kompresor klimatizace

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
schwayk
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 29, 2007 12:07

kompresor klimatizace

Příspěvek od schwayk » sob říj 24, 2009 11:17

Ahoj chlapi,

chtěl jsem se zeptat jestli má někdo zkušenosti s repase kompresoru od klimatizace. Nejdřív jsem si myslel, že mi akorát došla chladící medium, ale když jsem to napojil na náplň klimatizace tak to mělo zhruba 3 atm, takže v tom tom by to nemělo být, protože to je dostatečný tlak aby klimatizace sepla.

Tak jsem koukal kde je zrada.

1) při diagnostice klimatizace hlásí chybu (6c) "Ligne de commande de l´embrayage compresseur" court-circuit

2) když jsem koukal na kompresor, tak to vypadá, že zněho odchází právě ta chladící kapalina. Okolo mírně zaliskané od chladicí kapaliny

3) když pustím klimatizaci, tak ze začátku kompresor normálně sepne a chvilku jede, pak z ničeho nic vypne a ukáže, že je zapotřebí zajet do servisu ... pak už komprosor nesepne, až po znovu nastartování a to jen na chvilku, než to ohlásí stejnou chybu

Chtěl jsem se zeptat, jestli měl někdo podobný problémy a popřípadě jestli měl někdo rozebranej kompresor a dělal na něm repase ... jestli třeba stačí vyměnit nějáke těsnění nebo tak podobně. V nejhorším jsem koukal a mužu sehnat jetej komprosor, tak bych to vyměnil kus za kus.

Zatím schwayk

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od tasan » úte srp 17, 2010 11:46

zdravim panove,mam uplne stejny problem jako kolega :( a dela mi to uplne same,akorat u kompresoru jsem zadny unik nenasel.nevite nahodou nekdo jak na to :?: predem dekuji za rady :idea:
renault safrane 2.5 dt

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Re: re

Příspěvek od tasan » pon zář 06, 2010 20:21

tasan píše:zdravim panove,mam uplne stejny problem jako kolega :( a dela mi to uplne same,akorat u kompresoru jsem zadny unik nenasel.nevite nahodou nekdo jak na to :?: predem dekuji za rady :idea:
tak jsem to konecne vyresil,bylo to dratama na ventilatoru a ted mi to bezi :wink:
renault safrane 2.5 dt

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » úte zář 07, 2010 15:44

napojit na plničku a zkontrolovat sací tlak za chodu, je možné že klesne pod minimum (z těch tvých 3bar) a pak to vypne a hlásí závadu a elektronika to znovu pustí až po restartu.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tasan » pát zář 10, 2010 21:46

jakub píše:napojit na plničku a zkontrolovat sací tlak za chodu, je možné že klesne pod minimum (z těch tvých 3bar) a pak to vypne a hlásí závadu a elektronika to znovu pustí až po restartu.
jj,to uz jsem taky udelal a facha mi to uz jak ma,diky za radu :idea: a priste pro vsechny co chteji cistit ventilator :!: zapiste si zapojeni dratu jak ma byt,aby jste nedopadli potom jak ja :oops:
renault safrane 2.5 dt

kunitssa
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 31, 2012 09:56

kompresor klimatizace

Příspěvek od kunitssa » pon úno 06, 2012 07:19

ZdavГ­m vЕЎechny na foru.ShГЎnГ­m pojiЕЎЕҐovacГ­ ventil na kompresor na plnД›nГ­ lahvГ­. mД›l by bГЅt na tlak 220bar.

NevГ­te nД›kdo kde se dГЎ tenhle nГЎhradnГ­ dГ­l sehnat ???

DГ­ky za vaЕЎe rady. LГЎДЏa

Odpovědět

Zpět na „Renault Safrane“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host