Nestartuje RX4 1.9 dci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Milosko
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: pát bře 09, 2018 17:03

Nestartuje RX4 1.9 dci

Příspěvek od Milosko » sob bře 17, 2018 20:57

Zdravim mam Renault Scenic+RX4 r.v 2001 1.9 dCI 75kW.Stava sa mi to že auto občas nenaštartuje,toči ale nechytne.Po určitom čase cca.2 hodin sadnem pretočim kľučom a auto chytne a beži.. Počas jazdy mi niekedy zasvieti žhavenie a motor prestane ťahať,ked to zhasne tak motor začne ťahať pekne.Prednedavnom mi to tiež nechcelo štartovať,vymena dopravneho čerpadla,bolo vadne,auto štartovalo v pohode asi 6 mesiacov a zase som raz ostal dvakrat bez naštartovania Diagnostika ukazuje EGR,Zhavenie.Egr vymenene rozdiel ziadny.Skuste mi pomocť,ďakujem

Verštat
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 27, 2018 10:15

Re: Nestartuje RX4 1.9 dci

Příspěvek od Verštat » čtv pro 27, 2018 10:38

Zdravim, stejnaké auto, stejnaký problém. Auto zohriate neštartovalo, ked sa schladilo chytlo jak nic, jazda byla v pohode, ked zasvitila kontrolka žhavenia auto stratilo výkon. nikto nevedel proč, vraj vymenit čidlo polohy klukového hriadela, vymenil sem - nepomohlo, EGR - nemenil sem len sem ho vyčistil byl zasvinený že ani díre videt nebylo - nepomohlo, žhaviče sem ajtak musel vymenit - nepomohlo, dali sme to na diagnostiku, ukazovala same blbosti, auto nastartovane a ukazovalo to 0 ot/min, teplotu vody cca 345 stupňov celsia a pod... Nakonec sa teho ujal jeden chalan automechanik, zamenil z druheho auta riadiacu jednotku, diagnóza: slabý tlak v dopravnem čerpadle, slebé tlaky ve vstrikovacom čerpadle a v tryskách. Riešenie: výmena dopravného čerpadla, repas vstrikovacieho čerpadla a trysiek, ani jedno z teho sem nespravil, vzhladom k cene opravy(cca 1500eur), cene a rokoch auta sa to neoplati. Moc pomohlo jak odpojil riadiacu jednotku tak vyčistil na nej kontakty a to moc pomohlo, auto jede lepšie kontrolka žhavenia už sa nezapína tak jak predtým, to štartovanie občas blbne ale ne tak jak pred tym. Dúfam že pomohlo, Zdar.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 11 hostů