Vrzání na podvozku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Doktor
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: čtv říj 14, 2004 06:54

Vrzání na podvozku

Příspěvek od Doktor » stř čer 15, 2005 07:01

Mám R5 starší model a strašně mi vrže podvozek. Už když jen zatlačím na přední haubnu, tak to vrzne. A při jízdě to vrže takřka pořád. Když koukám a poslouchám pod autem, zdá se mi, že to jsou torzky. Zkoušel jsem gumová uložení několikrát pořádně prošplíchat silikonovým olejem a pak WD40, nastříkat na ně brzdovku, ale nic se nezměnilo. Přitom je zajímavé, že to dělá jen když je hezky :o Pokud je pořádně mokro, tak to nevrže takřka vůbec :P ...

Není to asi nic nebezpečného, ale dost to kazí pocit z jízdy. Řešil to někdo a vyřešil ??? Díky za jakoukoliv radu či nápad !

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Vrzání na podvozku

Příspěvek od martins » stř čer 15, 2005 22:06

Doktor píše:Mám R5 starší model a strašně mi vrže podvozek. Už když jen zatlačím na přední haubnu, tak to vrzne. A při jízdě to vrže takřka pořád. Když koukám a poslouchám pod autem, zdá se mi, že to jsou torzky.
tohle jsem resil na R19 - taky jen za sucha. Na zadni naprave jsem mel rozdelovac brzdne sily (mechanicky), kde byla uplne sucha ta osicka nebo pist nebo co je to. Napatlal jsem to povidlama - takovou tou odolnou vazelinou a od te doby klid. Uz je to 3 roky a asi 50 tis. km.
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Doktor
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: čtv říj 14, 2004 06:54

Příspěvek od Doktor » čtv čer 16, 2005 06:10

Díky ! U mě to ale bude něco víc - evidentně to vrže na víc místech a hlavně na předku. Jinak při jízdě jde řízení volně, pérování je taky poměrně příjemný - jen to vrzání... :cry:

Ono se to nedaří ani moc přesně lokalizovat - i když jsem ležel pod autem a pomocnice se dle svých slov vevnitř "schválně dělala těžká", úplně přesně jsem ty místa, kde to vrže nezjistil Ale jak říkám, mám podezření, že je to v uložení torzek (připomínám, že stará R5ka nemá phersony s vinutejma pružinama, ale i předek má odpruženej torzkama v gumě).

Je mi divný i to, že to prošplíchání silikonem (což je jinak výbornej prostředek) nepomohlo ani dočasně - prostě nulovej účinek.

Taky se "vrzavě" jevil jeden spodní kulák - ale ani tam silikon nepomohl, ani nastříknutí trochy oleje pod manžetu. Dá se vůbec na nápravách něco "legálně" promazávat ? Žádné maznice tam nevidím...

Uživatelský avatar
jarek val_mez
Experienced member
Příspěvky: 524
Registrován: stř led 05, 2005 17:30
Bydliště: valašské meziříčí

Příspěvek od jarek val_mez » pon čer 19, 2006 06:54

nejspíš ti vržou některé silentbloky popř horní ramena o káru
a vzhledem k tomu že jich je 8 a určitě je níkdo neměnil tak jich pár bude v loji a náhodně některý z nich vrznemožná i ty čepy budou fuč

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1973-1985“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti