Dlhé teplé štartovanie

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hlista12
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: ned srp 22, 2021 21:08

Dlhé teplé štartovanie

Příspěvek od hlista12 » ned srp 22, 2021 21:26

Dobrý deň, potrebujem radu. Môj rencek r19 1.8 16S 99kw nechce spolupracovať. Predom píšem že na diagnostiku sa mi ho nepodarilo napojiť keďže univerzálne diagnostiky sa sním nemajú radi, dokonca ani 900eurová diagnostika. Môj problém je nasledovný. Pri studenom motore rencek chytá na brnk. Ak sa motor trošička zohreje, čož je hneď, tak to už štartuje dlhšie (4-5sekund s pomocou pridávania plynu). ALE, ak je motor zohriatý a já ho vypnem a následne hneď štartujem tak chytí normálne na brnk. Dlhšie štartuje ak postojí cca 5 minút vypnutý... Kde môže byť chyba?
Skúšal som aj 2-3krát naťahovať palivo pred štartom (zapnúť kľúčik--vypnúť, zapnúť--vypnúť) a následne štartnúť ale žiadna zmena. Skúsil som odpojiť snímač chladiacej kvapaliny (aby si motor dávkoval zmes pri prevádzkovej teplote) no žiadna zmena.
Sviečky nové, rozdeľovač nový, káble nové, motor komplet po GO, ale rovnaký problém bol aj pred GO. Keď auto naštartuje tak ide pekne, netrhá, normálne akceleruje, ide ako besné :).. Vie niekto poradiť ? Vopred ďakujem.

Uživatelský avatar
Dawes
Moderátor
Příspěvky: 2447
Registrován: stř pro 31, 2003 09:32
Bydliště: Praha-západ

Re: Dlhé teplé štartovanie

Příspěvek od Dawes » čtv srp 26, 2021 14:12

Ahoj,
podle mě je při tom ne úplně studeném a ne úplně zahřátém startu špatně namíchaná směs.
Pokud všechno funguje při studeném nebo při zahřátém motoru, budou čidla asi v porádku a průtok paliva taky. Takže já bych se zaměřil na regulaci vzduchu - podle toho, jakým způsobem tvůj motor řeší "sytič" (nemám přímou zkušenost s daným motorem). Z toho co píšeš se mi to jeví jako málo vzduchu v okamžiku, kdy se (říkejme tomu tak) automatický sytič přestavuje z polohy "studený" do polohy "provozní" Prostě jde pozdě. Při běhu motoru to nemusí být poznat, ale při pokusu o start ano.
Obrázek

CZ 175 - 477.01 1969 Yamaha XV1100 Virago 1992
ex GRAND Espace III 2.0 8V RXE, F3R-768 1999
ex Renault 25 TX 2.2i J7T, 1988 (Ufo), ex Renault 25 Turbo-D 1985 (Rakef)

Uživatelský avatar
goreff
Senior member
Příspěvky: 1208
Registrován: úte črc 10, 2007 19:05
Bydliště: Olomoucký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Dlhé teplé štartovanie

Příspěvek od goreff » sob zář 18, 2021 13:31

U mě to byla vadná zapalovací cívka, za tepla špatné starty. Ještě bych se mrknul na generátor impulsů, tzv. motýlek...vyměnit, nebo někdy stačí jen očistit.
F7P 16 Soupapes Died
F7R 16 Soupapes Sold
F4R Turbocompresseur

Odpovědět

Zpět na „Renault 19“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti