Netesnosť,sanie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
miro1180
Starting member
Příspěvky: 25
Registrován: ned črc 10, 2016 09:09

Netesnosť,sanie

Příspěvek od miro1180 » ned led 14, 2018 17:02

Zdravim,potrebujem radu ako zhodim dole plastove sanie na motore,chcem vymenit O-kruzok na klapke.Skusal som to,ale zo spodu ma nieco drzi a nechcem to zlomit. Motor 1,6 16V. Za rady dakujem.

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: Netesnosť,sanie

Příspěvek od vasekpetr1 » pon led 15, 2018 09:05

I já si s tím užil. :D
Mně pomohlo ten dekl odtlačit do vaty, jiní se s tím poprali lépe.

Uživatelský avatar
Peter777
Starting member
Příspěvky: 53
Registrován: úte bře 14, 2017 07:14

Re: Netesnosť,sanie

Příspěvek od Peter777 » sob led 20, 2018 09:47

je to dosť ťažké rozobrať ale ide to,skus pohladať na youtube tušim som to tam videl.
Renault Scénic 1.6 16V 79KW BA + LPG

Obrázek

benytrans
Experienced member
Příspěvky: 964
Registrován: sob čer 12, 2010 14:51
Bydliště: Milovice NBK
Kontaktovat uživatele:

Re: Netesnosť,sanie

Příspěvek od benytrans » ned led 21, 2018 08:04

Pro lepsi pristup a vlastne i pro samotne provedeni je treba sundat oba sterace ( me se povedlo tak, ze jsem pres nasroubovanou matici klepal do hridele a soucasne tahal sterac z tisicihranu ), potom sundat dva kryty steracu a nasledne plastovy kryt tesne nad motorem. Odpojime vsechny konektory, ktere by nam prekazely, civky muzeme nechat na miste, zaroven odpojime lanko plynu i s bovdenem. Ted odsroubujeme kryt vzduchoveho filtru (2x torx), trychtyr nasavani vzduchu z masky (2x torx), vyhakneme gumicku na potrubi privodu vzduchu a komplet cely dil vytahneme mimo auto. Nyni musime vysroubovat dva obracene torxy, jsou to jedine dva drzici zadni cast sani, ve ktere je volnobezny ventil, pozname je tak, ze to jsou jedine dva, ktere jsou na orisek 6mm ( ostatni jsou na 10mm). Po vysroubovani zatlacime na dil smerem do auta, vypadne nam tak z klapky a my ho vytahneme uvolnenym prostorem vpravo (pozor vpravo dole je jeste pripevneny kabel od lambdy). Muzeme se vrhnout na klapku, drzi na dvou sroubech dole na 10mm orech ( uvidime je kdyz strcime hlavu misto zadniho dilu sani a koukneme na klapku ), klapku vytrhneme smerem do auta a odlozime. Nyni muzeme konecne odsroubovat plastovy rozvod vzduchu do valcu a vytahnout ho smerem nahoru. Demontaz musi probihat v poradi jakem jsem napsal, jinak to nelze, az bude rozvod vzduchu dole, tak pochopis proc.
Renault Scenic I 1,6 16V FL, r.v. 2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů