vyměna radiatoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
LHOLIS
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 06, 2013 00:38

vyměna radiatoru

Příspěvek od LHOLIS » ned led 06, 2013 00:45

Zdravím,
chci se zeptat auto mi málo topí co jsem tak četl tak s největší pravděpodobností je to ucpaný radiator. Kdysi to tu už nekdo řešil, ale já bych se chtěl zeptat zda li někdo neví jak ho vytáhnout ven. Co všechno odmontovat. Dneska jsem se na to díval a připadne mi že budu muset rozšroubovat celý auto. Budu rád za každou radu která mi pomůže k vytáhnutí radistoru. Předem děkuji

Uživatelský avatar
Jaromír Novák
Člen RCČR
Příspěvky: 321
Registrován: pon kvě 21, 2007 19:50
Bydliště: Kámen, okr.Děčín

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od Jaromír Novák » stř led 30, 2013 20:08

ahoj pošli mi vin kod najdu ti to v práci na dialogysu . postup ti pošlu mejlem.Míra
Renault Laguna hatchback 2,0 16V 103kW r.v.2000

LHOLIS
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned led 06, 2013 00:38

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od LHOLIS » pát úno 01, 2013 14:55

Ahoj dekuji za pomoc ale uz jsem se do toho pustil vsechno jsem uz mel oddelany aza sekl jsem se na tom ze bych musel vypustit klimu a nebo oddelat rizeni i s pedalama.
Takze jsem zase na zacatku a v aute porad zima.

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od NeviM » pon úno 25, 2013 02:54

Pedalovou stenu sundavat nemusis, staci sloupek rizeni. Ale hlavne pochybuju, ze to je ucpany radiator, s tim jsem se nesetkal jeste ani u jednoho z desitek safranu, co mi prosly rukama, to uz je pravdepodobnejsi treba praskly tesneni pod hlavou :D co mas za motor? "neztraci" se ti voda?
Jo a hlavne, neni to nahodou jen tim, ze mas digi klimu a netopi ti to ani kdyz nastavis 26 stupnu, ale jen az kdyz nastavis "max" ? jestli jo, tak je to cidlo vnitrni teploty v digiklima panelu, to odchazi naprosto pravidelne u vsech starsich safranu a projevuje se to prave tak, ze jeste na nastavenych 26° to prakticky netopi, ale jen fouka vlaznej vzduch, ale na "max" uz jo, protoze to se to otevre uplne a jde to naplno.
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od tasan » stř bře 13, 2013 08:47

mam uplne stejny problem jako kolega.to znamena ze musim vymenit ten vetracek co je v panelu ovladani topeni?
renault safrane 2.5 dt

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od tasan » pon bře 25, 2013 12:41

tasan píše:mam uplne stejny problem jako kolega.to znamena ze musim vymenit ten vetracek co je v panelu ovladani topeni?
tak problem stale nevyresen,voda se mi neztraci,radiator ucpany neni a vetracek jsem vymenil za novy a stale to fouka jen vlazne,co dal??? :?:
renault safrane 2.5 dt

Uživatelský avatar
Plzeňák
Advanced member
Příspěvky: 374
Registrován: sob dub 05, 2008 10:12
Bydliště: Plzeň

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od Plzeňák » pon bře 25, 2013 21:19

Co takhle motůrky ovládání topení... :wink:
Before:R4CV;R5TSphI,phII;R5AlpineTurbo;R16TL,TS,TX;R8;R11TX;R20TS,TXaut.;R21TX;R25TXphII;Safrane2.2.Si/LPG;Safrane2.5/20V/LPG, Vel Satis 2.0T
Now: Espace V 1.6dci 160ps Initiale + Clio 1.2 LPG + Dauphine

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od tasan » úte bře 26, 2013 08:39

Plzeňák píše:Co takhle motůrky ovládání topení... :wink:

vse plne funkcni.... :idea: topi mi to jen do rychlosti 40km.potom uz to jen fouka vlazne...
renault safrane 2.5 dt

Uživatelský avatar
Švejdula
Senior member
Příspěvky: 1445
Registrován: čtv bře 01, 2007 16:47
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od Švejdula » čtv bře 28, 2013 20:01

Na 99% máž né ucpanej ale přicpanej radiátor topení , určitě v něm bude v těch trubičkách hooodně vodního kamene . Měsíc spátky to kámoš měnil na audině, radiátor normálně protíkal ale po demontáži byl značně těžší než ten novej. Po montáži novýho v autě teplo jak v lázních.
776701460

S CLIPem jde všechno líp .


Laguna II 1,9 Dci 88Kw .

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od NeviM » ned bře 31, 2013 13:57

jestli to topi jen do rychlosti 40km/h, tak to je termostat samozrejme a nic jinyho a musis to videt na teplomeru vody, ze se motor vubec neohreje, respektive ze kdyz uz je teda ohratej po nejaky pomaly jizde, tak se okamzite zchladi naporem vzduchu, jak se trochu rozjedes, pac ti jde voda furt pres chladic, pokud se termostatu zrovna nahodou nepovede zavrit se... jeste jsem na safranu nevidel jeden jedinej zarostlej radiator ani u tech, kam se lila na prasáka voda z kohoutku a to jsem jich videl už hodně desítek hodně z blízka a hodně zevnitř :wink:
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Re: vyměna radiatoru

Příspěvek od tasan » stř dub 03, 2013 12:44

NeviM píše:jestli to topi jen do rychlosti 40km/h, tak to je termostat samozrejme a nic jinyho a musis to videt na teplomeru vody, ze se motor vubec neohreje, respektive ze kdyz uz je teda ohratej po nejaky pomaly jizde, tak se okamzite zchladi naporem vzduchu, jak se trochu rozjedes, pac ti jde voda furt pres chladic, pokud se termostatu zrovna nahodou nepovede zavrit se... jeste jsem na safranu nevidel jeden jedinej zarostlej radiator ani u tech, kam se lila na prasáka voda z kohoutku a to jsem jich videl už hodně desítek hodně z blízka a hodně zevnitř :wink:

:idea: :idea: :idea: to me zedy nenapadlo,ale chybama se clovek uci....diky
renault safrane 2.5 dt

Odpovědět

Zpět na „Renault Safrane“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host