Startovací tlačítko-jak dlouho vydrží?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Startovací tlačítko-jak dlouho vydrží?

Příspěvek od faradaj » sob říj 07, 2017 14:05

Ahoj, rozbilo se mi start tlač, sice jsem nastartoval na několik pokusů to chytlo kontakt ale pak blikala dioda na palubce a když jsem odbrzdil auto hned zase zabrzdilo, přetahoval jsem se s rendlem asi 5 min a pak to vzdal. Tušil jsem o co mu jde. Na můj vkus opět celkem podceněná součástka na počet cyklů za životnost auta. Ta silikonová membránka byla už protržená a nevracela tlačítko. Koupil jsem na vrakáči jiné a přestrojil to a už to funguje jak má. Jen se chci zeptat při jakém nájezdu tyto tlačítka odcházejí? Už jste ho někdo měnil? Mám necelých 200tis, ale tuším už od koupě že to bude mít víc ovšem nevím jak to zjistit snad jen podle součástek které postupně odcházejí. To start tlač mělo na sobě rock výroby jako auto tak jsem usoudil že je původní. (nakonec vozím v autě radši i to poskládané a opravené uštíplou pružinkou z propisky nataženou na jeden z vodících kolíčků tlačítka, tu vodivou gumu jsem odsřihl od zbytku a nalepil na ty trny a funguje to krásně 8) )
Díky za info faradaj
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Startovací tlačítko-jak dlouho vydrží?

Příspěvek od Šamša » sob říj 07, 2017 16:57

Je to podle toho kolikrát denně nastartuješ, ale těch 200tis. je tak životnost těch silikonových gumiček a kontaktů. Měnil jsem též celé tlačítko.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů