Problém s vytláčaním oleja zo sania na R25 V6i

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
bigjohn
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 15, 2012 21:09

Problém s vytláčaním oleja zo sania na R25 V6i

Příspěvek od bigjohn » úte led 08, 2013 20:10

Zdravým ľudkovia, som dosť bezradný a preto sa na Vás opäť obraciam s prosbou o radu.
Mam R 25 V6i a uz druhý raz sa mi stalo, že pri extremne chladnom pocasi (-18 C a viac) mi po asi dvoj km jazde vytiekol olej z motora.
V podstate sa mi to stalo uz treti raz, no prvy raz mi praskla odparovacia nadoba na olej tak to sa v podstate nerata :) nadobku som samo opravil...

Druhý raz mi vytlačilo olej cez gufero pod remenmi a dokonca mi olej natlacilo aj do prevodovkovej casti..cela spojka vsetko bolo zajebabrane.. Olej mi dokonca natiahlo aj do vzduch. filtra.
Pri vypustani zostatkoveho oleja z olejovej vane vytieklo najskvor asi 1,5l cistej priezracnej vody(skoro som odpadol ked som to videl)
Vymenil som olej, filtre (vzduch. olej), sviecky a jazdil az do dnes...

Dnes pri ceste do prace zacal Renault opat protestovat, ze mam okamzite odstavit motor, ze mam privysoky tlak oleja... kto ma hovoriacu verziu tak ten vie o com tu teraz pisem..mam Germana :)
Auto som okamzite odstavil a ked som z neho vysiel uvidel som obrousku mlaku oleja na strane sofera..
Tento krat nastastie nevytlacilo ziadne gufero, no ako to tak vyzera olej mi vytlacilo priamo zo sania, pokracoval potom harmonikovou hadicou az do vzduchoveho filtra..

Nerozumiem tomu a naozaj si to uz ani neviem logicky vysvetlit ked motor bezi ide ako hodinky ma super tlaky a ked vytiahnete veko oleja tak nebafka-nefajci, preto vas touto cestou este raz prosim o radu.
Stretli ste sa uz niekto s podobnym problemom? Ak ano co treba urobit, aby som tento neprijemny nedostatok odstranil?

Za Vaše tipy - rady Vám všetkým vopred veľmi pekne ďakujem

Spp JJ

Uživatelský avatar
Jan Kalina
Grafoman
Příspěvky: 7144
Registrován: čtv bře 04, 2004 17:14
Bydliště: královéhradecko - rychnovsko

Re: Problém s vytláčaním oleja zo sania na R25 V6i

Příspěvek od Jan Kalina » čtv led 10, 2013 23:56

To bude zamrzat kondenzovaná voda někde v systému odvětrání motoru, obzvlášť když už víš, že tam nějaká voda "navíc" je. Nevím, který provedení máš na tvým motoru, já mám obě verze. Hadičky nebo odlučovač oleje budou přicpaný olejovými usazeninami a při nízkých teplotách voda zmrzne a ucpe to někde úplně. V jakýsi příručce k úplně jinýmu autu jsem kdysi četl, že se má ten odlučovač oleje (drátěný sítko, něco jako kuchyňská drátěnka) čas od času vyčistit, propláchnout třeba technickým benzínem, právě aby se něčemu takovýmu předešlo. Já to zatím nikdy nedělal :)
Přílohy
Z7W 2.model.jpg
Z7W 1.model.jpg
R20 TS 2.0 1982/www.R20 Turbo-D.zde 2.1 1983/www.R25 V6Turbo.zde 2.5-V6 1985/R25 V6Turbo 2.5-V6 1986/www.R25 Turbo-DX.zde 2.1 1985/R25 V6 Injection 2.7-V6 1985/R25 V6 Injection 2.9-V6 1987, 1988, 1989/Express 1.4 198?/R1363 GTX Automatic 2.0 1983/R136C GTA V6 1985/2017+?/Espace V6 1993/Espace V6 1994/Espace V6 LPG 1996/XR25 1990/Express 1.9dT RT-E3 1997/Laguna 2.0 1995/Kangoo dCi 2008
*** Hledá se odcizená R25 V6 šedá, více info -->>ZDE<<-- ***
*** Hledá se odcizená R25 Baccara vínová, více info -->>ZDE<<-- ***

bigjohn
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: čtv lis 15, 2012 21:09

Re: Problém s vytláčaním oleja zo sania na R25 V6i

Příspěvek od bigjohn » čtv led 17, 2013 07:19

Ďakujem velmi pekne pan Kalina, z Vašej odpovedi mi je úplne jasné, že viete o čom píšete.
Presne to som medzičasom urobil, prepláchol som aj to sitko(drátenku), ono to je v podstate veko na dolievanie oleja.
Celé to bolo zanesené, prekontroloval som aj hadičky smerujúce z neho do odparovacej nádobky viď Váš obrázok číslo dva, tie boli čisté a motor som ešte celý pre istotu prepláchol s použitím spec. pripravku na odstránenie usadenín a nečistvôt.
Olej a filtre som vymenil, zatiaľ to behá bez problémov...uvidíme keď opäť prituhne :D

Ešte nraz ďakujem s priateľským pozdravom JJ

Odpovědět

Zpět na „Renault 25“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti