auto nejede

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
kazic
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte říj 11, 2005 19:41

auto nejede

Příspěvek od kazic » ned led 28, 2007 08:49

Dobrý den,

měl bych dotaz včera odpoledne mi přestala jezdit můj R5 1,0TL. Těsně před tím, než se auto porouchalo, tak to u motoru začalo podivně chrastit a poté klesly otáčky až do úplného zhasnutí auta. Dvakrát jsem to ještě nastartoval, ale auto jelo pouze do 2 rychlostního stupně, poté motor vyhasl a už nenaskočil.

Prosím pomozte, vůbec nevím, co by tomu mohlo být

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » ned led 28, 2007 10:23

Zkontroluj dodávku paliva - vizuálně palivový filtr, palivový trubky, AC pumpu a taky zda neteče z karbíku benzín. Pokud nedokážeš posoudit stav palivovýho filtru, můžeš ho krátkodobě nahradit kouskem kovový trubičky.
Taky pořádně prohlédni motor zda z něj nevyskočila nějaká hadice nebo není prasklá.

Kontrolní otázka - máš dost benzínu :) Může být zaseklý plovák v nádrži.

Podívej se na zapalovací cívku, přívod kabelů, některý může být přelomen nebo mít zaoxidovaný kontakt.
Rozdělej palec a víčko rozdělovače, pokud má zčernaný nebo zaoxidovaný kontakty tak to pořádně pročisti. (Nejlepší by bylo koupit nový stojí to pár korun.)
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » úte zář 18, 2007 21:35

ááá, ventilky v podávacím čerpadlu, jehlový ventil, trysky, filtr...něco kolem benzínu, nejspíš. ....

Jo a víš, co znamenají 2 poslední písmena v názvu?

TL = TLAČ

:D :D :D :D :D :D

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1973-1985“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti