Renault Wind

Odpovědět
Gumař1
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 05, 2020 20:40

Renault Wind

Příspěvek od Gumař1 » sob zář 05, 2020 20:51

Je tu někdo s tímto strojem. Mám to měsíc a potřebuju poradit s dovíráním oken při zavření dveří. Nějak se nastavuje a nevím jak.
Odpojil jsem baterku, po zapojení blbne. Při otevření dveří okno sjede cca 2 cm, při zavření už se nevrátí. Když to fungovalo, tak sjelo jen o jeden cm a po zavření dveří se zase o cenťák dovřelo. Už se mi to jednou stalo, ale jen na jedné straně a nějak se to opravilo samo. Teď nejdou obě strany.

Uživatelský avatar
berka79
Advanced member
Příspěvky: 302
Registrován: stř bře 27, 2019 03:51
Bydliště: Středočeský kraj

Re: Renault Wind

Příspěvek od berka79 » sob zář 05, 2020 22:24

Nemusí se tam klasicky nastavit dojezd jako u většiny aut? Tzn. po dojezdu do horní polohy stále držet spínač po dobu 2-5 sekund aby se nastavil konec.
Subaru Outback 2.5 Executive
Megane IV Grandtour GT 1.6 TCe 205 - prodáno
Clio V Intens TCe 100 LPG Valencia
BMW 316ti compact M packet

Renaulťák
Senior member
Příspěvky: 1317
Registrován: pon čer 15, 2015 20:19
Bydliště: Nitra

Re: Renault Wind

Příspěvek od Renaulťák » ned zář 06, 2020 10:13

Wind je jeste vetsi exot, jak moje trojkove CC, takze je strasne malo materialu a zkusenosti.
Asi to bude stejne, jako u vsech bezramovych oken a tim je jak Wund, tak Megane III CC a Laguna Coupe. (asi i MII CC)
Ja mam opravarensky manual pouze na LIII coupe. Tak jsem se do nej mrkl. Je v anglictine a to neni jazyk meho kmene, vetsina veci mi neni uplne jasne. Stahni si jej a jestli jsi v anglictine na tom lip, mozna neco vyctes.
Je tam popisovano nastavovani okna v ose x a y. Oznaceni vysky na 6 a 10mm.
5 Mechanisms and accessories: Zacina to stranou 54A -3
Je tam popisovany nejaky srou na nastavovani vysky v ose y a a dosedani k sloupkum v ose X.
Pokud se v tom nekdo mechanicky nehrabal a predtim ti to fungovalo spravne a nedoslo k samovolnemu uvolneni, tak asi nastavit na diagostice???
Mame doma dve kupatla ja jedno trojkove CC, baterie byly odpojeny na vsech a nikdy se zadny problem s okny nevyskytl. Takze z praxe zadny poznatek.
Devizou techto aut je, ze je na cestach nepotkavas a jsi mimo beznou konfekci. Nevyhodou je, ze jim nikdo moc nerozumi a hlavne pri nakupu dilu music vic otevirat srajtofli,, protoze jsou o 30 a 100% drazsi. Ram sedacky u kupatka skoro 700€, tesneni bosniho okenka u CC za par pres 850€, palivove cerpadlo u CC 450€.
Laguna III Coupe 2,0 dCi, 4control, 131kW/180k, tmavě červená metalíza
Megane III CC, 1,4 TCe, 96kW/130k, černá metalíza
Trafic II L2, 9 míst, 1,9dCi, 74 kW, modtrá

Gumař1
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 05, 2020 20:40

Re: Renault Wind

Příspěvek od Gumař1 » ned zář 13, 2020 10:45

Tak ani po týdnu v garáži to závadu nevstřebalo :-( To držení tlačítek jsem zkoušel a nic. Dolu stačí ťuknout a okno sjede samo, nahoru se musí držet a to i když to fungovalo. Mechanicky sem se v tom nevrtal, jen odpojil baterku při výměně rozvodů, musel uhnout alternátor.
Mám to měsíc a půl a už jsem jednoho Windíka potkal, černýho. Jsem zvědavej, jestli někde potkám stejné Gordini.

Gumař1
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: sob zář 05, 2020 20:40

Re: Renault Wind

Příspěvek od Gumař1 » pon zář 14, 2020 16:59

Závada se odstranila sama. Večer přijedu na parkoviště obchoďáku, zavřu střechu, vytahnu okýnka nahoru, obě najednou, vyndám klíč ze zapalování, otevřu dveře, okno sjede o cm, zavřu dveře, okno vyjede nahoru a je to. Auto závadu vstřebalo. Před tím jsem to takhle dělal už několikrát a nic se nezměnilo. Tak nevím.

Odpovědět

Zpět na „Renault Wind“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů