únik paliva

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
supergun
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: ned říj 28, 2012 12:31

únik paliva

Příspěvek od supergun » sob úno 09, 2013 12:58

Zdravím, mám zřejmně někde únik paliva. Jednoho krásného dne jsem nedojel do práce, auto začalo cukat a pak se zastavilo úplně... Dlouho jsem nemohl přijít na to čím to je, protože palivoměr do té doby ukazoval normálně, no a pak mě napadlo nakouknout do nádrže a ejhle, benzín nikde a ručička ukazuje skoro čtvrt nádrže... Tak jsem dolil a auto opět fungovalo, ale na 10litrů jsem ujel jen 90km.... Přitom jsem normálně najezdil i 140km... Mám za to že tedy někde uniká palivo, jelikož při natankování více než poloviny nádrže byl cítit benzín uvnitř... Ovšem nikde nic viditelného... Jen prostě v pátek dojedu domů a v pondělí už nenastartuji..... Takže teď jedině než vyrazím nalít trochu benzínu, dojet a opačně to samé... nevím jestli má rencek nějaké slabé místo(hadička) nebo tak něco... Má někdo stejný problém?

renault19
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: sob črc 02, 2011 23:40

Re: únik paliva

Příspěvek od renault19 » ned úno 10, 2013 15:18

skus se podívat do kufru. asi u prostred pod kobecem je taková černá kulatá guma. tu oddelej a uvidíš tam takový bílí plast do kterého vedou hadice. nakraji je takový plech.ten oddelej a kyž to budeš mít tak to skus vytáhnout ven. když to nepujde tak ty hadice odpoj,vede tan i elektrika. to jeukazatel stavu paliva a čerpá se cez nej i palivo. podíves se či není zaseklí. a když tam nebudeš mí žádný benzín a ukazatel na palubce ti furt bude ukazovat štvrť nádrže tak je špatný ten ukazatel na palubce a když není chyba tu tak nevim.

Osly
Junior member
Příspěvky: 159
Registrován: úte zář 13, 2011 10:59
Bydliště: okr. Zlín

Re: únik paliva

Příspěvek od Osly » pát úno 15, 2013 08:43

renautl19: záleží jestli má čerpadlo v nádrž nebo nemá...
Pokud má tak jsou nahoře na nádrži dva otvory a 4 hadice, tam kam jde elektrika je plovák, pokud to chceš opravit budeš muset asi sundat celou nádrž není tam skoro žádný místo.
Pokud ti je plovák ukradenej tak se podívej jen jestli jsou dotažený objímky kolem hadic(origo nejsou úplně všude),
pak by to mohlo týct ještě kolem palivovýho filtru, ten je zespodu před pravým zadním kolem(takovej válec)
nebo je ještě za předním pravým kolem u nosníků "spojka" dvou hadiček tak tam
a nakonec co bývá nejčastěj je přímo na vstřikovací liště(vedou tam dvě hadičky) a ta co jde od čerpadla tak se většinou posere jak se mění teploty...

Pokud to nebude ani na jednom místě tak bud je děravá nádrž nebo někde praskla hadička ale to je málo kdy...

Uživatelský avatar
BLESK007
Junior member
Příspěvky: 174
Registrován: čtv lis 25, 2010 12:49
Bydliště: Třebíč

Re: únik paliva

Příspěvek od BLESK007 » sob úno 16, 2013 14:10

Vzhledem k tomu že čerpadlo tlačí benzín od nádrže případně přímo z nádrže (pokud to teda nejní ropák) tak by trn unik byl vidět protože by to teklo ven a asi by to i prd jelo. Musela by bejt díra na vracečce, ale opět by to teklo.

Vidím to na zaseklej plovák a zvýšenou spotřebu.
HYUNDAI ACENT 1,5 12V 65kW 1996
RENAULT 19 1,8 66kW 1990

Odpovědět

Zpět na „Renault 19“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů