safrane - otvírání kapoty

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
martinsmrcka
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 25, 2006 01:24
Bydliště: mladá vožice

safrane - otvírání kapoty

Příspěvek od martinsmrcka » ned led 28, 2007 23:33

tak sem tu zase s prozbičkou, jde o přední kapotu, prasklo lanko, a to někde pod kapotou, takže už není za co zatáhnout ani kleštěma, proto se obracím na safráňáky - nemáte někdo radu jak otevřít kapotu ph-1 ? je to 3,0automat v plný náloži, a nerad bych něco zničil,ale kolem zámků je tak málo místa že fakt nevím jak to otevřít bez poškození. předem díky za jakoukoli radu.

Uživatelský avatar
Bóďa.
Experienced member
Příspěvky: 817
Registrován: pát zář 02, 2005 12:17
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bóďa. » pon led 29, 2007 09:52

tyjo,.. stalo se mi ze sem sundaval predek a nezavlikl sem tam bovden :roll: viz jakou nejvetsi kravinu jsem udelal. takze jsou tu dve moznosti: vem flexu a rozrez kapotu kolem zamku :lol: pak dalsi moznost je zespoda. vzit to nejlip na rampu a nejakym zpusobem otevrit,... je k tomu pristup jak k penezum,.. to mas opravdu praskly? rekl bych ze to mas vyvlykly nebo praskly to lanko od ridice k motoru, u zamku uz ne,. takze nalevo pod autem nahore u brejli najdi ten drat co otevira zamky a zkus za nej nejakym zpusobem zatahnout doleva ( z pohledu ridice) a nejak melo by to jit,.. mej trpelivost. jo este jestli tam mas zespodu ten kryt motoru tak ten odsroubuj nejdriv. to je asi jasny zejo :) . pohybuj se nekde v mistech kde je ABS (nad abs)

martinsmrcka
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: sob lis 25, 2006 01:24
Bydliště: mladá vožice

Příspěvek od martinsmrcka » pon led 29, 2007 16:41

bohužel sem od páčky otvírání vytáhl do kabyny asi tak 120cm lanka, a zůstal tam jen ten bovden, kapotu se mi teda fakt řezat nechce, tak to zítra na dílně zvednu a skusím to zespodu. kokal sem do tý mí 2,5, a tam je kolem filtru trochu místa, ale v tom 3,0 tam nemůžu dostat ruku, a ještě je ta tyčka co spojuje zámky zakrytá nákým plastem. to je auto bráchy, asi mu malinko zůstali vyset zámky a protože je nervák tak za to vzal a prasklo mu lanko, kdyby aspon prdlo v kabině aby to šlo kleštěma. taky mě napadlo skusit to háčkem ze svářecího drátu, těsně nad řidičovo světlem, ale zatím sem ten zámek netrefil. a nebude lacinější než řezat kapotu , rozlámat světlo nebo masku a pak už by tam mělo jít šáhnout??? neznám zatím moc ceny na vrakáčích, ale kapota bude určitě ranec. ještě že to není na tý mí 98, tam stojí nový světlo 7500, tak zatím díky, když se mi to povede dám vědět jak. pokud ne, rady přijímám stále.

Uživatelský avatar
NeviM
Experienced member
Příspěvky: 683
Registrován: úte led 13, 2004 14:19
Bydliště: kutna hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od NeviM » pon led 29, 2007 23:37

musis mit trpelivost, jestli mas jeste jednoho safrana na porovnani tak to mas super, je to fakt docela artistickej vykon, ale jde to... masku bych kazdopadne nelamal, na vrakaci ji nesezenes a nova stoji asi 6 litru.. a kdyz uz by to melo fakt bejt tak spatny ze bys mel kvuli tomu neco nicit tak mi dej radsi na benzin a ja ti to prijedu otevrit :wink:
Boda: a ty tu moc nemachruj, vis ze jsem o po tobe musel otvirat ja :twisted:
Renault Safrane BITURBO Baccara Quadra 262hp (long-term reconstruction)
Renault Safrane V6-24v Baccara manual 190hp (daily car)
Michal

Uživatelský avatar
Bóďa.
Experienced member
Příspěvky: 817
Registrován: pát zář 02, 2005 12:17
Bydliště: Kutná Hora
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bóďa. » pon úno 12, 2007 09:56

martinsmrcka píše:bohužel sem od páčky otvírání vytáhl do kabyny asi tak 120cm lanka, a zůstal tam jen ten bovden, kapotu se mi teda fakt řezat nechce, tak to zítra na dílně zvednu a skusím to zespodu. kokal sem do tý mí 2,5, a tam je kolem filtru trochu místa, ale v tom 3,0 tam nemůžu dostat ruku, a ještě je ta tyčka co spojuje zámky zakrytá nákým plastem. to je auto bráchy, asi mu malinko zůstali vyset zámky a protože je nervák tak za to vzal a prasklo mu lanko, kdyby aspon prdlo v kabině aby to šlo kleštěma. taky mě napadlo skusit to háčkem ze svářecího drátu, těsně nad řidičovo světlem, ale zatím sem ten zámek netrefil. a nebude lacinější než řezat kapotu , rozlámat světlo nebo masku a pak už by tam mělo jít šáhnout??? neznám zatím moc ceny na vrakáčích, ale kapota bude určitě ranec. ještě že to není na tý mí 98, tam stojí nový světlo 7500, tak zatím díky, když se mi to povede dám vědět jak. pokud ne, rady přijímám stále.
nevim nevim, ale masku urcite nedoporucuju. tu jentak nesezenes.

agi
Starting member
Příspěvky: 14
Registrován: čtv lis 27, 2008 20:04

Re: safrane - otvírání kapoty

Příspěvek od agi » pon pro 29, 2008 22:48

chlapci nikoho z vas neapadlo pouze vyjmout lp blinkr a potahnout za zamek,lamat masku,rozbijet svetlo jeste bych mozna chapal ale Boda z rezanim kapoty zaperlil ze vsech navrhu nejvic JINAK SE TAK DA OTEVRIT TAKE LAGUNA I A ESPACE III

Uživatelský avatar
Mathesss
Junior member
Příspěvky: 206
Registrován: pon srp 21, 2006 09:30
Bydliště: Kutná Hora

Re: safrane - otvírání kapoty

Příspěvek od Mathesss » pon pro 29, 2008 23:57

agi píše:chlapci nikoho z vas neapadlo pouze vyjmout lp blinkr a potahnout za zamek,lamat masku,rozbijet svetlo jeste bych mozna chapal ale Boda z rezanim kapoty zaperlil ze vsech navrhu nejvic JINAK SE TAK DA OTEVRIT TAKE LAGUNA I A ESPACE III
pane ..., blinkr se oddělává tak, že se otevře kapota, zatáhne se za páčku na světle a blinkr se vyjme, tudíž bez otevření kapoty vyjmout pravděpodobně nepůjde. a z vysmátého smajlíku si myslím je patrno, že řezání kapoty bylo myšleno jako vtip a tak to asi také všichni pochopili, navíc, když je rezani kapoty zmineno v jedne vete, za ni je smajlik a v dalších šesti řádkách je popsáno, jak kapotu skutečně otevřít. nevim, jak je to reseno u laguny, ani u espace, ale kdyz nevis, jak u safrana, tak se do toho prosim nemontuj. a u temer dva roky stareho tematu tuplem...
koukam, ze nekdo se tu snazi probudit sekci safrane :D

(zamysli se prosim, kdo tu zaperlil nejvíc :wink: )
Renault Safrane Baccara 3,0 V6i manual

Rapi
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř bře 30, 2005 15:10

Příspěvek od Rapi » úte pro 30, 2008 03:08

agi má pravdu.
Normálně se sice blinkr vyndává zevniř uvolněním pružiny a následným vysunutím, ale pokud není možné se dovnitř dostat, lze blinkr vyjmout zvenku tak, že překonáš tah pružiny a natáhneš ji. Tím ji sice zničíš, ale to je to nejmenší zlo.

Uživatelský avatar
matesK
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: pon črc 02, 2007 23:11
Bydliště: ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matesK » čtv led 15, 2009 10:13

HEHE no docela se bavim......... :lol:

Jestlize nemas kryt pod motorem, tak si proste a jednoduse lehnes pod auto vezmes velkej sroubovak a natahnes ruku az k haubne k tomu zamku a tam tu packu posunes doleva(mysleno smerem od pravyho svetla k levymu) tim se to odemkne.....
S tim blinkrem by to asi slo jenom musis udelat to sami lehnout pod auto a nejak to zkusit povolit ten uchyt...ale do toho bych se moc nesral - hrozne lehce se ten plastik zlomi a to co navrhuju ja je opravdu sranda kdyz se ti to povede jednou tak pak uz to delas behem par vterin....vim to protoze haubnu se dloooouho resil a postup co tu pisu se delal i desetkrat za den

Dudu_007
Starting member
Příspěvky: 24
Registrován: čtv čer 04, 2009 23:57
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od Dudu_007 » pon čer 08, 2009 20:56

matesK píše:
Jestlize nemas kryt pod motorem, tak si proste a jednoduse lehnes pod auto vezmes velkej sroubovak a natahnes ruku az k haubne k tomu zamku a tam tu packu posunes doleva(mysleno smerem od pravyho svetla k levymu) tim se to odemkne.....


Díky, díky.

Mám auto 3 dny a už se mi to hodilo :-)

Přijel jsem na STK, zaplatil,
přišel technik k autu
a rup .....

Uživatelský avatar
matesK
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: pon črc 02, 2007 23:11
Bydliště: ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matesK » stř čer 10, 2009 10:31

Dudu_007 píše:
matesK píše:
Jestlize nemas kryt pod motorem, tak si proste a jednoduse lehnes pod auto vezmes velkej sroubovak a natahnes ruku az k haubne k tomu zamku a tam tu packu posunes doleva(mysleno smerem od pravyho svetla k levymu) tim se to odemkne.....


Díky, díky.

Mám auto 3 dny a už se mi to hodilo :-)

Přijel jsem na STK, zaplatil,
přišel technik k autu
a rup .....
Jinak bych se zaměřil na ty zámky, protože že ti to prasklo je náznak že to tam je dost napnutý a dle mýho ti dálší může odejít brzo. Když tomu věnuješ 15 minut tak to sešteluješ a já třeba teďka otevírám haubnu jedním prstem. Jinak koukni na muj podpis - na tý adrese se ti dostane rychlejších a přesnějších informací o Safranu :wink:
Od 2008 Renault Safrane, dnes +-10 Safranů.

Uživatelský avatar
matesK
Starting member
Příspěvky: 76
Registrován: pon črc 02, 2007 23:11
Bydliště: ulice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od matesK » stř čer 10, 2009 10:34

Jo a prosím nedělejte patákoviny s těma blinkrama. nejen že nový blinkr stojí 1200,- jeden, ale pak jsou ulámaný ty páčky, poškrábaný blinkry a lak atd. Radši Safranu věnujte víc času. Já mám toho mojeho po původnim majiteli tak doprasenýho podobnejma nápadama, že víc opravuju opravy než závady :evil:
Od 2008 Renault Safrane, dnes +-10 Safranů.

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tasan » sob bře 13, 2010 17:41

zdravim panove,mam uplne stejny problem s kapotou ale nejvetsi problem je ten,ze ani za boha nemuzu natrefit na ten zamek a ni sroubovakem.Zkousel jsem vse podle vasich rad ale proste se to asi neda.Byl jsem u toho tri hodiny a fakt uz mam toho plny zuby :evil: poradi mi nekdo kde se presne ten zamek nachazi?jestli je presne na prostredku nebo jinak fakt uz nevim.Predem diky za rady :roll:
renault safrane 2.5 dt

satan-da23
Člen RCČR
Příspěvky: 1790
Registrován: pát led 18, 2008 13:24
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od satan-da23 » ned bře 14, 2010 20:38

Jsou dva v krajích
Scenic IV Energy Bose 1.6dCi 118kw
Mégane IV RS
Renault 16
Renault Floride S
Renault Fuego 2.0 GTX cabrio by Einfeldt
Ex auta nemůžu vypisovat, je tu málo znaků :lol:

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od tasan » pon bře 15, 2010 19:36

satan-da23 píše:Jsou dva v krajích
to je sice pravda ale tim sroubovakem jsem se na tu pravou stranu nemohl dostat a ani kdyz jsem zabral tak se mi nechtel otevrit ten levy.Ale nakonec se zadarilo,normalne jsem je klasicky z boku vyhackoval,sice to chvili trvalo ale slo to :lol:
renault safrane 2.5 dt

schwayk
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: čtv bře 29, 2007 12:07

Příspěvek od schwayk » čtv bře 25, 2010 09:49

ja to vyrešil tak, že jsem k levému tahlu dal silnou CK pásku a zastřihl u úrovně blinkru ... když by někdy lanko prasklo nebo vyjelo z tej drážky a bylo volné, tak kapotu otevřu behěm chvilky tak, že vezmu kleště a zatáhnu za tu CK pasku co je připevněná o ty panty a kapota se otevře.

Měl jsem problem s lankem 2x, tak jsem to vyrešil takhle ... připadal jsem si jak loupežník před autem když jsem se ho snažil pomocí lanka najít pant a zatáhnout za něj správným směrem aby zámky odskočili. Už nikdy více

Uživatelský avatar
tasan
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: pon led 04, 2010 21:25
Bydliště: čech žijící v zahraničí
Kontaktovat uživatele:

re

Příspěvek od tasan » čtv bře 25, 2010 18:50

jj,taky jsem nad tim nejak premyslel jak to jinak udelat :idea: ale presne jak pises,jinak by to ani snad neslo :D
renault safrane 2.5 dt

Vojco
Starting member
Příspěvky: 48
Registrován: pon srp 01, 2005 06:06
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vojco » stř črc 07, 2010 07:44

ja jsem měl podobný problém, u 2,5dT nehrozí že se dostanete zespoda rukou, tak jsem sundal nárazník, ten plast kolem kol a pak jsem vyndal levy blinkr. Tak jsem se dostal k bovdenu, který jsem stáhnul a zůstalo mi v ruce lanko. I tak to slo otevřít jenom kleštěma. Po vyčištění a promazání zámků to už jde jedním prstem :D
Safrane 2,5dT RT
R11GTX
R25 V6 turbo
R5GTD

Odpovědět

Zpět na „Renault Safrane“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů