R9/11 - zadní náprava - "zpevnění"

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
vladisbrum
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 12, 2007 19:12

R9/11 - zadní náprava - "zpevnění"

Příspěvek od vladisbrum » pon srp 13, 2007 21:59

Existuje nějaký způsob, jak zvýšit tuhost zadní nápravy, např. dodatečnou montáží tlumičů s pružinami apod.? Děkuji za odpovědi.

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » úte srp 14, 2007 01:58

Ano existuje.
Jaký je problém? Jsou původní torzní tyče unavené a sedí zadek, nebo v tom vozíš velké zatížení?

Lze:
1.) Vyměnit torzky
2.) více je předpružit
3.) přídavné pružiny na tlumiče - dodávka i s tluiči - poměrně dost drahá sranda vzhledem k hodnotě vozu
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

vladisbrum
Starting member
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 12, 2007 19:12

Zadní náprava

Příspěvek od vladisbrum » stř srp 15, 2007 02:53

Jo, jsou unavené a zadek sedí - slyšel jsem, že právě ty torzní tyče praskají. Asi bych se přiklonil k té třetí variantě, tj. přídavné pružiny na tlumiče (kastli včetně uložení tlumičů mám zdravou - bez kapky koroze!). Dá se na tlumičích svařovat? Mám jedny přední plonkovní včetně pružin, tak že bych na ně jenom převařil to uchycení zadních a použil ty. Jak to pak bude vypadat (?)...
Hážu to sem do éteru - pokud s tím má někdo zkušenosti, tak ať nevymýšlím, co už je dávno vymyšlené...
PS: Vozím v tom dost (nebo spíš chtěl bych - momentálně tak max. 100 kg...)

Uživatelský avatar
DDT
Site Admin
Příspěvky: 9329
Registrován: pon pro 29, 2003 08:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DDT » stř srp 15, 2007 02:59

Vařit na tlumič bez jeho poškození v podstatě nejde. Zkroutí se plášť a zuhelnatí olej v místě sváru - následně pak ucpe přepouštěcí ventil.
na druhou stranu bys zase měl nové tlumiče ;-)
Renault Club ČR
Vel SatisObrázek

Uživatelský avatar
Vesbur
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon pro 04, 2006 19:41
Bydliště: ?e?enice

Příspěvek od Vesbur » sob srp 25, 2007 10:00

Taky jsem kdysi řešil tento problém, po namontování zadních tlumičů s pružinami z Audi 80 jsem zjistil že mi kolo drhne o misku pružiny (na vině to mělo ET mých kol), tak jsem musel na soustruhu vytočit 1,8 cm podložky z hliníku a bylo to, auto bylo zvedlé a po naložení větší zátěže bylo v rovině. Pokud se do něčeho takového pustíš, tak bych sehnal tužší pružiny.

Uživatelský avatar
Liboa
Člen RCČR
Příspěvky: 879
Registrován: pon lis 05, 2007 19:02
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liboa » pon lis 19, 2007 08:08

A ty pružiny z Audi 80 tam jdou bez problémů nebo jsi tam musel něco vařit atd.?????
Renault 11 GTL, Renault 11 Turbo ZENDER

Uživatelský avatar
Vesbur
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon pro 04, 2006 19:41
Bydliště: ?e?enice

Příspěvek od Vesbur » pon lis 19, 2007 18:50

jedinej problém je s tím, že nahoře nebude miska co drží pružinu, místo misky tam je plech (součást kastle). Nic jsem nevařil, nic jsem nevyráběl, prostě sem to tam dal a hotovo, jediný co je potřeba upravit je provrtání trubičky dole na tlumiči co se jí prostrkává uchycující šroub (renault má myslím průměr 12 a Škoda 10). Jo a sou potřeba podložky pod kola cca 1,5 cm, ale pokud by jsi měl zájem, mám je doma, já jsem si tam dával 3 cm a pak jsem auto prodal, tak mi doma zbyli.

Uživatelský avatar
Liboa
Člen RCČR
Příspěvky: 879
Registrován: pon lis 05, 2007 19:02
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Liboa » pon lis 19, 2007 19:47

Já kdybych tam dal podložky tak se mi zase kolo nevejde do zadního lemu. Ted tam mat tak 0,5 cm. Mám original třináctky hliniky Renault GTL. Gumy 175/70. Takže to vyřeším tak že přeprožim ty torzky. A myslim jsi že neni dobrý dávat prožiny rovnou na kasly, vždyt to není vytvarovaný aby to dobře sedělo.
Renault 11 GTL, Renault 11 Turbo ZENDER

Uživatelský avatar
Vesbur
Junior member
Příspěvky: 104
Registrován: pon pro 04, 2006 19:41
Bydliště: ?e?enice

Příspěvek od Vesbur » pon lis 19, 2007 21:16

Já jsem to tam měl cca rok a bez problémů, dokonce to i teď jezdí. Já tam měl 14-ky 185/60 a nedrhlo to. Nevím jak ti to půjde s tím přepružením, já když jsem se o to snažil, tak to moc nešlo, bylo to pěkně zarezlý a musel bych vyměnit silentbloky

Odpovědět

Zpět na „Renault 9/11“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů