Výměna olejového fitru Safrane Ph.II - prosím pomozte

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
maarty.88
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 19, 2013 16:22

Výměna olejového fitru Safrane Ph.II - prosím pomozte

Příspěvek od maarty.88 » stř srp 13, 2014 18:27

Dobrý den přátelé,
chystám se s kámošem vyměnit olej i s filtrem. Mohl by mi prosím někdo poradit, jak s výměnou toho filtru? Jde mi hlavně o to, jaký typ a značku tam vrazit, protože když si najdu na kterémkoliv e-shopu olejové filtry podle typu vozidla (Safrane Ph. II, N7Q, B54L 2.0 16V) tak mi to nabízí 5 až 6 filtrů a všechny mají odlišné rozměry. Např. CHAMPION má průměr 75 mm (někdy 76 mm) a výšku 80,9 mm a oproti tomu např. BOSH má průměr 80 mm a výšku 89 mm....tak jsem z toho voľaký zmätenyy
Podotýkám, že jsem čerstvý motorista a Safrana mám cca rok, takže vim pr*dlačku a automechanika je pro mě ...jaksi.... zkrátka dělám do kompů, tak si to umíte asi představit
Já jen jestli v tom neni třeba nějaký fígl jako např. "..je to jedno, jaký z těch nabízených filtrů se tam dá, protože..."


Moc Vám všem díky za jakékoliv postřehy a že zdravím ty vaše parádňácký auto-dědky!!

dj.pepino
Člen RCČR
Příspěvky: 2219
Registrován: pát črc 28, 2006 14:37
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna olejového fitru Safrane Ph.II - prosím pomozte

Příspěvek od dj.pepino » stř srp 13, 2014 19:11

Na ten samý problém s velikostí filtru jsem narazil u Megana II jak 1,5dci tak 1,9dci , tak jsem vzal ten největší samozřejmě značkový. Řekl, bych čím větší - tím lepší. U Meganů 1,5dci někteří dávají ještě větší filtr z Pažouta. Průměr závitů by měl být u všech filtrů stejný :wink:
Obrázek
Laguna II/ 2.0DCi/16V /175Hp - chip na 225 (2007)Dynamique Obrázek
Megan II 1,9 DCi/88kW / 2005/chip na 150Hp , Megan II 1,5 DCi/ 63kW / 2004 - chip na 105Hp. Právní ochrana DAS.Autokamera TrueCam A5, Clip v.135
http://klondajk.brdy.org/
Hledají se spolubojovníci z Klondajku a Jinců.

maarty.88
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 19, 2013 16:22

Re: Výměna olejového fitru Safrane Ph.II - prosím pomozte

Příspěvek od maarty.88 » čtv říj 09, 2014 17:27

Díky, pane :-) Sice trošku cítím, že "není filtr Mégane jako filtr Safrane" ...ale možná bude jednodušší vyndat ten starý, mrknout co je zač a podle toho objednat novej....snad to vyjde ;-) Ale pokusím se držet Vaší rady "čím větší, tím lepší" ...platí to ve spoustě všemožných případů, tak proč né tady, že!

Odpovědět

Zpět na „Renault Safrane“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti