servo na R5

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
vladek48
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: ned úno 28, 2010 23:18

servo na R5

Příspěvek od vladek48 » ned úno 23, 2020 23:45

Po dost dlouhém odmlčení opět zdravím všechny staré i nové renáulťáky a pevně doufám,že nám ty naše veterány ještě dlouho vydrží- zaslouží si to!!! Před delší dobou jsme zde diskutovali o možnosti repasé mého stařičkého motoru z R5-ky, TS- 1224 který běží v mé Aerovce už, a teď se podržte pánové - 42 let!!!!! Jo, jak ten čas letí.... Nakonec jsem nedělal nic pouze pošteloval ventily a pořad jen jezdím a jezdím. Tento motor je snad to nejlepší co se kdy povedlo. Fotky zabudovaného motoru je možno snad ještě shlédnout v mých starých příspěvcích. Chtěl bych se touto cestou zeptat zda li už někdo měnil pravou gumovou manžetu ( je úplně rozškubaná) na ozubené tyči převodovky řízení , ale v provedení servo. Na konci té týče je totiž příčné uchycení (krátký držák s dírou) pístnice hydrauliky která pomáhá té mechanické převodovce.Pokoušel jsem se tu tu tu tyč řízení s axiálním kulovým čepem povolit sikovkama ( asi koupím k tomu účelu nabízené nářadí) neuspěl jsem a bojím se něco strhat v převodovce, nevím jestli, nebo když tak jak je to zajištěné - nikdy jsem to nedělal a nechci to sk..it. Viděl jsem ale, že součástí nové tyče je takový zubatý věneček - asi nějaké jištění?? Marně jsem hledal na webu našem,německém i ruském(!!) - bohužel. U všech jiných značek se ta řídicí tyč více či méně jednoduše vyšroubuje a nasadí se nová manžeta . Možná mám víc zabrát?? Rád bych šel najisto a neriskoval... Budu vděčný za každou radu jak na to.
Vladek

Odpovědět

Zpět na „Renault 5 1973-1985“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti