R21D-padá nafta

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
RomanB
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 19, 2008 21:06
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

R21D-padá nafta

Příspěvek od RomanB » stř lis 19, 2008 21:43

Ahoj,mám Renault 21 1,9D hladký.Poraďte prosím:asi mi padá nafta.Najprv som si myslel že čerpadlo sa zavzušňuje,cez hadičku pred filtrom som tlačil naftu až do čerpadla,povolil som trubky na tryskách aby vyšiel vzduch,hadičku som nasadil späť.Naštartoval som,auto vydržalo ísť tak asi 4 minúty.Zdá sa mi že vyčerpalo naftu po filter,tak som to znova zopakoval.Na 4 pokus som to zopakoval a vymenil som naftový filter a auto chodilo týždeň.Počas jazdy bolo jemne cítiť ako sa motor bez pridania plynu sám rozbehne alebo pribrzdí.Teraz auto zasa nejde.Na nete som čítal že na Oploch to robia prepadové hadičky.Na 4 valci mám utečenú od nafty jednu trysku a ostatné sú čisté.Keď sa mi to podarilo naštartovať tak som si všimol že na čerpadle kde je magnetická cievka tak z hora pri kontakte vychádzali bublinky vzduchu a keď sa motor zohrial tak to prestalo.Ak viete poraďte,čo je s tým.Ďakujem.

RomanB
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 19, 2008 21:06
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanB » pon lis 24, 2008 23:03

To mi naozaj nikto neporadí?

kamikadzeza
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 27, 2009 08:42

Re: R21D-padá nafta

Příspěvek od kamikadzeza » úte led 27, 2009 08:44

RomanB píše:Ahoj,mám Renault 21 1,9D hladký.Poraďte prosím:asi mi padá nafta.Najprv som si myslel že čerpadlo sa zavzušňuje,cez hadičku pred filtrom som tlačil naftu až do čerpadla,povolil som trubky na tryskách aby vyšiel vzduch,hadičku som nasadil späť.Naštartoval som,auto vydržalo ísť tak asi 4 minúty.Zdá sa mi že vyčerpalo naftu po filter,tak som to znova zopakoval.Na 4 pokus som to zopakoval a vymenil som naftový filter a auto chodilo týždeň.Počas jazdy bolo jemne cítiť ako sa motor bez pridania plynu sám rozbehne alebo pribrzdí.Teraz auto zasa nejde.Na nete som čítal že na Oploch to robia prepadové hadičky.Na 4 valci mám utečenú od nafty jednu trysku a ostatné sú čisté.Keď sa mi to podarilo naštartovať tak som si všimol že na čerpadle kde je magnetická cievka tak z hora pri kontakte vychádzali bublinky vzduchu a keď sa motor zohrial tak to prestalo.Ak viete poraďte,čo je s tým.Ďakujem.
Ja som podobny problem nakoniec vyriesil kupou rucnej pumpy so spatnou klapkou. na pumpe som ju nasiel za cca 120SK. Predtym som sa trapil asi pol roka a tiez nie a nie prist preco ta nafta pada.
Renault 21 GTD , r91

RomanB
Starting member
Příspěvky: 3
Registrován: stř lis 19, 2008 21:06
Bydliště: SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RomanB » sob led 31, 2009 21:01

Ďakujem za odpoveď,už mi to povedali viacerí známi že to mám spraviť.

Odpovědět

Zpět na „Renault 21“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů