pískání při vyšší rychlosti

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hortom
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 29, 2011 21:19

pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od hortom » pát dub 28, 2017 09:11

Ahoj, Grand Espace IV 2.0 Dci - na dálnici při rychlostech od cca. 160km/h se začne ozývat hlasité pískání, někde shora od rohu předního skla. Byly odchlípnuté boční krycí lišty skla, myslel jsem, žo to bude ono. Teď jsou nové vyměněné, ale nepomohlo to.
Nevíte prosím někdo, čím by to mohlo být? Nic dalšího už nevidím...

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od GREYWOLF » pát dub 28, 2017 09:55

Nemáš tam zahrádku :?:
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

hortom
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 29, 2011 21:19

Re: pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od hortom » pát dub 28, 2017 10:03

no jenom vzadu ty originální příčníky přisunuté k sobě...

Ty to dělaj?

Uživatelský avatar
GREYWOLF
Člen RCČR
Příspěvky: 2518
Registrován: čtv srp 19, 2004 15:38
Bydliště: Praha 10

Re: pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od GREYWOLF » pát dub 28, 2017 10:06

pokud je vzadu tak to je OK. dělá t o většinou když ti něco vepředu brání obtékání vzduchu - např zahrádka a na ní nosič na kolo...

není možné , že se ti při té rychlosti o5 něco odchlípne :?:
Lukas
Modus 1,4 72Kw
Espace IV 2,0T 125Kw
Sandero Stepway

bylo: Laguna I 1,8 , 19 cabrio 1,7 , Megane I 1,6 , Laguna II 3,0 ,Clio II 1,2 ,Smart Cabrio 0,6T, Smart ForTwo cabrio 0,7T

hortom
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: pát črc 29, 2011 21:19

Re: pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od hortom » pát dub 28, 2017 10:16

Nevím, a ani moc nevím, jak to zjistit :). Zkusím to ještě všechno prošahat, jestli ty lišty dobře drží. Ještě je trochu zvlněná a odchlípnutá ta krycí guma na spodní straně skla u stěračů. Ale tam bych původ nečekal. Nebo?

strogen
Starting member
Příspěvky: 7
Registrován: úte úno 26, 2013 11:59
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: pískání při vyšší rychlosti

Příspěvek od strogen » ned lis 19, 2017 14:45

Mám ten samý problém. Vzduch se mi razantně zvýší již od 130 km. Myslel jsem, že na levé přední straně dole, kde je podběh, tak ten podběh má v sobě podélné lamely které jízdou přivádí vzduch k sání. Když koukneš u baterky dolů, asi tam uvidíš jak prosvítá světlo právě skrze ten podběh. Ale nezkoušel jsem tam dát například hadr, či něco jiného abych zjistil, jestli to tím je. Myslel jsem, že je to krycí lištou mezi předním, čelním oknem a prvním trojúhelníkovým oknem co je mezi čelním oknem a dveřmi. Ale je to to samé, jen se proudění vzduchu posunulo ze 120 na 135 km. A kilometry sedí. Vždy, když jedu od 130, začne se zvyšovat hluk. Také podle místa, odkud to přichází, myslel jsem, že je díky panoramě, že tam jsou ucpané kanálky a já nevím kdesi cosi, protože to jde právě z levého předního rohu, kde končí a zavírá se panorama. Ale je to pro mne záhadou, začalo to z ničeho nic, tak jako vše u tohoto auta. Když zjistíš, prosím, dej mi vědět, ano? Už to řeším dlouho a právě, že s tímhle autem rychlost 130 je jak nic, často mne to trápí. Díky. M.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů