málo topí

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Radekli88
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 05, 2010 23:00

málo topí

Příspěvek od Radekli88 » ned říj 31, 2010 09:16

Zdravím. Asi před týdnem jsem měnil chladící kapalinu ve svojem R21 1,9D, všechno v pohodě, až do středy, kdy jsem trochu delší trasu, k večeru už byla celkem zima, tak jsem přidal na topení a oni nic, z ventilace fouká takový vlažný vzduch, ale auto netopí. Hadice jsou všechny teplé, chladič taky, myslel jsem si, že by to mohl být termostat, ale dneska jsem to měl nastartované na volnoběh a čekal, až se to ohřeje, prvni byly teplé všechny hadice do radiatoru topení, hadice na předehřev byly taky teplé, ale hadice do chladiče byly studené, tak usuzuju, že termostat je dobrý, po ohřátí celého okruhu na hadicích nejde udržet ruku, topení na plného, ale fouká vlažný vzduch, nesetkal se s tím někdo? Mohlo by to být nějak zavzdušněné, třeba větší část radiatoru nebo by mohl být nějaký špatný?? Auto jsem měl postavené motorem do kopce, nechal jsem to celé zahřát, tak nevím, jestli tam je ještě někde bublina

Uživatelský avatar
R11
Člen RCČR
Příspěvky: 623
Registrován: pon úno 18, 2008 16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R11 » ned říj 31, 2010 23:00

Bud blbe odvzdusneny, nebo ucpany radiator...
:mrgreen: Jirka :mrgreen:

<> Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 :arrow: foto ZDE
<> Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

Radekli88
Starting member
Příspěvky: 27
Registrován: pát úno 05, 2010 23:00

Příspěvek od Radekli88 » pon lis 01, 2010 10:32

No odvdušňoval jsem to už dvakrát, auto stálo z kopce, dokopce, na rovince, tak nevím, jak tomu ještě pomoct. A dal by se ten radiátor nějak vyčistit na autě nebo se musí vyndat a vyměnit za jiný??

Uživatelský avatar
R11
Člen RCČR
Příspěvky: 623
Registrován: pon úno 18, 2008 16:54
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od R11 » úte lis 02, 2010 00:24

A jak jsi to odvzdosnoval? POZOR!!! Specialita starych Renaultu, odvzdusnuji se za studena-nalijes na rysku do expanzky, das ji do nejvyssiho bodu, tedy ji musis obvykle vymontovat a nekam zavesit a povolis odvzdusnovaky na hadicich. Az zacne vytekat voda bez vzduchu, zavres, vratis expanzku, dolijes, projees a tak porad dokola...

Pokud je to radiator - vycistit na aute asi ne, musel bys hostejne odpojit a kdyz uz si s tim das tu praci, neni pak problem ho vycvaknout a vyndat. A nejlepe vymenit za novy, tak drahy to zase neni a prace s tim je tolik, ze se Ti to nebude chtit delat treba za rok znova, kdyz bys to jenom cistil...
:mrgreen: Jirka :mrgreen:

<> Renault 11 GTL, phase I, 1397 ccm, 49 kW, 5 dv., r. v. 1986 :arrow: foto ZDE
<> Renault Clio III Grandtour, phase II, 1149 ccm, 16V, 55 kW, 5 dv., r. v. 2010

Odpovědět

Zpět na „Renault 21“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host