Výměna autobaterie u Renaultu Avantime

Zde je místo pro dotazy ohledně modelů, které nemají vlastní sekci. Bude-li dotazů více, novou sekci rádi založíme

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
pvok
Člen RCČR
Příspěvky: 92
Registrován: čtv led 19, 2006 12:42
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Výměna autobaterie u Renaultu Avantime

Příspěvek od pvok » pát úno 03, 2012 11:19

Ahoj.
Poradíte někdo jak s výměnou autobaterie u Avantimu?
Na zimu jsem auto odstavil a úplně mi vytuhla baterie, tak jí budu měnit. V manuálu radí, ať to nechám na autorizovaný servis, ale to mi přijde zbytečné.
Jen si matně vzpomínám, že předchozí majitel se zmiňoval o tom, že při výměně baterie je potřeba mít zařazenou zpátečku nebo nějakou podobnou fintu.
Nevíte někdo?
Díky za radu.
Petr Vokulič
Avantime 3.0 V6
ex Espace 2.2i, r.v.94

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Re: Výměna autobaterie u Renaultu Avantime

Příspěvek od duskopoprad » ned bře 18, 2012 21:53

Myslím že to bude v zablokovaní nejakého kódu pri odpojení, asi je potrebné pri výmene použiť inú /3./bat. aby auto nezostalo ani sekundu bez prúdu... ináč to nemá logiku. Ahoj. /tak si ho predsa kúpil? s akým motorom... našiel som Tvoj starý dotaz/.
Š Octavia I, Š Felicia I cabrio, VAZ 2102, Fiat Duna, Espace 1: Biely,Modrý,Červený,Strieborný TD, Espace 3: 2,0 16V: Modrý krátky, Modrý dlhý, Espace 3: 3,0 V6: Čierny dlhý, srtieb. dlhý LPG.

pvok
Člen RCČR
Příspěvky: 92
Registrován: čtv led 19, 2006 12:42
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie u Renaultu Avantime

Příspěvek od pvok » pon bře 19, 2012 09:40

S tou třetí baterkou už je pozdě. Baterka je total :-(
Nicméně už se chystám na jaro auto zprovoznit, tak jí brzy zkusím vyměnit a uvidíme.
Avantima jsem nakonec koupil, protože se naskytla možnost. Nebyla to úplně ideální koupě, protože jsem měl od původního majitele dostat ještě zimní kola a nějaké náhradní dílly (výfuk, brzdové kotouče, ...) a on se po prodeji zdekoval do zahraničí a nekomunikuje.
Ale s autem jsem spokojený. Je to třílitr benzín. Spotřeba je vyšší než u běžných vozů, ale na dovolené jsem se dostal na průměr cca 8.3, což je jen o pár desetinek víc, než jsem měl s Espacem II 2.2 benzín.
Petr Vokulič
Avantime 3.0 V6
ex Espace 2.2i, r.v.94

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Re: Výměna autobaterie u Renaultu Avantime

Příspěvek od duskopoprad » pon bře 19, 2012 18:05

Aj tak by som to skúsil s tou premosťovacou bat. Ona nejaký prúd má. Ja mám Espace V6, ale výhradný automat som prerobil na 6 st. manuál práve z Avantime Tá platforma je stejná. Som veľmi spokojný, ale tou spotrebou ma šokuješ....
Š Octavia I, Š Felicia I cabrio, VAZ 2102, Fiat Duna, Espace 1: Biely,Modrý,Červený,Strieborný TD, Espace 3: 2,0 16V: Modrý krátky, Modrý dlhý, Espace 3: 3,0 V6: Čierny dlhý, srtieb. dlhý LPG.

pvok
Člen RCČR
Příspěvky: 92
Registrován: čtv led 19, 2006 12:42
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna autobaterie u Renaultu Avantime

Příspěvek od pvok » pon bře 19, 2012 19:34

Spotřeba mě osobně mile překvapila. Jezdívám na Slovensko - úplně na východ, takže cca 850 km v kuse tam, potom nějaké pojížďky po okolí a 850 km zpátky. A vyšlo mi to dokonce tak, že tam jsem byl na průměru 8.0 a zpátky to vylezlo na 8.3
Ale jsem dost kliďas. Nešlapu zbytečně ani na brzdu, ani na plyn a jak to jde, tak tam dávám 6ku. On ten 6tiválec prostě může pořád. Když potom jezdím občas i po Praze a okolí, tak jde spotřeba nahoru, ale moc nejezdím. To auto je na výlety, do Globusu nebo Tesca jedu městskou :-)
Petr Vokulič
Avantime 3.0 V6
ex Espace 2.2i, r.v.94

duskopoprad
Junior member
Příspěvky: 198
Registrován: pát úno 19, 2010 17:48

Re: Výměna autobaterie u Renaultu Avantime

Příspěvek od duskopoprad » pon bře 19, 2012 21:42

Ja to mám s LPG a nedostanem sa pod 12 l/ 100, resp. výnimočne. Ono záleží aj na pneu, geometrii... a hlavne tá súčiastka za volantom!. Ak pôjdeš cez Poprad, zastav sa ...ešte som v živote v Avantime nesedel. Ahoj. Dušan.
Š Octavia I, Š Felicia I cabrio, VAZ 2102, Fiat Duna, Espace 1: Biely,Modrý,Červený,Strieborný TD, Espace 3: 2,0 16V: Modrý krátky, Modrý dlhý, Espace 3: 3,0 V6: Čierny dlhý, srtieb. dlhý LPG.

Odpovědět

Zpět na „Ostatní modely bez vlastní sekce“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: axjajko a 2 hosti