Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od Arkis » stř led 10, 2018 09:40

Těsnění termostatu
Zdravím, prosím, byl by tady někdo tak ochotný a pomohl mi dohledat díl do mého auta? (Renault Scénic 1,6 79kW, 2002)
Mizela mi chladící kapalina (od jara do zimy to klesklo z max na min) a v servise zjistili, že při točení motoru v 4000ot/min chladící kapalina doslova stříká z termostatu (při demonstraci to pocákalo auto vedle, co stálo 1,5m od mého). Při nižších otáčkách to samozřejmě minimálně slzí, takže není to tak, že jezdím jako blázen. Ke 4000 se dostanu opravdu málokdy. Jen mi řekli, že tam je nějaké tříkomorové těsnění, ale nikde jej nemohu najít.

Podvozek
Budu měnit kompletní podvozek (kromě torzní tyče) a vybral jsem značku KYB. Mělo by to vyjít něco kolem 6000Kč za přední tlumiče, pružiny, sada dorazů a prachovek, horní uložení a zadní tlumiče + práce. Jenže do auta sedne 1 člověk dozadu (dejme domu 115kg) a auto si docela čupne. Bojím se, že to nebude jen tlumiči, ale může být už i něco s torzní tyčí. Jaké s tím máte zkušenosti?

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od EfineSS » stř led 10, 2018 15:29

Co se týká termostatu, mělo by to být jedno z těch větších těsnění, ale na přesný číslo dílu bych potřeboval VIN.

Tlumiče nemají vliv na světlou výšku vozu. Tu určují pružiny nebo torzní tyče. Ve tvém případě budou ty tyče už unavené a nový tlumiče s tím nic neudělají.

Obrázek
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od Arkis » stř led 10, 2018 19:41

VIN posílám do SZ. Děkuji za ochotu :).
Světlá výška za klidu je naprosto v pořádku v porovnání s ostatními Scéniky, jen nesnese takové zatížení. Takže to tedy bude potřeba vyměnit ještě torzní tyče? Tam se mění co vše? Určitě i ta guma, ve kterých jsou uchycené.

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od EfineSS » stř led 10, 2018 20:19

Číslo toho těsení mezi hlavou a tělesem termostatu je 7700104129.

Ta náprava má místo vinutých pružin právě ty torzní tyče. A ty už budou unavený. Takže jedině repas (výměna torzních tyčí) nápravy. Nějakou použitou nemá cenu shánět, bude na tom stejně jak tvoje.

Nějaký info k tomu tady:
viewtopic.php?f=41&t=7439&hilit=torzn%C3%AD
viewtopic.php?f=43&t=94959&p=1398342&hi ... D#p1398342
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od Arkis » stř led 10, 2018 21:59

Děkuji moc za dohledání.
Díval jsem se na to fórum a celkem mně děsíš s tím praskáním :D .Ještě jsem se díval na ty ceny, co tam píšou, jsou nějaké vysoké, ne? Navíc někteří píšou o 2 a někteří o 4. Neměl jsem auto zvednuté, ale řekl bych, že když jsem měnil kola, tak tam byla jen jedna. Dle velikosti tedy bude v půli dělená takže mám verzi se 2 tyčemi?
Našel jsem ji například tady za 1210 Kč.
https://www.renaultdily.cz/torzni-tyc-z ... vy-595mm19
Jenže to nebude určitě konečná cena. Podle všeho s tím je hodně práce a ještě se musí vyměnit i ty "domečky tisícihranu", jak to nazval v tom vlákně. Tam mám tu gumu celkem popraskanou, takže ještě to.

Řeknu ti, to bude ještě sranda to těsnění najít. Vyhledávače v CZ 0 výsledků. Jediný e-shop, který to má na stránkách, tak u toho má napsané "nedostupné" a google mi radí jen polské aukro :lol: . Jdu napsat přímo do Renaultu.

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od goreff » pát led 12, 2018 16:28

Pokud máš vzadu kotouče tak máš určitě 4 torzky, mění se jen ty přední, druhý pár slouží spíše jako stabilizátor, nepraskají, neunavují se. Silentbloky stojí 2 až 4 stovky kus, záleží kde koupíš.
http://www.auto-francie.cz/zadni-naprava-143
Těsnění třeba tu https://www.autokelly.cz/Product/REN-77 ... 1001185535 samozřejmě je to překup z Renaultu, náhrada zřejmě neexistuje, pouze originál
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od Novotka » sob led 13, 2018 18:35

Taková rada bokem. Nejdřív si zjisti zda a za kolik Ti provede výměnu Tvůj mechanik.
Muj treba řekl ze sem se zbláznil, ze na takovy věci nemá čas,ani se mu do toho asi nechtělo.
Koupil celou zrepasovanou a vyměnil to za tu moji kleklou.
Výměna i s dopravou nápravy tam a zpět + výměna brzdovky cena 10 tis.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

Uživatelský avatar
Arkis
Advanced member
Příspěvky: 291
Registrován: stř črc 09, 2014 22:47
Bydliště: Praha 9

Re: Dohledání dílu + rada ohledně podvozku

Příspěvek od Arkis » sob led 13, 2018 23:54

goreff: Ano, vzadu jsou kotouče. Musím se potom lépe podívat :). Díky za link, to se bude hodit, ale stejně je to prvně nechám pro jistotu rozdělat nebo identifikovat díl, protože při posledním servisu mi řekli jen "3komorové těsnění u termostatu". Nechci to tedy kupovat naslepo.

S těma torzkama nevím. Na dílech je to investice dalších 5000Kč (což je to, co jsem dal za komplet předek + tlumiče dozadu od KYBu), ale práce s tím bude podle všeho požehnaně a samozřejmě si to servis rád nechá zaplatit. (Už jsem se o tom s nima bavil, když jsem auto kupoval a říkali mi, ať se na ty silentbloky vykašlu, že to je na rozdělání komplet zadku a nemělo by to cenu). Vozím vzadu nějaký těžší náklad nebo pasažéra úplně výjimečně. Většinou jezdíme jen 2 vepředu, tak přemýšlím, že na to bych se vykašlal a řešil to, až se ty tyče prostě rozsypou.

Ikdyž to auto až moc rozmazluji (náplně, filtry každých 10t km, žádné "Béčkové" díly atd...), tak si musím uvědomit, že to je 16 let staré auto a ty peníze se mi nikdy nevrátí. Navíc je to spousta peněz a jestli na tom stráví spoustu času, tak to může být pomalu 1/5 hodnoty celého auta... Opravdu nevím. Asi zatím zkusím nechat udělat jen ty tlumiče a pružiny s uložením dopředu a uvidím, co to bude dělat.

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů