Start při studeném motoru

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Sherridan
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned bře 19, 2006 13:50
Kontaktovat uživatele:

Start při studeném motoru

Příspěvek od Sherridan » stř úno 13, 2008 21:07

Zdravím.. Mám R5 rok 83 karburátor a mám značné problémy při startování.. Když sednu do auta a nastartuji, tak to blafne a pak jen na prázdno točí.. ko několika pokusech to třeba zase jen jednou blafne a nic.. když šlapu na plyn, tak díky akcelerační pumpičce motor poblafává (někdy).. sytič můžu maximálně do čtvrtiny, jinak to udusím.. karburátor jsem kontroloval, těsnění v pořádku, měnil jsem palivové hadice, svíčky, kabely, jiskru to hází.. prosím poraďte někdo, protože krom toho je to skvělé autíčko.. pokud by jste měli někdo AC pumpu navíc, kdyžtak bych ji koupil, možná to pomůže..
Renault R5 1. 43kW, r.v. 83

Uživatelský avatar
Fremen
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: čtv lis 09, 2006 20:56
Bydliště: Šumperk

Příspěvek od Fremen » čtv bře 13, 2008 18:05

Taky sem kdysi měl dost problémy se startováním. Hlavně pokud to stálo přes noc a byla zima, nebo po pár dnech. Nakonec sem přišel na to, že to chce před nastartováním prošlapat (přitom mít sytič úplně naplno) a pak to chytne velice pěkně. Někdy i na "drb". Pak je potřeba hned sytič stáhnout asi o třetinu dolů, abych to moc "nepřechlastal". Mám sice Super 5, ale ještě taky karbec. U vás nevím čím by to mohlo být, možná zkusit zkontrolovat uhlíky ve startéru a pročistit ho, pokud točí slabě motorem.
Ex Renault Super 5 1,4 Spring r.v.1988 (Bílej drak)
http://moje.auto.cz/Fremen/renault-r5.html

Uživatelský avatar
-=Mike=-
Starting member
Příspěvky: 97
Registrován: pon srp 08, 2005 15:57
Bydliště: Kosice SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -=Mike=- » úte dub 01, 2008 22:00

Toto je casto "problem" pri karburatore. Ja bez toho, aby som neslapol na plyn tesne pred otocenim klucika zapalovania, by som nedokazal nastartovat.. Dokonca v knizke uvadzaju, ze sa odporuca pri studenom motore 1x zoslapnut plynovy pedal. Na R5 je manualny sytic... Ale napr. na R8 je automaticky a ten vekom nejde ako ma..Tak sa startuje za studena a hlavne v zime 1x zoslapnes a nasledne nastartujes a trosku si pridrzis plyn..
Zas nie moc.. Aby si neudusil a neutopil karburator zmesou :D to uz bolo...
A ten problem sa ukazal iba teraz? Alebo to je od zaciatku vlastnenia vozidla?
To su aspon moje skusenosti a snad trosku som pomohol :wink:
Renault 8 R.1132 r.v.:1968
Renault 8 R.1132 r.v.:1970
Renault 5 R.1222 r.v.:1973
Renault Twingo 2003 1.2 8V

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1973-1985“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti