Životnost chladiče oleje

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Životnost chladiče oleje

Příspěvek od hackerjack » stř srp 03, 2016 14:43

Zdravím,
objevil jsem na vnitřku přední masky hromádku vypadlých chladicích lamel z chladiče oleje. Nejspíš vypadávají už nějakou dobu. Na smůlu na chladič prakticky není bez demontáže vidět, takže netuším, kolik lamel už je pryč. Jakou s tím máte zkušenost? Je to - s ohledem na stáří - normální, že sem tam nějaké lamely vypadnout nebo mám raději spěchat na výměnu? Můj Espace bude mít letos 10 a najeto má něco přes 170T.
Kolik stojí takový nový chladič?
HJ

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re: Životnost chladiče oleje

Příspěvek od pivi » stř srp 03, 2016 23:50

To je klima chladic.
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Re: Životnost chladiče oleje

Příspěvek od hackerjack » čtv srp 04, 2016 12:05

Ach, jasně, moje blbost, špatně jsem hledal v dokumentaci. :oops:
Je to ten prostřední chladič ze skupiny tří.
Podle prostorového nákresu v Dialogys by to mělo být OEM kód 8200301883, ale v realitě mám tohle číslo na prvním, nízkém chladiči. A to bude zřejmě chladič klimatizace? Na třetí pozici (nejblíže k řidiči) mám v reálu OEM kód 8200433512 a to by měl být chladič motoru. Takže na druhé pozici je to, co v Dialogys nazývají mezichladič, kód jsem nenašel a bude to nejspíš chladič nasávaného vzduchu?
V každém případě se mi ten chladič odspodu vesele rozpadá. A když se tak rozpadá, tak by mohl být i děravý. Pozná se to nějak bez demontáže, resp. hrozí tady nějaké riziko, které by mě mělo nutit k rychlé výměně?
Díky.
HJ

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů