Proč nejde zařadit

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mitchous
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 11, 2012 20:02

Proč nejde zařadit

Příspěvek od mitchous » čtv říj 11, 2012 20:19

Zdravím,
znenadání se objevil poměrně závažný problém a vůbec netuším, čím by to mohlo být. Přítelkyně přijela naším R19, auto jelo i řadilo naprosto normálně. Po zaparkování nechala zařazenou zpátečku. Odjížděli jsme o několik hodin později, řadící páka se chovala jako by byla na neutrálu, ale šlo s ní hnout pouze pod jedničku a trojku, ale ne pod pětku. Když jsem zkoušel startovat, nepodařilo se, auto se chovalo jako by bylo zařazeno. Když jsem nastartoval se zmáčknutou spojkou, snažil jsem se zařadit, ale jediná rychlost, která šla zařadit, byla zpátečka, na kterou ale auto jelo dopředu (!)... Nemáte, prosím, tušení, proč by mohlo takhle znenadání přestat fungovat řazení a co s tím?
Díky!

renault19
Starting member
Příspěvky: 37
Registrován: sob črc 02, 2011 23:40

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od renault19 » pát říj 12, 2012 07:57

asi sa ti rozpadla prevodovka. nebo sa vni neco zaseklo. v te prevodoce se mohlo stat vsechno mozne. skus ji vyndat a rozdelat anebo tam zrovna dat druhou. ale pozor kdyz budes kupovat druhou tak musi byt presne s toho isteho motoru. objem, pocet kw, vse. skus se podivat prve na vrakovistich. nova bude hodne draha.

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od goreff » pát říj 12, 2012 15:45

než budeš vyndávat převodovku ...to je teda rada :roll: , mrkni se napřed na táhlo řazení od řadící páky k převodovce, jestli s ním není něco v nepořádku...pak teprve řeš další věci, proč to dělat složitě, když to může být třeba prkotina, že :lol:
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od standus » ned lis 18, 2012 20:30

Ahoj
navážu na tema,protože je to trochu podobný problém a dnes jsem zůstal uplně paf.
Auto jelo v poho na všechny zařazené stupně až dokud jsem nedojel na první křižovatku.Po zařazení jedničky se auto prostě rozjelo dozadu.Málem mě kleplo a řekl jsem si,přece nemam volšový ruce,navíc jsem vůbec nesahal na pojistku zpátečky.další křižovatka to samé-zařadím jedničku a už jsem slyšel,jak se tam nacpala zpátečka.Pak jsem zastavil a zkoušeli si to,no při jemném řazení v poho jednička,ale jak za to vezmu na doraz ke straně,tak i bez použití pojistky,tam vleze zpátečka.Dokáže mi někdo poradit kam mrknout? Všechny rychlosti chodí.Je to Chamade 66kw ph1.Případně děkuji
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od Zefek » ned lis 18, 2012 20:34

Koukni na kulisu řazení pod manžetu na řadící páce. Tam už to bude dost vyčochtané.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od standus » ned lis 18, 2012 21:08

Ahoj
A jak poznám že tam je cosi vyčochtané a pokud bude,je nějaká pomoc?
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od Zefek » ned lis 18, 2012 21:18

Na tom plastu pod manžetou je součást té pojistky zpátečky. Když to bude vyčochtané, uvidíš, že ta pojistka zpátečky vůbec nefunguje - část toho plastu je zvýšená a nedovolí takový pohyb řadící páky. Léty se to vychodí a pak už to není tak vysoké a pojistka zpátečky je tam víceméně na parádu.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Osly
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: úte zář 13, 2011 10:59
Bydliště: okr. Zlín

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od Osly » pon lis 19, 2012 12:24

s dovolením použiji goreffovi fotky:
celý mechanizmus..
Obrázek

buď to bude tady vymlácený
Obrázek

nebo ten plast z vrchu o který se to opírá aby jsi nemohl normálně zařadit zpátečku
Obrázek
tady zařazená zpátečka...
Obrázek

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od goreff » pon lis 19, 2012 16:36

:lol: ...těma fotkama mu moc nepomůžeš, akorát dopleteš :lol: Stříbrná řadička není sériová, systém zvedání pojistky zpátečky je úplně jiný, ikdyž funguje na stejném principu.
Ten vyvýšený plast jsem ještě nikdy neviděl opotřebený, prakticky to ani nejde.
Sundat manžetu a mrknout se jak chodí pojistka, jestli třeba ten kroužek (na obrázku s lankem) co zabraňuje nechtěnému zařazení zpátečky nezůsal viset nahoře a tím pustí řadičku až do krajní levé polohy. Jo, stříbrné páky si nevšímej...:lol:
Obrázek
Naposledy upravil(a) goreff dne pon lis 19, 2012 16:53, celkem upraveno 2 x.
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Osly
Junior member
Příspěvky: 158
Registrován: úte zář 13, 2011 10:59
Bydliště: okr. Zlín

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od Osly » pon lis 19, 2012 16:41

jak jiný taky se to opírá o ten plast ne? :D akorát to není hliník ale plast :D

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od goreff » pon lis 19, 2012 16:47

...jasně...už jsem předchozí příspěvek poopravil :)
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od standus » stř lis 21, 2012 11:44

Děkuji vám moc za rady.teď nebylo kdy,ale v pátek na to mrknu a uvidim co na mě vyběhne
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

standus
Advanced member
Příspěvky: 349
Registrován: stř dub 23, 2008 16:04
Bydliště: Praha

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od standus » pát lis 23, 2012 18:03

Tak jsem na to dnes koukal a moc moudrý z toho tedy nejsem. Dole pod autem v tom napojení obou pák,jsem žádné vůle v tom pohyblivém spoji nenašel,ač je to k nevíře. Pojistka mi chodila tak nějak normálně,vyvýšený plas mi ochozený nepřijde,snad jen je trochu zplacatělý ten váleček dotýkajícího se-pojistka.Ale nezdálo se mi nějak zvlášť. Řádnější vůli jsem ale zaznamenal z pohledu shora na ten kloub kde mizí i to lanko - na fotkách je vidět se zařazenou zpátečkou.A to tedy nevim co s tim...,tam se to mele pěkně
Laguna II,rv 2004, 1,8 benzin

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od goreff » sob lis 24, 2012 09:54

to zplacatění na kroužku je naprosto normální, i na té mé fotce je vidět...co s tím :?: :lol: sežeň si druhou páku, nebo se dá koupit opravná sada na řadičku http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... -imp30236/ http://www.automatejcek.cz/nahradni-dil ... azeni-559/ mimochodem na tohle čumím jak vejr, protože u žádného jiného prodejce jsem totok neviděl :shock:
Jo ta černá-sériová na fotce je na prodej, akorát se musí sundat zbytek koule, který tam zapoměl kolega, když se mu kula nepodařila komplet sundat :lol: :lol: :lol: ...pak doplnit plastová futra a vydličku s čepem co chybí vespod...jinak je kromě trochu potrhané spodní manžety, která kryje pružinu pojistky, plně funkční...
Mrkni se na naše fórum http://www.renault19.cz/forum/index.php , tam možná seženeš i celou řadičku s táhlem až k převodovce :wink:
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

rak
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: úte úno 25, 2014 15:42

Re: Proč nejde zařadit

Příspěvek od rak » pon bře 03, 2014 22:40

Dobry den mam renault magane scenic 16e 66kw 1997 a nejde my zařadit spatečka všechny kvalty jdou pěkne muže to byt převodovkou kulisa řazeni je dobra, rad si poslechnu vas nazor děkuji

Odpovědět

Zpět na „Renault 19“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti