pojistkovou skrini motoru je velikej bilej konektor s milionama dratama a pak jeste jeden mensi myslim se dvoua nabo trema dratama.navic jak poznam ze se jedna zrovna o dany konektor R34 ?bomba je ze mam auto asi 1/2 km od baraku a tak vecne beham k autu a pripadam si jako sasek :-)))

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Vymena starteru-nejde stava do neho

Příspěvek od vasekpetr1 » čtv úno 07, 2019 09:32

Ještě dotaz: ty máš automat? Ten má v cestě startu vražené relé, spínané vyvolením šaltrpáky do neutrálu.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 15 hostů