Scenic KO-Vyřešeno-kostra

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
joewalker
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 22, 2006 21:24
Bydliště: Budweiser

Scenic KO-Vyřešeno-kostra

Příspěvek od joewalker » ned úno 18, 2007 14:08

Zdravím všechny Renaultáky,
včera,asi po 20-ti ujetých km mě "chcípnul" můj Scenic(viz podpis).
Na startování žádná reakce,pouze zhasínání hodin.Kontrolky přístrojů normálně naskočí-zhasnou,všechna el. funguje.
Při zaplém klíčku je slyšet cvakání na pravé straně v té skřínce před řidičem v jednom ze spínacích relátek.
Pojistky v mot.prostoru OK
Po příjezdu kamaráda prvně konstatoval-baterie...Po napojení kabely přímo pod sedadlo žádná změna...Po napojení v motor.prostoru a zvíšených otáčkách byla znát snaha otočit...
Jelikož je víkend,tak jsem ještě nesehnal 100% funkční batrer.na zkoušku.Tu co sme zkoušeli,na ní nebyl znám stav..
----------------------------------------------------------------------------------------
Pokud máte s tímto problémem zkušenosti,či rady a nápady,sem s nima.
Díky 8)
Naposledy upravil(a) joewalker dne čtv úno 22, 2007 17:08, celkem upraveno 1 x.
Scenic 1.6eRT r.v.98
Comb.spotřeba actual [color=red:deb37d2c76]7.67l/100km[/color]

kik
Starting member
Příspěvky: 15
Registrován: pát zář 30, 2005 15:07
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kik » ned úno 18, 2007 20:05

Taky tipuju baterku ... to samé se mi stalo s Peugeotkem 205, cvakání relátek, chaos kontrolek .... po výměně baterie vše OK !
Renault Megane Scenic 1,6e, r.v. 98 [img]http://images.spritmonitor.de/181281_5.png[/img]

Uživatelský avatar
joewalker
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 22, 2006 21:24
Bydliště: Budweiser

Příspěvek od joewalker » ned úno 18, 2007 21:42

kik píše:Taky tipuju baterku ... to samé se mi stalo s Peugeotkem 205, cvakání relátek, chaos kontrolek .... po výměně baterie vše OK !
Jj,chaos kontrolek,teda spíš ručiček jsem neuvedl...
Scenic 1.6eRT r.v.98
Comb.spotřeba actual [color=red:deb37d2c76]7.67l/100km[/color]

Uživatelský avatar
Trupik
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: sob pro 30, 2006 07:49
Bydliště: Postoloprty/Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Trupik » úte úno 20, 2007 06:13

Ahoj a co ti to přesně dělá teda?????Mě se stalo to, že jsem auto taky zaparkoval,zamkl centrálem a pak jsem ho nenatočil.Stacilo mi cca 10 krát otevřít a zavřít a už se jelo.Ale jinak taková malá rada.V tom přípojném terminálu u motoru se podívej jestli nemáš náhodou prasklou pojistku,nebo jestli jsou i ze spoda řádně připojeny kabely.Normálně ho vytáhni z toho pouzdra a zkoukni to.
Trupik / Laguna II expresion 1,9 Dci,6kvalt..stříbrná metalíza,prostě kráska
spotřeba 6,5l/100km

Uživatelský avatar
KarelJ
Experienced member
Příspěvky: 573
Registrován: pon srp 21, 2006 09:52
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KarelJ » úte úno 20, 2007 11:57

ja bych se nejdriv podival na silove vedeni ke starteru a alternatoru, jestli neni zoxidovane nebo povolene. a pak bych sel po ukostreni motoru ale nejdriv bych se podival na kontakty na baterce.
a ikdyz by to tvuj problem nevyresilo, tak si usetris starosti do budoucna :wink:
Renault Megane hatch 1,6l 55kW 1997

Vlastním renault clip diagnostiku. Kdo by chtěl diagnostikovat auto pište sz. Kutná Hora. Čáslav

nabízím redukci k autorádiu http://www.renault-megane.cz/viewtopic.php?f=5&t=14035

Uživatelský avatar
joewalker
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 22, 2006 21:24
Bydliště: Budweiser

Příspěvek od joewalker » úte úno 20, 2007 17:17

Takže-baterka byla vybitá ale nabyla se -přezkoušena a OK!
Pojistky-OK
Zítra přezkoušíme to cvakající spínací relátko a pak už asi servis....

4Trupik-Imobilizer to nebude...
Scenic 1.6eRT r.v.98
Comb.spotřeba actual [color=red:deb37d2c76]7.67l/100km[/color]

truny
Junior member
Příspěvky: 202
Registrován: čtv úno 15, 2007 22:47

Příspěvek od truny » úte úno 20, 2007 20:15

joewalker píše:Takže-baterka byla vybitá ale nabyla se -přezkoušena a OK!
Pojistky-OK
Zítra přezkoušíme to cvakající spínací relátko a pak už asi servis....

4Trupik-Imobilizer to nebude...
Jeste vyzkousej jednu vec. Za krytem rozvodoveho remene jsou dva uzemnovaci kabely. Jeden je silny a vede ke kostre. Druhy je slabsi, spojeni dvou svetle hnedych kabelu do jednoho ocka. Je tam trinactka, spatne pristupna. To kdyz odmontujes, tak zkontroluj jestli se ti ty kabely netrhaji od ocka. Nekdy to ani nejde videt, ale je to dulezity uzemeni pro RJ. Kdyz se ten kabel odlomi, tak to vubec nejede. To co popisujes je v deviti z deseti pripadu tenhle zemak.

Uživatelský avatar
joewalker
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned říj 22, 2006 21:24
Bydliště: Budweiser

Příspěvek od joewalker » čtv úno 22, 2007 17:06

Když sem čekal na kamaráda se stejným Scenickem,aby jsme vyzkoušeli to relátko,jen tak sem si procházel ty kostry a a a co myslíte?
"Ano měl ho tam" :lol:
Takže-upadlý drát ,přesně jak psal Truny
Za krytem rozvodoveho remene jsou dva uzemnovaci kabely. Jeden je silny a vede ke kostre. Druhy je slabsi, spojeni dvou svetle hnedych kabelu do jednoho ocka. Je tam trinactka, spatne pristupna
8) 8)
Bylo to upálený přímo pod tím očkem,takže jsem to všechno očistil,skrz ten placatej "kostrák" sem udělal otvor na šroub,dotáhl a hotovo.Přístup fakt na ho***,je potřeba dlouhej nástavec.

Takže všem zůčastněným díky :!:
Scenic 1.6eRT r.v.98
Comb.spotřeba actual [color=red:deb37d2c76]7.67l/100km[/color]

lelky
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pát led 12, 2018 16:23

Re: Scenic KO-Vyřešeno-kostra

Příspěvek od lelky » pát led 12, 2018 16:26

:Dja ted řeším to samí mam megane scenic II 1.5 dci z niceho nic starter ani tuk, baterka OK pojistky OK kontrolky vše v pořádku tak už zbyva jen kostra snad to bude tim

boceli
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: ned dub 28, 2013 12:33
Bydliště: Lom-Loučná

Re: Scenic KO-Vyřešeno-kostra

Příspěvek od boceli » ned dub 22, 2018 11:00

Tak panove jedu ve Scenicu 1,6 2002 a najednou vse zhaslo ,vyplo radio zhasla klima a veskere displaye, cca 8s,pak zase vse fungovalo jel jsem cca 60 km/h . Dojel jsem dalsich 10 km s na kruhaci to same tentokrat uz konec zustali svitit kontrolky , a to presto, ze jsem vyndal klicek, otackomer visel na 1600 ot,rychlomer na 50 km ale stal jsem, a klicek v kapse,kdyz jsem se ohnul do motoru neco tam bzucelo, odpojil jsem baterii a vse zhaslo a prestalo hucet, zapojil jsem baterii zpět začlo neco cvakat a jine ruchy. Uz pri prvnim vypadku radio vyzadovalo kod?? I kdyz predtim hralo v pohode . Auto nereaguje na dalkove, otevreny sibr a okno zkratka po el.strance v hajzlu.Prosim mechaniky o rady,řešeni diky

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů