co to je? :) olej všude 2.2 dci

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » pát lis 03, 2017 22:11

ahoj jedeme si takhle po dálnici a najedenou se ukáže chyba vstřikování + ikonka žhavení
zastavím na bezince a volám do Jihlavy do Renaultu - mají plno tak za dva týdny se mohou podívat...
nastartuji a jedu normálně dal bez chyby že dojedu do servisu jiného v Jihlavě. Něco ťuklo od motoru a že chybí olej, tak dojíždím k exitu a koukám do motor, vše od oleje a tato zátka vyskočila ven - https://ctrlv.cz/zPPs

co to může vše znamenat? motor jel tak nějak normálně - možná trochu nižší výkon, ale žádné rachocení atd

Tomas IV
Starting member
Příspěvky: 45
Registrován: čtv lis 24, 2016 21:56

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od Tomas IV » úte lis 07, 2017 06:59

Ahoj,Já už to tady resil,fouklo ti těsnění pod hlavním ventylovym vikem sání, vstřiky zhavice ven,ja si je nechal rovnou ultrazvukem vyčistit ,Dáš novou zátku čerpadla a Dobrý, pokud sis to nepridrel když jsi dojížděl bez oleje,zatím shoj

jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » pát lis 10, 2017 14:13

Diky v servise chteji dat zatku zpatky a dolit olej a ze pak budou hledat dale :). ma tam byt ten olej prirozene ze tam je olejovy kanalek na mazani retezu, nebo se tam dostal az po ton co prasklo těsnění?

pdst
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:22
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od pdst » pát lis 10, 2017 18:18

já jsem měl prasklý plastový víko co je nahoře na motoru, všude olej ale ujel jsem asi 500 km v pohodě ale v 7dmi lidech po dálnici z Brna na Prahu do kopce mi několikrát spadnul do nouzáku asi tam nebyl správný tlak
Pavel

Ford Tourneo Custom 9 míst

Citigo - Elegance, 3dv, 55 kw, černé

Grand scenic III 1.6 dci 130 koní / rv 9/2014 intens nic horšího mne nemohlo potkat !!! =
šmejd prodaný šmejdem!!! ---- VVauto KH---




minulost
Vaz 2102= (1974-1998)
,Š110L,Vaz2105,Š105L,Š-Forman Excelent,Felda combi GLXi,Fiat Punto sporting
Espace 2,2dci Initiale - nedám na espace dopustit

http://espaceiv.rajce.idnes.cz/

Mutaman
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát črc 13, 2018 22:40

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od Mutaman » pát črc 13, 2018 22:47

Mám stejný problém. Při jízdě do kopce, motor padá do nouzového režimu a rozsvítí se upozornění zkontroluj vstřiky. Na kolik přišla výměna toho plastového krytu sání.

pdst
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:22
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od pdst » pon črc 16, 2018 09:41

výměna 1500 ale kryt nebyl nový, auto jezdí dosud v pohodě
Pavel

Ford Tourneo Custom 9 míst

Citigo - Elegance, 3dv, 55 kw, černé

Grand scenic III 1.6 dci 130 koní / rv 9/2014 intens nic horšího mne nemohlo potkat !!! =
šmejd prodaný šmejdem!!! ---- VVauto KH---




minulost
Vaz 2102= (1974-1998)
,Š110L,Vaz2105,Š105L,Š-Forman Excelent,Felda combi GLXi,Fiat Punto sporting
Espace 2,2dci Initiale - nedám na espace dopustit

http://espaceiv.rajce.idnes.cz/

efendiefendi
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: ned bře 29, 2009 17:49
Bydliště: praha

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od efendiefendi » ned srp 05, 2018 15:50

Zatku vytlaci jen tlak vzduchu z turba, vika nepraskaji. Vstriky sundat, pak viko, koupis treba v kelly sadu tesneni, prehodis a mas po problemu. Vicko muzes dat stare,ale stoji taky par korun, jenze ty jsi jej nemusel vylupovat srubovakem, tak boky nebudou deformovane.pod vstriky doporucuju nove podlozky,sesroubovat a je to)))

jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » pát říj 26, 2018 10:01

Ahoj tak po cca 30000km zase vystrelilo tesneni pod vikem. Uz jsem objednal nove tesneni jen mechanik nema cas
Je tam neco těžkého to vymenit sam? jak jdou ven vstriky? Diky

efendiefendi
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: ned bře 29, 2009 17:49
Bydliště: praha

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od efendiefendi » pát říj 26, 2018 10:18

Jestli jses rtosku zrucnej,tak za dopoledne bez problemu.Vstriky jdou dobre,navic jsi je mel venku pred ticeti tisici.Akorat je divne,ze to mas znovu.Tech motoru jsem udelal mraky a pokud fak das nove tesneni,neni duvod,aby sel tlak ze sani.....tlak turba do motoru do bloku.Ten mechanik.......nepodlepil to jen silikonem?.........to by vysvetlovalo a nikdy nevydrzi.Jarda

jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » sob říj 27, 2018 20:48

nene daval novou, ještě jsem byl kupovat i podložky pod vstřiky tehdy, řikal že se mu zdálo že je mírně prohnuté víko.
a těd řikal jestli tam nemůže být ucpaná hadička co jde přepad do klikovky a tím vyšší tlak - pokud tam teda je, v ponděli se na to vrhnu.

efendiefendi
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: ned bře 29, 2009 17:49
Bydliště: praha

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od efendiefendi » sob říj 27, 2018 23:52

To je podivne vysvetleni od mechanika a slyset odpoved, ze se mu zda prohnute viko!?!?!?honem utikam pryc.!!!!prohla hlava, viko........ Bavime se o stovkach, desetinkach mm........mas pocit, ze by to kdokoliv dokazal okem poznat.a navic u tohoto motoru neni zadne odvetrani kliky trubickou!!!vzadu za striky je vyvod do sani prumer jak dvoukoruna......ucpat jedine, ze by ti motor zral golfove micky!

jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » ned říj 28, 2018 09:24

To plastove viko vrchni myslel. Rozeberu to a uvidim. Takze tam nemuze byt nejake odvetravani ucpane co by zvedlo tlak? Jestli muze byt chyby jen vtom ze by to viko bylo fakt ohnute nebo jinak nevim proc by to zase prdlo..

efendiefendi
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: ned bře 29, 2009 17:49
Bydliště: praha

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od efendiefendi » ned říj 28, 2018 09:43

Ne,ucpat kanaly je takrka nemozne a viko je plastove,srouby ho dotahnou.ve viku je hromada tesneni, ktere vystupiji z drazek treba o milimetr, tak utesni opravdu diru a ne mezirku. Z cele te sady tesneni je nejdulezite dlouhe stredove, ktre vypada jak dlouhy pasek pres celou hlavu a v nem diry, ktere teesni vstup tlakoveho vzduchu......sani do hlavy motoru. Tudy muze jedin utikat tlak do motoru. Ostetni je jen bezne tesneni vika a sroubu, abys nemel poblitej motor.kup celou sadu, vyfoukej viko, ty jeho drazky na tesneni,nematlej zadnym silikonm a podobne. Sesroubuj a musi byt dobre. Aby tam byla prasklina v tom cernem viku nepredpokladam, leda bylo auto blbe bourane, nebo poleno mechanik a pri dotahovani spatne nasadil, nebo neco privrel, ale to chce uz hodne nesikovnosti.

jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » ned říj 28, 2018 11:21

Super diky za tipy, uvidim co tam prdlo, mam objednanou tuto sadu

https://mlparts.cz/sada-tesneni-kryt-hl ... -153768201

Tu stejnou tam i davali ale 3x drazi z Kelly :)

efendiefendi
Junior member
Příspěvky: 191
Registrován: ned bře 29, 2009 17:49
Bydliště: praha

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od efendiefendi » ned říj 28, 2018 13:18

Ano,to je ono.Kulate diry tesni vzduch z turba,ty druhe olej kolem vstriku.Nemuze tam fakt vzniknout tak velky tlak......to snad leda total ucpany vyfuk a nevyplachuje se motor,zahadna prasklina v sani,nebo spatna montaz.Je pravda,ze jednou jsem mel jednu hlavu,kde ty vstupni otvory sani byly total vyhnile a musel se dovarit hlinik,ale opravdu jeden pripad za sto let a to jeste spatnym skladovanim vyndaneho motoru.

jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » pon říj 29, 2018 02:37

Jako auto jezdi tak 1000km tydne a po dalnici jezdi 150-170 sem tam i s vozikem. Da se zjistit ten vyfuk zda je ucpany nejaky test?

A to proplachovani myslis jak?

Ted to prdlo tak 3min od startu a motor ani nebyl poradne v tahu protoze byl jeste zimny a tak jsem ho setril.

jikoloj
Starting member
Příspěvky: 12
Registrován: úte lis 29, 2016 19:00

Re: co to je? :) olej všude 2.2 dci

Příspěvek od jikoloj » úte říj 30, 2018 14:48

tak jsem to rozebral a tesneni vypadaji vporadku jen kdzy jsem povoloval vstriky, tak jeden sroubek byl utahnuty hodne a druhy sel jen rukou povolit... na všech vstřikách

nějaký nápad co mohlo v olejevém čerpadle tak zvednout tlak že vystřelilo víčko?

Díky

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů