Voda v chladiči.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kalasnikov
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 23, 2008 16:37

Voda v chladiči.

Příspěvek od Kalasnikov » pon čer 23, 2008 16:42

Nazdar pánové, spadla mi do klína R 11, sice docela škaredá ale jezdí, brzdí a to mi stačí.

Dneska jsem zprovozňoval ostřikovače a u toho jsem si všimnul že v té vyrovnávací nádržce od chladiče není voda. Takže jsem tam vodu dolil po rysku, nastartoval, začly chodit bublinky a pak přestaly. Stačí to takhle nebo musím ten chladič nějak znova naplnit a odvzdušnit?

Technicky levý nejsem na číze jsem si dělal generálku motoru ale vodní chlazení je pro mě novinka.

Díky a hezký den.

Uživatelský avatar
Liboa
Člen RCČR
Příspěvky: 879
Registrován: pon lis 05, 2007 19:02
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liboa » pon čer 23, 2008 18:45

Expancku máš přidělanou na gumovech páskách, ty uvolníš a zvedneš jí nahoru. Pak u čerpadla povolíš ty odvzdušňovací ventily a počkáš až voda poteče. A to je v vše. potom jen doleješ vodu po rysky.
Renault 11 GTL, Renault 11 Turbo ZENDER

Uživatelský avatar
Kalasnikov
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 23, 2008 16:37

Příspěvek od Kalasnikov » pon čer 23, 2008 18:56

díky za radu. ty odvzdušňovací ventily vypadají jak? jsou to ty dva v hadicích které vedou zhora z čerpadla dovnitř auta (pod palubovku). nebo ještě nějaký?

EDIT: tak jsem to odvzdušnil pomocí těch dvou šroubů. Ještě poslední dotaz nemusí u toho odvzdušňování běžet motor?

Uživatelský avatar
Liboa
Člen RCČR
Příspěvky: 879
Registrován: pon lis 05, 2007 19:02
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liboa » stř čer 25, 2008 07:18

Jsou to ty dva plastový šrouby u vodní pumpy v hadicích. Motor si nastartuj a pouze zvedni nádobku když voda v nádobce nebude klesat tak povol šrouby a aš začne vytékat voda utáhni je.

Takhle by to mělo stačit.
Renault 11 GTL, Renault 11 Turbo ZENDER

Uživatelský avatar
Kalasnikov
Starting member
Příspěvky: 28
Registrován: pon čer 23, 2008 16:37

Příspěvek od Kalasnikov » stř čer 25, 2008 13:00

super mám to. Včera jsem ujel 50 km teplota drží všechno pracuje

Díky moc :-)

Odpovědět

Zpět na „Renault 9/11“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů