Čidlo teploty občas svítí ???

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Uživatelský avatar
Phoenix666
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: sob pro 08, 2007 12:11
Bydliště: Sokolovsko
Kontaktovat uživatele:

Čidlo teploty občas svítí ???

Příspěvek od Phoenix666 » pát pro 14, 2007 15:10

Pro zkušené pardy mám dotaz, při ohřevu motoru se mi občas objeví čidlo teploty chlazení a STOP, po chvilce jízdy se to ztratí a zase třebas po půl hoďce se to opakuje, čím to je ???. Teploty jsou v pořádku, při koupi jsem měnil celý motor včetně komplet náplní, chladící směs neubývá ani nepřibývá. :?: :idea: :!: Ještě k tomuto dotazu, při startu se mi na displeji ukazujou všechny kontrolky, někdy se mi však neobjevuje kontrolka teploty chlazení, jindy zase jo. Jsem v renaultech začátečník.

alino
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 06, 2007 13:29
Bydliště: Modrý Kameň

Re: Čidlo teploty občas svítí ???

Příspěvek od alino » pát pro 14, 2007 15:47

Phoenix666 píše:Pro zkušené pardy mám dotaz, při ohřevu motoru se mi občas objeví čidlo teploty chlazení a STOP, po chvilce jízdy se to ztratí a zase třebas po půl hoďce se to opakuje, čím to je ???. Teploty jsou v pořádku, při koupi jsem měnil celý motor včetně komplet náplní, chladící směs neubývá ani nepřibývá. :?: :idea: :!: Ještě k tomuto dotazu, při startu se mi na displeji ukazujou všechny kontrolky, někdy se mi však neobjevuje kontrolka teploty chlazení, jindy zase jo. Jsem v renaultech začátečník.
Ak sa nemýlim, tak sú tam dve čidlá teploty. Jedno pre budík na prístrojovke a druhé pre RJ. Ak blbne to pre RJ, môže to robiť tento efekt, alebo nesprávne ukazuje čidlo pre budík. To už treba zistiť.

Uživatelský avatar
Phoenix666
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: sob pro 08, 2007 12:11
Bydliště: Sokolovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix666 » pát pro 14, 2007 16:17

co to je čidlo pro RJ ?. Teplotu budík ukazuje v pohodě, ale to občasný svícení se stopkou, to nechápu.

alino
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 06, 2007 13:29
Bydliště: Modrý Kameň

Příspěvek od alino » pát pro 14, 2007 17:40

Phoenix666 píše:co to je čidlo pro RJ ?. Teplotu budík ukazuje v pohodě, ale to občasný svícení se stopkou, to nechápu.
V aute sú dve čidlá, ktoré pracujú autonómne. Jedno je len pre merač na prístrojovke a druhé oznamuje teplotu pre RJ. Pokiaľ čidlo pre RJ blbne klame RJ a tá dá výstrahu.

Uživatelský avatar
Phoenix666
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: sob pro 08, 2007 12:11
Bydliště: Sokolovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix666 » pát pro 14, 2007 17:56

a kde to čidlo RJ najdu a co to je RJ ???

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » pát pro 14, 2007 19:20

RJ = ridici jednotka a ty cidla sou zavisli na teplote chladici kapaliny takze hledej nekde u hadic nebo tam kde je vedena voda nevim kde to u r25 je ja mam r21 a ty cidla tam sou taky a mam to pro tu ridici jednotku taky spatny kdyby nahodou nekdo mel to cidlo doma navic tak se ozvete vzal bych ho snad sou stejny s r21 tak cuss

alino
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 06, 2007 13:29
Bydliště: Modrý Kameň

Příspěvek od alino » pát pro 14, 2007 21:06

jonas píše:RJ = ridici jednotka a ty cidla sou zavisli na teplote chladici kapaliny takze hledej nekde u hadic nebo tam kde je vedena voda nevim kde to u r25 je ja mam r21 a ty cidla tam sou taky a mam to pro tu ridici jednotku taky spatny kdyby nahodou nekdo mel to cidlo doma navic tak se ozvete vzal bych ho snad sou stejny s r21 tak cuss
Pozeral som v dokumentácii r25 a r21 je čidlo totožné. Ale u všetkých aut ktoré som pozeral sa ten priebeh zmeny na teplote líši len málo. Ak máš čidlo vadné môžeš tam dať aj z iného vozu ak sedí závit. Je lepšie mať tam iné čidlo ako mať vadné.

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » pát pro 14, 2007 22:33

takze to cidlo muze mit i vliv na spotrebu ??
na r19 ty cidla sou take takze by slo pouzit treba z 1.8??
co treba ty cidla prohodit mezi sebou to pro budik s tim pro RJ. sice nepude budik ale zkusit to aspon??

alino
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 06, 2007 13:29
Bydliště: Modrý Kameň

Příspěvek od alino » sob pro 15, 2007 08:35

jonas píše:takze to cidlo muze mit i vliv na spotrebu ??
na r19 ty cidla sou take takze by slo pouzit treba z 1.8??
co treba ty cidla prohodit mezi sebou to pro budik s tim pro RJ. sice nepude budik ale zkusit to aspon??
Podľa čidla určuje RJ vstrekovaciu dávku. Ak čidlo dáva pre RJ informáciu o studenom motore samozrejme RJ dáva dlhšie vstreky. Čidlo z 1.8 ano. Teraz len hádam - čidlo pre budík nemusí mať tie hodnoty ako čidlo pre RJ/ nemeral som a neviem/.Na väčšine modelov aut čidlo pre budík teploty je jednovodičové.

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob pro 15, 2007 08:50

jonas píše:takze to cidlo muze mit i vliv na spotrebu ??
na r19 ty cidla sou take takze by slo pouzit treba z 1.8??
co treba ty cidla prohodit mezi sebou to pro budik s tim pro RJ. sice nepude budik ale zkusit to aspon??

NE, NE , NE

:arrow: 1.8 má bílé čidlo
:arrow: 2.0 a 2.2 má černé...

jsou absolutně jiné, jedno je PTC a druhé NTC a zaměnit se nedají. Ta čidla se XXXXXX jak na běžícím páse. Starší nekupuj, jsou všechny pokažené a ty co nejsou, brzy budou. Když tak nové.

:arrow: Čidlo je zboku motoru v hlavě - vedle té hrubé hadice a je na něm taková kostka konektor. shoď ho, jestli to bude dělat dál. jestli ano, hledej u toho druhého čidla, to je na druhé straně. Z toho vede jen jeden drát.
Ale tohle asi nebude Tvůj případ.

:idea: Pokud si pamatuju, když se rozsvítilo přehřátí, automaticky se rozsvítilo i STOP. Je to zpřažené, ale z kterého čidla ten údaj jde, to nevím...

:idea: Budík ná svoje čidlo. Logické by bylo, aby tato kontrola (tzn přehřátí) šla z ŘJ a tedy z druhého čidla, ale nejsem o tom tak úplně přesvědčen. Měl jsem to černé čidlo (pro ŘJ) vadné a měnilo si odpor jak chtělo v celém rozsahu a nikdy se mi přehřátí samovolně nerozsvítilo. Údaj je tedy -myslím si, brán z čidla pro budík. Tedy až budík vyleze na cca 120, rozsvítí to přehřátí a stop.

:arrow: Tyto systémy absolutně neřeší předpoklad dvou nezávislých poruch tj např. termostat a teplotní čidlo. Pravděpodobnost, že se porouchá obojí zároveň je skoro nulová.

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

alino
Junior member
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 06, 2007 13:29
Bydliště: Modrý Kameň

Příspěvek od alino » sob pro 15, 2007 09:04

wc píše:
jonas píše:takze to cidlo muze mit i vliv na spotrebu ??
na r19 ty cidla sou take takze by slo pouzit treba z 1.8??
co treba ty cidla prohodit mezi sebou to pro budik s tim pro RJ. sice nepude budik ale zkusit to aspon??

NE, NE , NE

1.8 má bílé čidlo

2.0 a 2.2 má černé...

jsou absolutně jiné.

Pokud si pamatuju, když se rozsvítilo přehřátí, automaticky se rozsvítilo i STOP. Je to zpřažené, ale z kterého čidla ten údaj jde, to nevím...

Budík bá svoje čidlo. Logické by bylo, aby tato kontrola šla z ŘJ a tedy z druhéo čidla, ale nejsem o tom přesvědčen. Měl jsem to černé čidlo (pro ŘJ) vadné a měnilo si odpor jak chtělo v celém rozsahu a nikdy se mi přehřátí samovolně nerozsvítilo. Údaj je tedy brán z čidla pro budík. Tedy až budík vyleze na cca 120, rozsvítí to přehřátí a stop.

Tyto systémy absolutně neřeší předpoklad dvou nezávislých poruch tj např. termostat a teplotní čidlo. Pravděpodobnost, že se porouchá obojí zároveň je skoro nulová.

wecka :D
Ospravedlňujem sa - čierne čidlo teplotou odpor zväčšuje a biele zmenšuje / PTC - NTC /. Naozaj je potrebné zistiť na výmenu presné typy aut , ale tých čidiel s opačnou charakteristikou nepoužíva veľa typov aut. Dík WC

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » sob pro 15, 2007 12:08

tak cidla prohodit nejdou to pro ridici jednotku ma takovej ctvercovej konektor a to pro budik mam kulatej tvar, takze rikate jedine novy hmm to zas bude cena

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » sob pro 15, 2007 12:13

tak v auto kelly to cidlo maj je to na 2.2 takze asi i na 2.0 asi az 500kc mozna o trochu min s tim ctvercovym konektorem, takze po vanocich objednavam ufff

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob pro 15, 2007 13:58

Přečti dobře, co jsem napsal, ať nevyhazuješ prachy...

Jinak to čidlo bylo podstatně dražší, než 500...

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » sob pro 15, 2007 14:47

nevim co myslis ???. To cidlo pro RJ. sem odpojil a skusil nastartovat studenej motor je to stejny jako kdyz je to cidlo zapojeny a to sem skousel i cidlem pro budik dela to porad to same tak teda nevim mam v tom chaos chjoo a to za 500kc je nove tak ted babo rad .........................

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob pro 15, 2007 17:19

tzn čidla jsi odpojil a přesto to poblikuje?

Nebo svítí trvale?

Které jsi odpojil , když to svítí trvale?

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » sob pro 15, 2007 18:00

to s tim svicenim to ma clen Phoenix666 ja mam take problem s cidlem ale nic mi neproblikava

Uživatelský avatar
wc
Grafoman
Příspěvky: 3506
Registrován: úte kvě 02, 2006 06:16
Bydliště: Orlová, Ostrava - Plesná

Příspěvek od wc » sob pro 15, 2007 18:17

Aha...už blbnu... :D

Pokud je to čidlo se dvěma kontakty v pééérdeli, většinou to nestartuje...

čauec

wecka :D
Megané II sedan 1,9 dCi - 88kW, 6st., climatronic
6,0 l/100Km

Uživatelský avatar
Phoenix666
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: sob pro 08, 2007 12:11
Bydliště: Sokolovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix666 » sob pro 15, 2007 18:50

Chlapi čučel jsem na netu na čidla, tady máte odkaz, ceny slušný. Ale nejsem z toho nějak chytrej, nevím co objednat, jestli čidlo teploty chladící kapaliny nebo nebo spínač kontrolky teploty chlazení ???


http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?

Uživatelský avatar
Phoenix666
Starting member
Příspěvky: 72
Registrován: sob pro 08, 2007 12:11
Bydliště: Sokolovsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Phoenix666 » sob pro 15, 2007 18:52

Chlapi čučel jsem na netu na čidla, tady máte odkaz, ceny slušný. Ale nejsem z toho nějak chytrej, nevím co objednat, jestli čidlo teploty chladící kapaliny nebo nebo spínač kontrolky teploty chlazení ???


http://katalog.mjauto.cz/index.phtml?

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » sob pro 15, 2007 19:13

Mno pokud máš 2,2i motor typ B29B a blbne ti to ukazování na přístrojovce tak by jsi měl objednat toto čidlo.

snímač teploty chladící směsi (kód: fc73044)


Pokud bys měl potíže se studeným startem tak čidlo teploty vody pro řídíci jednotku je tohle.
Taky pro motor 2,2i B29B

snímač teploty chladící směsi (kód: fc73127)
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » sob pro 15, 2007 19:16

Jinak může to dělat taky kabeláž (přelomený kabel) nebo kontekty (zaoxidovaný ulomený).
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
jonas
Člen RCČR
Příspěvky: 305
Registrován: ned lis 11, 2007 14:32
Bydliště: Medlešice 31
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jonas » sob pro 15, 2007 21:09

http://katalog.mjauto.cz/index.phtml? na tehle strankach nic nemam pise to ze poradovana polozka neni v katalogu bo co, vam to jde??

Uživatelský avatar
Anarki
Člen RCČR
Příspěvky: 3889
Registrován: ned kvě 29, 2005 22:42
Bydliště: Atomograd
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Anarki » sob pro 15, 2007 21:37

Ale ne.
Ta stránka je dělaná tak, že ten odkaz funguje jen pokud ho spustíš z toho počítače z kterýho ses tam proklikal.
Jakmile ten odkaz spustíš v jiném počítači tak si musíš zase odklikat Renault Typ 25 zadat elektrická zařízení termostat a vybrat typ motoru 2,2 B29B.
Ošnečkovaný Cacabus Quintus GT-Blue Storm 5-Ultimate Sensational Orgasm s kovaným srdcom F3+N a šnečkom GT2876RS Real Raider
První R5 GTT na světe kde bylo nainstalované nezávislé topení, analogové švýcarské hodiny Kienzle a pod ... :)
Bacha na parazit Kooperativu :evil:

Uživatelský avatar
jakub
Člen RCČR
Příspěvky: 1612
Registrován: pát kvě 07, 2004 09:52
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub » ned pro 16, 2007 08:05

Na motoru jsou 2 čidla chladící kapaliny, jedno je pro ECU má Bosch konektror jako vstřiky, chybu tohoto čidla bys na palubce nepoznal.

Druhé čidlo je pro budíky a je dvojité, tzn. má dva kontakty v konektoru, jeden kontakt je pro budík a druhý pro tu kontrolku, a to že to občas svítí je buď závada čidla, nebo někde zlomený kabel (izolace) a dotýká se to kostry a potom to svítí.
Ford Transit mk7 motoodtahovka 2.2Tdci, Kawasaki ZX10R, GeniThalia II 1.2 16V
Motoservis, Pneuservis, Kovodílna, Účetnictví

Odpovědět

Zpět na „Renault 25“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti