Scenic I špatně řadí automatická převodovka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
wimrz
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 10, 2018 00:55

Scenic I špatně řadí automatická převodovka

Příspěvek od wimrz » sob lis 10, 2018 01:32

Zdravím vás, mám na vás dotaz a prosbu .
Potřeboval bych na Renault Scenic rv.2000 motor 1,6 16v 79kW motor typ K4MB7 , auto má automatickou převodovku , která momentálně zlobí a auto dělá toto:
Někdy při zařazení nejde jakoby zařadit auto zařadí ale nezařadí a nic se neukáže na přístrojové desce a začne blikat déčko a rožne se kontrolka oranžová převodovky auto musím zhasnout a potom nastartovat a jede , někdy se stane v kopci nebo i na rovině že auto jede jakoby těžko a také se rožne tato kontrolka , myslel jsem že je v převodovce málo oleje u kamaráda co dělá auta jsme povolili takový velký torx šroub co je nahoře na převodovce a byl problém , bohužel to nebyla měrka , ale po zjištění že auto neřadí jsme vypustili olej a oddělali jsme přední kryt převodovky a bylo to držení řazení , to jsme vrátili v převodovce bylo asi 3,5l oleje a tak jsme vše vrátili a auto zlobí stále , máte prosím vás nějaké rady a dále bych potřeboval zjistit co je potřeba pro výměnu oleje kolik je náplň , jaký je potřeba olej , jestli je potřeba filtr a pokud možno jestli je nějaký servisní návod k výměně ? Kudy se olej vypouští víme , ale napouštění to opravdu nevíme kde je ?
Děkuji za rady , budu za ně rád .

Šedý vlk
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: sob lis 17, 2007 16:45
Bydliště: Opavsko

Re: Scenic I špatně řadí automatická převodovka

Příspěvek od Šedý vlk » pon lis 12, 2018 13:48

Nevím odkud jsi, ale podle výrazu "rožne" asi odněkud z Ostravska, tak v Opavě u čerpací stanice UNICORN na ul. Těšínské je fa. provádějící opravy automatických převodovek a jsou velice dobří. Mohu jen doporučit. Majitel je Miroslav Prajsler.
Snad ti to pomůže.
Zdraví Šedý vlk.posting.php?mode=reply&f=59&t=117952#
ŘP od 5/57, dříve asi 8 aut, pak Espásek od 5/97, nyní R Scénic r.v.2002 od dubna 2008

wimrz
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: sob lis 10, 2018 00:55

Re: Scenic I špatně řadí automatická převodovka

Příspěvek od wimrz » ned lis 25, 2018 14:38

Děkuji , psal jsem mu ale mám to k němu 220km a nevím jestli to auto zvládne

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů