kostka ABS

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

zdenek79
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pon zář 14, 2015 17:05

Re: kostka ABS

Příspěvek od zdenek79 » úte črc 07, 2020 16:36

Ahoj kde tu kostku Abs najdu abych se podíval v jakém je stavu? Za 3 týdny mám jet do chorvatska a myslel jsem, že je chyba jen ve snimacich, ale dle mechanika hází auto i chybu toho bazmeku za cca 30.000,- kč.

Uživatelský avatar
moucha tse-tse
Experienced member
Příspěvky: 584
Registrován: pon kvě 24, 2010 18:11
Bydliště: morava

Re: kostka ABS

Příspěvek od moucha tse-tse » úte črc 07, 2020 17:05

Ahoj
ja mam zato, ze na cliu i scenicu je mezi motorem a stenou pod prednim oknem.. na prave strane ve smeru jizdy.Je to schovane za tepelnym stitem.. snad to mate na espace podobne..
Clio IV, 2015,1.2 16V,LPG, 6 l/100km...81 000km
TPMS aktivátor...

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: kostka ABS

Příspěvek od hackerjack » pát říj 16, 2020 15:54

Zdravím,

potichu a nenápadně mi zrezivěl kryt motorku u ABS kostky a kostka přestala fungovat. Renault servis nabízí novou za CK 34.000, případně EUR 1.400,-. No, nabízí.. řekli mi, že by museli objednat ve Francii a že není jisté, kdy a jestli by něco přišlo, protože to auto má 14 roků. Našel jsem v Německu firmu, která dělá repase ABS kostek, ale jejich dobrozdání nepotěšilo - moje kostka prý nejde repasovat, údajně proto, že je mrtvá její ECU (elektrická) část. Trochu mne to překvapilo, protože jsem se domníval, že v kostce de facto žádná elektronika není (všechny solenoidy jsou ovládány z dálky, proto ten tlustý konektor).
Takže se pokouším najít starší díl na výměnu, což je docela problém. Na eBay je hromada nabídek, v rozmezí 100-500 EUR, ale když už objevím nějakou kostku s totožným číslem ECU, tak se liší číslem HCU (hydraulická část).
Nemáte někdo praktickou zkušenost, zda se dá taková nějaká kostka se stejným ECU, ale jiným HCU použít a doprogramovat? Řekl bych, že by to mohlo být možné. Předpokládám, že shoda čísla ECU je důležitá, ale jak důležitá je shoda čísla HCU? Nebo znamená výrazně odlišné HCU třeba úplně jiný výkon hydrauliky, takže problém?
Kontaktoval jsem výrobce ATE se žádostí o nějakou dokumentaci k jejich HCU jednotkám, ale dostal jsem od nich zdvořilou odpověď, že mi informace tohoto typu nemohou poskytnout a ať se prý obrátím na Renault.. :(

Díky za každý nápad.
HJ

Lipus
Starting member
Příspěvky: 93
Registrován: sob led 24, 2009 17:20
Bydliště: Frenštát-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kostka ABS

Příspěvek od Lipus » pon dub 05, 2021 20:38

zdravím vás chlapi a mám na vás dotaz :-) jestli by jste mi poradili co vše musím odmontovat abych se dostal k ABS? a kudy? od podběhu? nebo přes baterku? Problikávaly mi kontrolky ABS+ESP a dnes už svítí pořád. Diagnostika hlásila "napájení motoru", pojistky ABS OK, tak bych rád zkontroloval svorku na elektronice ABS. Případně jestli by někdo věděl co a kde měřit? případně fotku jak to vypadá..? :-) děkuji za ochotu!
Clio II, 02, 1.5dci, 60kW (piškot)- už není..
Megane II, 07, 2.0dci 110kW (střela..)
R Master 02, 2.2DTi (fachman)
Espace 06, 2.0T 125kW (kyselina sírová.. :-) )

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: kostka ABS

Příspěvek od hackerjack » pon kvě 10, 2021 16:33

Asi nejlépe od podběhu, ale nevím, nechal jsem si to dělat. Nedávno jsem měnil xenony ve světlech a vyndal jsem si samotná tělesa světel dopředu, no a za levým světlem je prostor, kudy je dost dobře vidět a dá se i dosáhnout na ABS kostku. Nevím, jestli by to bylo i na demontáž, ale v každým případě tudy uvidíš, jestli je kostka resp. kryt motorku zkorodovaný. Ten můj před výměnou vypadal fakt otřesně. Těleso světla vyndáš snadno, jen musíš nejprve vyndat ty plasty kolem, potom dva šrouby a trochy si s tím tělesem pohrát jako s ježkem v kleci.

Lipus
Starting member
Příspěvky: 93
Registrován: sob led 24, 2009 17:20
Bydliště: Frenštát-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: kostka ABS

Příspěvek od Lipus » pon kvě 10, 2021 22:18

Díky za info. Už jsem se do toho pustil... :-) proměřil jsem svorku (napájení) a ok. Motor ABS je tak zrezlý, že z něj opadávají celé placky rzi. Dostal jsem se přes podběh a nebyl potřeba ani demont.naraznik. motor už mám z laguny,jen vyměnit...
Clio II, 02, 1.5dci, 60kW (piškot)- už není..
Megane II, 07, 2.0dci 110kW (střela..)
R Master 02, 2.2DTi (fachman)
Espace 06, 2.0T 125kW (kyselina sírová.. :-) )

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů