Kde sehnat nove uhliky do starteru R19 ?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Poooool
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 25, 2004 11:43

Kde sehnat nove uhliky do starteru R19 ?

Příspěvek od Poooool » úte kvě 25, 2004 11:50

Ahoj,
Muj R19 1.8 benzin 1992 prestava startovat - uplne, ani nehlesne, ani kontrolky nepohasnou, proste nic. :shock: Po konzultaci s kamosem automechanikem je to na vymenu uhliku, protoze po poklepani se rozjedu. Zatim jsem poklepaval 2x, ale co nejdriv bych to rad vyresil - tedy vyndat starter a vymenil uhliky. Ale, nevim jak na to a ani, kde ty uhliky sehnat (nove) (prip. za kolik) :cry:...pliiiz poradte...nekde kolem Prahy, Kladna.

Dikes
Pooooool :roll:

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucni Konik » úte kvě 25, 2004 21:06

kupoval jsem nedavno regulator s uhliky na alternator me R21 v Praze-Braniku, firma se jmenuje ELÁN Car, Pikovická 9, Praha 4 Branik,
http://www.elancar.cz

S pozdravem

Karel

pavelm
Starting member
Příspěvky: 22
Registrován: čtv kvě 27, 2004 20:45
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od pavelm » čtv kvě 27, 2004 20:51

Zdravim, mam R19, 1991, 1.9TD. Mam asi stejny problem-uz dvakrat se mi stalo (dnes podruhe, poprve asi pred tydnem), ze mi po otoceni klicku auto neudela zhola nic. Taky, vsechno sviti (kontrolka oleje) a nic se nedeje. A to ani na desaty pokus.. Kdyz se mi to stalo pred tydnem, nechal jsem auto pres noc byt a druhy den to napoprve naskocilo.. Jen se mi nezda, ze by to bylo uhliky. Mel bych totiz v aute mit zbrusu novy starter (asi 2 mesice stary). Mel by nekdo napad, co by mohlo byt za problem? Popripade - jde starter jednoduse vyndat a zkontrolovat nezkusenym okem?
Diky
Pavel

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lagunn » čtv kvě 27, 2004 22:09

pavelm píše:Zdravim, mam R19, 1991, 1.9TD. Mam asi stejny problem-uz dvakrat se mi stalo (dnes podruhe, poprve asi pred tydnem), ze mi po otoceni klicku auto neudela zhola nic. Taky, vsechno sviti (kontrolka oleje) a nic se nedeje. A to ani na desaty pokus.. Kdyz se mi to stalo pred tydnem, nechal jsem auto pres noc byt a druhy den to napoprve naskocilo.. Jen se mi nezda, ze by to bylo uhliky. Mel bych totiz v aute mit zbrusu novy starter (asi 2 mesice stary). Mel by nekdo napad, co by mohlo byt za problem? Popripade - jde starter jednoduse vyndat a zkontrolovat nezkusenym okem?
Diky
Pavel
Ahoj !
Takto mě potrápila i moje Laguna. :evil: Svěřil jsem ji známému automechanikovi a ten zjistil, že problém není ve startéru, ale že není ukostřený agregát. U škodovky se to nemohlo stát, jelikož všude tekl olej a ukostřovací pás stále nakonzervovaný olejem.
:P
Zdraví lagunn

Pepa
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: pon čer 07, 2004 17:20
Bydliště: Svidnik, momentalne Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat nove uhliky do starteru R19 ?

Příspěvek od Pepa » pon čer 07, 2004 17:54

Zdravim, mam R19,1.8, ten isty problem so starterom som mal asi pred rokom, vyberal som ho z auta niekolkokrat a nikdy sa mi nepodarilo najst pricinu. Uhliky boli ako nove, v ukonstreni chyba tiez nebola, skor to vyzeralo na cievku, ako keby nepritahovala dostatocnou silou kontakt, co zopina tie dve vykonove svorky...Ale neviem urcite, pretoze raz fungoval, raz nie... Ked som mal zohriaty motor, napr po jazde, nemohol som nastartovat, ked vsak vychladol, starter zacal fungovat. Nakoniec som si zohnal repasovany starter, a ten mi funguje dodnes, ale uz 2x sa mi stalo, ze po otoceni klucikom je pocut len cvaknutie, opat rovnaka diagnoza ako pred rokom. Tento starter som este nemal vonku, nejak sa mi nechce do tej obtiaznej demontaze, strasne zly pristup spod auta;o( A kedze som v Prahe, nemam tu na to podmienky ani naradie, myslim, ze je tam potrebny dlhy nadstavec, ktory mam doma vyrobeny direkt na to...

Uživatelský avatar
Lucni Konik
Člen RCČR
Příspěvky: 723
Registrován: sob kvě 15, 2004 01:30
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lucni Konik » pon čer 07, 2004 20:42

jj, cvakani znam - stalo me to cca 2000 za kompletni opravu starteru - to cvakani jsou na 99% zasekly uhliky v kotve - pozor na to - taky mi to zacalo obcas cvakat a pak uz jsem nedavno auto v Pelhrimove nenastartoval - pote, co jsme auto roztlacili (R21 Nevada 2.2i) jsem dojel v klidu na chatu (cca 50km) a po demontazi starteru jsme s tatou zjistili nejhorsi - sekly uhliky a po kotve tekla med :-( - nastesti muj strejda ma kamarada, ktery ma firmu a zabyva se prave opravami alternatoru a starteru a ten to dokazal opravit :-)))

Karel

Uživatelský avatar
lagunn
Junior member
Příspěvky: 194
Registrován: čtv úno 26, 2004 21:54
Bydliště: pardubicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kde sehnat nove uhliky do starteru R19 ?

Příspěvek od lagunn » pon čer 07, 2004 21:10

Poooool píše:Ahoj,
Muj R19 1.8 benzin 1992 prestava startovat - uplne, ani nehlesne, ani kontrolky nepohasnou, proste nic. :shock: Po konzultaci s kamosem automechanikem je to na vymenu uhliku, protoze po poklepani se rozjedu. Zatim jsem poklepaval 2x, ale co nejdriv bych to rad vyresil - tedy vyndat starter a vymenil uhliky. Ale, nevim jak na to a ani, kde ty uhliky sehnat (nove) (prip. za kolik) :cry:...pliiiz poradte...nekde kolem Prahy, Kladna.

Dikes
Pooooool :roll:
Ahoj !
Kdybys bydlel v pardubickým kraji a okolí tak bych Ti poradil 3 firmy, který se startéry a jinou el. havětí zabývají(dobře a levně). :lol:
Zdraví lagunn

Odpovědět

Zpět na „Renault 21“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů