Nestartuje do motoru nejde benzín

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
milalof
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 17, 2011 18:22

Nestartuje do motoru nejde benzín

Příspěvek od milalof » ned črc 17, 2011 20:26

Zdravím, věděl by tu někdo, co bych měl vyměnit, aby mi auto normálně startovalo?
Jediný způsob, jak startuji je odkrytování filtru a dolití benzínu z kanistru přímo do palivové komůrky pod fontánku (ze ktéré by měl asi stříkat normálně benzín).
Než se ta trocha benzínu spálí stihnu nastartovat a přepnout na plyn ( CNG). To už auto jede až do vypnutí motoru.

Auto je Renault 19 phase II 1.4e E7J 57Kw rok výroby 1996.
Palivové čerpadlo bylo vyměněno ( Bylo špatné ) nahrazeno bylo noname 3 atosféry s větší velikostí - údajně na toto auto :)
Karburátor ( či jak se to jmenuje) se vstřikováním Bosch a krokový motůrek vyměněn. (což krátkodobě (několik dní) pomohlo )
auto jezdí převážně na CNG - zemní plyn, ale k nastartování potřebuji zpropadený benzín.
( Pokud by šlo benzín třeba jen napumpovat, nastartovat a přepnout cng, asi by bylo po problému)
Je to k zbláznění, když vás auto všude nechává na pospas :?

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje do motoru nejde benzín

Příspěvek od jakub » čtv črc 21, 2011 10:22

panečku 1,4 z roku 96 na CNG, kolik pak stála ta přestavba?

asi bych zkusil po odpojení hadice zda po zapnutí klíčku teče u klapky (je to jednobod) benzin, pokud ano, a vstřikování je skutečně v pořádku lze zkusit připojením 12V zda jde palive ze vstřiku, ale pozor nešmrdlat drátama na vývodu vstřiku ale udělat si kabely dlouhý a někde bokem, jedna jiskra plus benzín a auto je v pánu. Pokud benzin půjde (dokud bude stačit zásoba za regulátorem) tak bych zkouknul kabeláž a jednotku, keště bych pro sichr kouknul na MAP senzor nebo ho zkusil vyměnit, a jeho hadičku do sání občas se stane že nějaký expert ji sundá a nasadí bokem na šroub místo na vstup do MAP.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

vladkusy
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned pro 09, 2012 12:43

Re: Nestartuje do motoru nejde benzín

Příspěvek od vladkusy » ned srp 18, 2013 19:30

Ahoj, prosím o radu, mám motor 1.4e E7J 55Kw, jednobod r.v.1998 a mám stejný problém, do karburátoru nejde benzín. Auto má najeto 140000 tisíc a doposud žádný problém s motorem nebyl. Při jízdě rychlostí 90km/h přestalo jet, jako když vypnete klíček (myslel jsem,že došel benzín) Palivové čerpadlo je funkční,po zapnutí klíčku vrčí a teď odzkoušeno, že při výměně palivového čerpadla normálně dává benzín. Když naleju benzín přímo do karburátoru, tak auto chytne na ťuk, ale v zápětí chcípne, nejde do karburátoru benzín. Poradíte, čím to může být? Doufám,že neodešla řídící jednotka, ale vše se jinak zdá být plně funkčí,imobilizér,atd.
Moc děkuji za radu, čím to může být způsobené (co odešlo),jestli se mi vůbec vyplatí auto opravovat.

Láďa

Odpovědět

Zpět na „Renault 19“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů