Nelze zařadit zpátečku

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kalasnikov
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 23, 2008 16:37

Nelze zařadit zpátečku

Příspěvek od Kalasnikov » sob črc 12, 2008 11:41

Zdravím pánové
tak mám další problém s mojí R11. Včera jsem zaparkoval ve městě a když jsem odjížděl tak se mi nepodařilo zařadit zpátečku, a musel jsem auto z fleku vytlačit. Místo zpátečky tam v 90% případů dám jedničku. Je to 4rychlostní převodovka.

Asi by to mohlo být nějaké to táhlo že? na ty se dostanu zevnitř od šaltpáky? A nemohlo by to dělat třeba málo oleje v převodovce? Je na ní nějaký olejoznak?

Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » sob črc 12, 2008 12:22

nejdriv se podivej jestli ti funguje ten krouzek kterej musis zvednou kdyz tam tu spatecku davas pokud se zvedne i ten mechanizmus kterej ti to blokuje pri razeni rychlosti dopredu tak se podivej na tahla ale to musis pod auto
Renault 21 GTX Symphonie 2.2 79KW r.v 87.
Renault 21 Nevada RT 2.2 79kw rv. 94. klima, palubni pocitac,
Renault 9 1709ccm f2n spring zatim nepojizdna ale pomalu se to blizi
Renault 21 2.0 12V hatch. na ND po nehode
ex RENAULT 21 2.2 hatch na ND
John Deere 8400 (280ps) pracovni

Uživatelský avatar
Kalasnikov
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 23, 2008 16:37

Příspěvek od Kalasnikov » sob črc 12, 2008 13:59

kroužek funguje fajně. částečně jsem se nasoukal pod auto a táhlo je přes pružinu chycené KUSEM DRÁTU ke kastli. evidentně to měl v rukách nějaký expert :? Zítra jedu na kanál tak uvidím.

Jo a ještě na té kouli zespodu šaltpáky jsou zbytky grafitové vazelíny no teď už spíš jenom grafit, stačí to namazat jenom takhle zvrchu? pač ten plast přes šaltku radio atd je kromě klipů navíc svařený. Některá francouzká řešení mě nepřestanou udivovat :roll:

Uživatelský avatar
R11
Člen RCČR
Příspěvky: 623
Registrován: pon úno 18, 2008 16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R11 » sob črc 12, 2008 21:10

Kalasnikov píše:kroužek funguje fajně. částečně jsem se nasoukal pod auto a táhlo je přes pružinu chycené KUSEM DRÁTU ke kastli. evidentně to měl v rukách nějaký expert :? Zítra jedu na kanál tak uvidím.
Ta pruzina je tam takhle dobre, ale asi uz nekomu upadla, tak ji tam pridratoval, coz nevadi, hlavne kdyz funguje. Je jen z jedny strany a ma tu funkci,ze pritahuje saltpaku do stredu pri vyrazeni rychlosti na neutral.
:mrgreen: Jirka :mrgreen:

<> Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 :arrow: foto ZDE
<> Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

Uživatelský avatar
Kalasnikov
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 23, 2008 16:37

Příspěvek od Kalasnikov » ned črc 13, 2008 13:09

Tak opraveno. Mohl za to ten drát s tou pružinou sundal jsem drát a zpátečka funguje perfektně.

A nějaké změny chodu šaltpáky jsem si nevšiml. Tak myslím že to pofičí i bez té pružiny.

Odpovědět

Zpět na „Renault 9/11“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů