Renault Safrane II 2.2 dt - řemen a airbagy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Forest
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 01, 2012 16:22

Renault Safrane II 2.2 dt - řemen a airbagy

Příspěvek od Forest » úte kvě 01, 2012 16:50

Dobrý den všem,
jsem naprostej začátečník řidič a včera jsem si pořídil Safrana, ujel jsem s ním něco přes 100 km a vše naprosto bez problému. Dneska jsem opět vyjel a z ničeho nic mi odešel posilovač řízení a přestala se dobíjet baterie. Tudíž jsem to šel zkontrolovat a zjistil jsem, že řemen asi prasknul, byl fuč. Takže se jako amatér ptám, je to běžná závada nebo se to jentak nestává? Ještě se chci zeptat kolik tak asi bude stát oprava v servisu, popřípadě jakej řemen mám koupit? Nějakej odkaz by potěšil.

Dále bych se chtěl zeptat, jelikož dva airbagy vpředu jsou vystřelený, zda-li je možné namontovat nové a kolik takovej airbag a montáž stojí?

Jestli jsou mé otázky blbý a amatérský, to nevím, každopádně jsem amatér, tak fakt nevím na čem zrovna jsem. Za odpovědi budu jedině rád.

jirka0007
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: čtv kvě 03, 2012 22:27

Re: Renault Safrane II 2.2 dt - řemen a airbagy

Příspěvek od jirka0007 » čtv kvě 03, 2012 23:52

Ahoj tak řemen na posilovač řízení + k alternátoru tě vyjde od GATES na 300kč.
A ptáš jak je to možné únava materiálu je to běžné u naftových motoru mají větší zátěž ba všechny pohonné jednotky v motoru.
A co se týče AIRBAG tak určitě se dají sehnat ale nevím kolik stojí a má pocit že po zapojení si budeš muset nechat smazat závadu vystřelení AIRBAGU v ŘJ přes diagnostiku.
Jo v servise počítej 1000kč i s prací řeknou ti že ti tam dají kvalitu tak že GATES za 600kč drážkový řemen.

Odpovědět

Zpět na „Renault Safrane“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host