příčina vibrace a hukotu?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

příčina vibrace a hukotu?

Příspěvek od Monika2 » ned bře 25, 2007 08:14

pánové prosím o radu..před několika dny jsem vymetla díry a nějaký den potom,se z prostoru od motoru ( někde vpředu u chladiče) ozývaly zvuky podobné tomu, jako když se něco točí a v určitým místě to o něco dře. Další dny na to se při nastartování (stála jsem na místě) ozývalo v interiéru nepříjemný hučení a lehce vibrovalo auto, i na motoru je znát že má jinčí zvuk..kdyby se auto chovalo divně za jízdy, tak bych to přisuzovala brzdám a axiálnímu ložisku, který jsou zralý na výměnu, ale takhle? dík za radu
suzuki GS 500E

lopik
Experienced member
Příspěvky: 660
Registrován: stř úno 28, 2007 21:59

Příspěvek od lopik » ned bře 25, 2007 12:14

jestli cítíš vibrace od motoru které předtím nebyly tak to může bejt utrženej silentblok od motoru nebo převodovky
Nyní Renault Laguna Grandtour II,2002,1,6-16V-79KW a Renault Twingo II,2009,1,2-44 KW
Předtím 2 krát R18,2 krát R21,Safrane Ph2.

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Příspěvek od Monika2 » ned bře 25, 2007 16:26

lopik píše:jestli cítíš vibrace od motoru které předtím nebyly tak to může bejt utrženej silentblok od motoru nebo převodovky
řekla bych, že ty vibrace "kopírujou" chod motoru..
suzuki GS 500E

MarB
Junior member
Příspěvky: 134
Registrován: sob bře 03, 2007 23:44
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MarB » pon bře 26, 2007 00:56

Zkontroloval bych silentbloky motoru. Tyhle Renaulty jsou na to docela náchylné.

Uživatelský avatar
Monika2
Advanced member
Příspěvky: 472
Registrován: ned srp 06, 2006 12:35
Bydliště: Vyšší Brod

Příspěvek od Monika2 » pát dub 06, 2007 21:28

spadlá manžeta na poloose, málo oleje v servu, to zjistil mechanik..drhnutí způsoboval chladič který byl posunutý..brzdy už jsou hotový, teď ještě technickou a bude to paráda..známej vozí rendy z Německa a pořád mě přemlouvá ať si pořídím třeba lagunu rok 98-99, tak nevím, jestli na těch 10000 km co najezdím za rok, má smysl kupovat novější auto..opravovat budu tak jako tak..
suzuki GS 500E

Roman Roven
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon pro 22, 2008 18:16
Bydliště: Praha

Re: příčina vibrace a hukotu?

Příspěvek od Roman Roven » stř kvě 20, 2009 20:14

Monika2 píše:pánové prosím o radu..před několika dny jsem vymetla díry a nějaký den potom,se z prostoru od motoru ( někde vpředu u chladiče) ozývaly zvuky podobné tomu, jako když se něco točí a v určitým místě to o něco dře. Další dny na to se při nastartování (stála jsem na místě) ozývalo v interiéru nepříjemný hučení a lehce vibrovalo auto, i na motoru je znát že má jinčí zvuk..kdyby se auto chovalo divně za jízdy, tak bych to přisuzovala brzdám a axiálnímu ložisku, který jsou zralý na výměnu, ale takhle? dík za radu
Ahoj Moniko2, mám stejnou závadu a už s tím jezdím nějaký čas. Celou tu dobu jsem se domníval, že mám špatné ložisko v kole. Postupem času se to zhoršovalo a k hučení hlučnějšímu než motor, se přidaly vibrace na volantu, které neustaly ani po přezutí a vyvážení předních pneu. Včera jsem se vyděsil. V mírné zatáčce mi najednou předek nečekaně ujel doleva a po chvíli zas doprava. Auto jsem odstavil a dnes mi to nedalo. Otevřel jsem kapotu, prohlížel všechny kovové díly za které motor drží a nic neviděl. Pak jsem ze zoufalství vzal za sací potrubí (stříbrné kovové trubky nahoře nad motorem) rozkýval motor a ejhle! Motor byl volný, levý přední silentblok utržený. Motor se celý do boku viklal. Výměna je snadná. Zítra budu ten silentblok shánět... a to mi v servisu na můj dotaz tvrdili, že mi pravděpodobně odešel rám motoru. O silentbloku ani slovo. Jenom nevím, zda mám vyměnit všechny tři silentbloky, či zda stačí vyměnit jen ten jeden. Prozatím nemám představu o jejich ceně.
Tvůj problém Moniko2 bude asi podobný. Abys to zjistila, nemusíš vůbec do servisu, ani nemusíš lézt pod auto. Otevři kapotu a ze strany z levé i z pravé rozkývej motor a sleduj, zda není někde utržený od spodního rámu.
Roman

Odpovědět

Zpět na „Renault 21“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů