nejde nastartovat

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
damave
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob lis 29, 2014 18:36

nejde nastartovat

Příspěvek od damave » ned srp 16, 2015 15:54

Dobrý den
mám problém mám renault scenic 1,6 16 V rok 1999, nejde mi nastartovat, baterka nabitá, kontrolky na palubní desce svítí když otočím klíček, jen to nechytne, čím by to mohlo být? předem děkuji

Uživatelský avatar
Ivan1
Experienced member
Příspěvky: 769
Registrován: čtv pro 20, 2007 21:10
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od Ivan1 » ned srp 16, 2015 22:25

15000000 krát riešený problém - v prvom rade kontrola snímaču otáčok, tzv. motýlik, ktorý je umiestený na vrchu prevodovky, kde sníma otáčky na zotrváku. Najčastejšie stačí vyčistiť a všetko funguje ako predtým
Renault Scénic 1.9 DCi rv 2001 + Renault Scénic 2.0i 16V LPG rv 2001 + Subaru Legacy AWD 2.5i rv2005
ex: Renault Scénic 1.9 Dti phase II, rv1999

damave
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob lis 29, 2014 18:36

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od damave » úte lis 24, 2015 16:08

odhalí diagnostika že je špatný? mechanikovi se nic nenačetlo když to připojil na pc

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od johnyd21 » úte lis 24, 2015 19:52

damave píše:odhalí diagnostika že je špatný? mechanikovi se nic nenačetlo když to připojil na pc

jaký pc dell?Upresni akou diag to robil.Čo immo?
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od Zefek » úte lis 24, 2015 21:18

Na motoru je snímač otáček. Do jednotky nejde žádná informace o tom, že se startuje. Jakmile se motor začne točit, snímač otáček začne produkovat nějaký signál. Řj rozpozná signál, určí si z něj horní úvrať prvního válce, začne v přesně stanové momenty vstřikovat palivo a házet jiskru. A teď si představ situaci, že ten snímač bude vadný a nebude produkovat žádný signál. Motor se bude točit, ale ze snímače nejde žádný signál. Řj by tedy měla vyhodit závadu snímače. Ale ouha, jak řj pozná, že se motor točí, když podle snímače vidí, že se netočí? No nijak. Může tedy napsat závadu otáček, když vidí stojící motor (na základě snímače) a nemá možnost si ověřit, zda se motor točí, jinak? No asi nemůže.

K tomu ověření je potřeba přistoupit jinak a sice čtením aktuálních hodnot otáček při pokusu o start. Jinak, může to být čímkoliv. Palivová pumpa běží? Můžou být skočené rozvody, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

vasekpetr1
Advanced member
Příspěvky: 272
Registrován: stř kvě 22, 2013 20:11

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od vasekpetr1 » stř lis 25, 2015 10:59

Jen se Zefku zeptám: tento motor nemá pro kontrolu otáček i snímač otáček na vačce? (Když ŘJ vyhodnotí nevaliditu otáček mezi klikou a vačkou, přepne do "nouzáku" a vybere si odpovídající signál)?

damave
Starting member
Příspěvky: 18
Registrován: sob lis 29, 2014 18:36

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od damave » stř lis 25, 2015 12:46

tak dnes mi tam dali nový snímač, budu vidět, rozvody se na autě nedělaly ani po 120tisících km už to nemá cenu je to celé prorezavělé, já tomu vůbec nerozumím předtím jsem měl feldu, ale podle mechanika je prej dobrej ten starý, asi by stačilo jen vyčistit jak píšou všude na forech,

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od Zefek » stř lis 25, 2015 16:55

Pokud je snímač na vačce, tak se nebere odpovídající signál, tj. že by se vzal při nefunkčním snímači kliky signál ze snímače vačky. Takhle to nefunguje. Snímač kliky je základ, snímač vačky je pro určení prvního válce (podle kliky to nelze zjistit). Používá se pro sfázování motoru, aby vstřikování při startu přešlo z polosekvenčního na sekvenční - vstřikoval vždy jen jeden vstřikovač. Lze si toho všimnout, když je snímač vačky vadný, výrazně vzorste spotřeba, protože motor jede v polosekvenčním režimu. Ale podle snímače vačky se neřídí jiskra. Není to technicky možné, protože je tam jedna náběžná hrana za dvě otáčky kliky, kdežto na snímači kliky je zubů mnohem více.

Pokud je na motoru snímač vačky, tak lze detekovat akorát závadu snímače setrvačníku/vačky, tj. motor se točí, ale z jednoho snímače nic neleze.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Uživatelský avatar
Miro2
Starting member
Příspěvky: 96
Registrován: úte lis 29, 2005 11:05

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od Miro2 » pát led 15, 2021 22:04

Tiez mam problem s nastartovanim. Vymeneny snimac otacok, nova baterka, palivove cerpadlo bzuci. Kde moze byt este problem? Auto nenastartovalo davnejsie, po vymene motylika jazdilo asi 300km a teraz znova nestartuje. Po vybrati sviecky sa mi zdala sviecka sucha a taktiez ako keby nedavala iskru. Na co sa mam este zamerat? Immobilizer to tiez nie je, ten mam odblokovany uz niekolko rokov. Jedna sa o scenic 1,6e 66kW.
Renault Megane Scenic 1,6e

Puky
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned čer 06, 2021 15:01

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od Puky » ned říj 23, 2022 15:22

Zdravim, mam podobny problem....vymenene vsechny 4 zapalovaci civky a auto jelo super dokud jsem nezastvil a teple se pokusil nastartovat....nic! ale kdyz to roztlacim tak chytne na DRC....jsou jeste nejake jine civky, nebo neco co by mohlo byt vadne a popripade nejaky odkaz co presne to je....diky

Uživatelský avatar
johnyd21
Senior member
Příspěvky: 1488
Registrován: sob bře 27, 2010 17:19
Bydliště: Doma
Kontaktovat uživatele:

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od johnyd21 » úte říj 25, 2022 11:08

Puky píše:
ned říj 23, 2022 15:22
Zdravim, mam podobny problem....vymenene vsechny 4 zapalovaci civky a auto jelo super dokud jsem nezastvil a teple se pokusil nastartovat....nic! ale kdyz to roztlacim tak chytne na DRC....jsou jeste nejake jine civky, nebo neco co by mohlo byt vadne a popripade nejaky odkaz co presne to je....diky
hall snímač na kluke vymen
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4 Can-Clip,Vag-VCDS-Op-com,Bmw ista-D,KTS 540 Esi 2

Stiglerb
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: sob úno 09, 2019 15:37

Re: nejde nastartovat

Příspěvek od Stiglerb » čtv bře 09, 2023 16:50

Čau čau, mám stejný problém. Jednoho dne nenastartoval megan 1.4 16v. Čerpadlo jede, diagnostika bez závad, v živých datech při startování 0 otáček motoru. Propípal jsem dráty od čidla k jednotce, ok. Vyměnil jsem čidlo, originál od EPS. Nic. Zkusil jsem druhovýrobu EPS a taky nic. Obě čidla mají 220 ohmů a i staré čidlo má 220 ohmů. Zkusil jsem osciloskop a měřit čidlo, no plus mínus 2 V to ukazovalo nějakou amplitudu. Nicméně řídící jednotka pořád 0 otáček. Zkusil jsem jednotku otevřít, jen pro kontrolu vstupních pinů, jako nové, bez známek studených spojů. Jednotku jsem v troubě ohřál, asi na 70 stupňů, jestli není opravdu někde studený spoj, který zareaguje, ale s ohřátou jednotkou taky nic. Už někdo řešil ko jednotku? Nepřehlížím něco? Nerad bych koupil jednotku s immem a klíči a pak zjistil, že jsem něco opomněl.🙏 Auto už je dost vražda 🙈

Odpovědět

Zpět na „Renault Scénic I + RX4“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů