Čidlo teploty spalin DPF kde koupit

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
tomas_k
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 31, 2011 08:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Čidlo teploty spalin DPF kde koupit

Příspěvek od tomas_k » čtv lis 16, 2017 21:13

Dobrý den.
Mám ESPACE IV privileg 2.0Dci 127 kW, VIN VF1JK03BC39077808 a za filtrem pevných částic je čidlo teploty s označením H8200220525/702890 04J02-0961, respektive je v háji. Hledal jsem už všude i v origo servisech a nemůžou jej nikde dohledat. Našel jsem pouze ukončenou aukci na EBAY. Čidlo má na kabelu šedý konektor. Nevíte, prosím někdo, kde bych toto teplotní čidlo koupil?
Všem předem díky za pomoc, Tomáš

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Čidlo teploty spalin DPF kde koupit

Příspěvek od EfineSS » čtv lis 16, 2017 23:50

Jakou diagnostikou jsi to zjišťoval?

Nevíš přesný typ motoru? (M9Rxxx) Ideálně ještě foto štítku z pravého "B" sloupku.

VIN rozkódují jen v Renaultu.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

tomas_k
Starting member
Příspěvky: 9
Registrován: stř srp 31, 2011 08:48
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Čidlo teploty spalin DPF kde koupit

Příspěvek od tomas_k » sob lis 18, 2017 08:14

Ahoj EfineSS
Děkuji za odpověď. Diagnostika nebyla potřeba, stačil zrak, z čidla byl "uhnilý" jeden vývod. Trošku jsem jej rozpreparoval a připojil ohmetr rovnou na výstupy NTC. Při pokojové teplotě se nedá naměřit žádný odpor. Při zahřátí horkovzdušnou pájkou čidlo začne vykazovat odpor řádů kiloohmů. Dvoudenním googlením se mi podařilo zjistit, že meat and control to čidlo nemá ve výrobním programu pod označením výše, ale podařilo se mi jej najít pod označením 8200702890 na stránkách různých webů. V pondělí zavolám opět do origo servisu, jestli jej budou schopni dodat, jinak objednávám v eshopu z německa. Snad to někomu dalšímu případně pomůže ....

ADD: VIN rozkódují jen v Renaultu. - nerozkódují, zkoušel jsem to. Ve dvou autorizovaných servisech RENAULT mi řekli, že auto nemají v databázi a bylo vystaráno, ze třetího byl pán moc ochotný za což mu díky, zaslal mi kopii obrazovky z dialogysu, kde místo čidel teploty jsou jen zátky :-) a čidla na DPF se mu nepodařilo vůbec dohledat. A to nejzajímavější nakonec. Při kontrole na diagnostice opět v autorizovaném servisu po mém upozornění, že mám podezření na nějakou závadu okolo DPF, protože se mi občas kouří z prostoru za motorem mi řekli, že vůz je v pořádku. Toto by bylo ovšem na poněkud delší téma a tak jsem se do opravy pustil sám. Ještě jsem dál našel děravou hadičku za DPF od snímače diferenčního tlaku, totálně zanešený EGR a příslušenství okolo něj. Zatím jsem ve fázi čištění celé sací a recirkulační cesty spalin ......
Přístup mám na diagnostiku BOSH v jedné místní STK.
Hezký den a ještě jednou díky za odpověď, Tomáš.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů