Po zasunutí karty se nic neděje.

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » pon lis 02, 2015 11:33

Koupil jsem Espace 4, 2.2dci rok 2004, mam z nej fakt radost, a zatim je vše v pohodě i čisty diagnosticky bez chyb, což bych řekl, že je rarita.Ma ale problem, na který mě už upozornoval majitel předemnou, že občas po zasunutí karty se nic neděje.To občas, už je temėř pořád a mě to znervozňuje.
Když zandám kartu nic se nestane vubec nic, ale když k tomu rosvitím parkovačky, nejednou se rozviti palubka, odemkne se volant a zhasne imobilizer, jakmile parkovacky zhasnu vše se vypne.
Kdyz kartu zasunu a jsou vypnuty parkovacky po asi 1minute to samo nabehne a pak po 20 vterinach se to zase vypne a tak do kola, žije si to svým životem.
Mimochodem neni to věc karty, ty má dvě a děle to na obě.
Měnil jsem i čtečku a dělá to stejně, sundal jsem si palubovku a hledal jsem v drátech a taky nic.
Máte někdo nápad ??
Vypada to totiž na nějakou kostru nebo rele, nebo jednotku, je to asi o zkušenostech.....a ty poťřebuju.
Díky
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Zefek » pon lis 02, 2015 15:51

A nastartovat to jde?
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » pon lis 02, 2015 19:17

To jde, tedy pokud když zastrčím kartu a pustím parkovačky a naběhnou budíky a odemkne se volant.Pokud zastrčím jenom kartu tak nenastartuju, prostě nic se neděje.
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od cespa » pon lis 02, 2015 22:28

Napada me spinac ve dverich ridice. Kdyz otevres dvere u ridice, napise ti to vitaci hlasku na palubce?
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » úte lis 03, 2015 09:11

Mrknu se, ale mě karty odemykají auto normálně ,centrál jde bez problémů.A navíc včera, už to nechtělo naběhnout ani s těma parkovačkama výrazně se to zhoršuje.
Všiml jsem si, že když člověk zasune kartu do první polohy tak naběhnou hodiny a uplné zasunutí se rosvítí budíky, tak by to mělo fungovat, ale mě včera i když jsem zasunul kartu do první polohy tak se nerosvítily ani ty hodiny, prostě vůbec nic.Až po chvilce asi tak 10x rosvícení parkovaček to naběhlo, chybí tomu tutově nějaká kostra, nebo plus, která přeleze s těch parkovaček.

Kam přesně jde vedení drátů s té čtečky karet, nebo kam se to rozděluje ví to někdo ?
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

pdst
Junior member
Příspěvky: 140
Registrován: čtv srp 14, 2008 13:22
Bydliště: Čáslav
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od pdst » úte lis 03, 2015 09:53

zkus se podívat na kostru levého zadního světla
Pavel

Ford Tourneo Custom 9 míst

Citigo - Elegance, 3dv, 55 kw, černé

Grand scenic III 1.6 dci 130 koní / rv 9/2014 intens nic horšího mne nemohlo potkat !!! =
šmejd prodaný šmejdem!!! ---- VVauto KH---




minulost
Vaz 2102= (1974-1998)
,Š110L,Vaz2105,Š105L,Š-Forman Excelent,Felda combi GLXi,Fiat Punto sporting
Espace 2,2dci Initiale - nedám na espace dopustit

http://espaceiv.rajce.idnes.cz/

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » stř lis 04, 2015 23:18

Na kostru jsem koukal u obou svetel, ale nic.Sundal jsem znovu palubku a hledal jsem ve svazku na levo co je relatkova jednotka s pojistkama.Ve svazku jsou asi dva nebo tri draty takove od lepidla i kdyz to trochu vypada jako kdyz se smazily, ptoroze jsou prilepene k sobe a lehce odizolovane, ale spojene nejsou.
Jeden je tak 4cm odizolovany je to tlusty svazek obaleny velkou cernou izolaci, potreboval bych asi schema kam vedou vsechny ty draty s te jednotky pojistek na leve strane.
Nechapu to ten svazek je jak nova proc by se to mela smazit....
Taky bych potreboval vedet,kam vede svazek od ctecky karty....Ma nekdo takove schema ???
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Zefek » čtv lis 05, 2015 06:07

Svazek od čtečky vede co jednotky.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » pát lis 06, 2015 09:47

A to je presne kam do jakeho mista v aute ?..V levo pod palubkou je jedna jednotka s pojistkama na druhe strane je druha jednotka s relatkama a pojistkama, ale tam jsem CAN vedeni nenasel...kde jsou vsude ty jednotky ..?
:ups:
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Zefek » pát lis 06, 2015 16:14

Do jednotky vlevo. Ale nepředstavuj si to jako spínací skříňku v klasickém autě - že by čtečka nějak posílala příkazy a auto se podle toho chovalo (zapnulo zapalování, ...). Čtečka slouží jen na to, aby se ověřil kód karty. Na nic víc tam není. To, že je auto mrtvé a nepřečte si ani kartu znamená, že je ve stavu, kdy ji nějaká karta ani nezajímá. Stavů, ve kterých se celkově může auto nacházet je asi 20. Minimálně by ale mělo reagovat na druhou polohu čtečky. Osobně bych ji vytáhl a prověřil podle tématu v laguně II - držíte dlouho startovací tlačítko. Diagnostikovat to asi nepůjde, i když chtělo by to zkusit, protože jakmile se připojíš na diagnostiku, řj se nikdy neuspí ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » sob lis 07, 2015 00:42

Rozumim, ted je to ve stavu, kdy pri prvni poloze se rozviti hodiny a kilometry a pri posunuti do druhe polohy vse zhasne a vse je mrtve a blika imobilizer, jako kdyby tam karta nebyla.Kdyz tam karta neni a ja nejdrive rozvitim parkkovacky, pak zasunu kartu do prvni polohy tak se rosviti kilometry a hodiny a pri zasunuti do ruhe polohy najedou budiky a odemkne se volant.Jakmile v teto poloze, kdy vse sviti a je odemceny volant vypnu pouze parkovacky a karta je zasunuta vse zhasne, jako kdybych kartu vyndal, ale nevyndal jsem ji poze jsem vypnul parkovacky.Je to fakt neuveritelny....nevim uz co mam delat.
Autum celkem rozumim mam diagnostiky, Bosh KTS, Delphi, zkousel jsem spoustu ruznych foru, ale auto je ciste jak slovo Bóží.
Nasel jsem par dratu v hlavni svazku, na leve strane pod tou jednotkou, ktere byly jakoby zapecene do sebe, ale sly krasne od sebe, tak jsem je zaizoloval a oddelil, jako by na jich byla, lehce a mirne smrstena a vyhrata izolace.
Pravdepodobne se ty tluste cervene draty v tom hlavnim svazku zahrivaji, protoze renault udelal slabe zily a proto se za cas stane, ze od nich se lehce tavi izolace na tech ostatnich slabsich dratech.
:roll: :roll: :roll:
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Zefek » sob lis 07, 2015 06:14

Podívej se na spínač druhé polohy ve čtečce.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » sob lis 07, 2015 10:46

No mam jeste jednu ctecku a dela to stejne, samozrejmne muzou bejt blbe obe, to me nenapadlo.
Hned odpoledne to skusim, ma bejt krasne.To je fakt zahada zahad.
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

matuskoxxx
Starting member
Příspěvky: 5
Registrován: stř kvě 21, 2008 00:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od matuskoxxx » sob lis 07, 2015 14:54

ahojte, je tu niekto z BA, s kym by sme sa mohli na tento problem s mojim espace pozriet spolocne? dik moc.
_________________
Renault Grand Espace 2.2 INITIAL PAN. AT12/2004
Renault Thalia Privilege 1,2 55 kW 5/2009 (sold)
Renault Safrane 2.5 20v AT 1998 (sold)
Renault 25 TI 1991 (tatkove, sold)
Renault 25 GTX 2.0 LPG 1986 (moja srdcovka, tatkove, sold)

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » sob lis 07, 2015 16:59

Tak čtečkou to není, spínače jsou v pohodě i té druhé čtečky....Je to fakt o nervy...skusím jít po drátu, který to celé spouští, to znamená po tom signálu s těch parkovaček.... tedy jednom drátu,který to spouští.Uvidím kam jde a kam pouští šťávu.Ale taky může přepouštet kostru...uvidím jdu na to...Mám celkem velký autoservis a dneska je volno, tak rozvítím a budu se v tom hrabat místo pohody a seriálu doma.
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » pon lis 09, 2015 00:11

Tak nic jsem nenašel....já se s tím snad smířím a vrátím zpátky palubku.Ještě zkusím vyměnit tu levou jednotku s těma relátkama a možná i tu pravou..Nemá jí někdo ???
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Zefek » pon lis 09, 2015 04:30

Ta jednotka nejde vzít z druhého auta. Hm, možná bych zkusil prověřit napájení té jednotky a připojení k diagnostické zásuvce.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » pon lis 09, 2015 17:12

Aha, takze v te leve je imobilizer atd...zkusim to napajeni a jeste jednou diagnostiku...
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Zefek » pon lis 09, 2015 17:26

Jestli do té jednotky vlezeš diagnostikou, tak se podívej po stavech a parametrech kolem napájení, kódu karty, ...
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » úte úno 02, 2016 07:37

Tak se znovu vracim k mému problému s kartou.Vcera mě vypekl u Ostravy tak, že po zasunuti karty jak do prvni tak do druhe polohy ani při rozvicených parkovačkách se nedělo vubec nic.3 hodiny jsem hledal a nic jsem nenašel.Pak jsem odpojil baterku na jednu hodinu, podle nějakeho fora a najednou se ta karta, zase rozběhla a ja mohl odjet.Ovšem diagnostistika už ukazuje chybu a to DF 064 obvod kontrolky imobilizeru prerusen, nebo zkratovane draty.Nejde smazat.

Všiml jsem si take jedné věci a to když vyndam pojistku pro zadni stěrač přastanou jiť dalkova světla.Združena pojistka to neni, vypada to fakt, jako by se někde ztracelo napětí pro tu levou jednotku s pojistakama pod palubkou.

Potreboval bych schema te leve jdnotky nevim co kam má vést.....a co ta chyba ??
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

axamit
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: sob čer 11, 2011 18:36

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od axamit » čtv dub 07, 2016 14:28

Cau,co povedlo se opravit?Nejspis mam ten samej problem.

Autojenda
Starting member
Příspěvky: 33
Registrován: pon lis 02, 2015 11:17

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od Autojenda » pát črc 22, 2016 09:43

Nepovedlo, stale musim pustit parkovacky a pak se teprve odemkne volant a ostatni veci potrebne ke startu.Jestli na to prijdes, tak dej vedet, ja to uz vzdal.
Grand Espace IV 2.2dci rok 2004 Panorama manual

mari24
Starting member
Příspěvky: 21
Registrován: čtv kvě 16, 2013 15:23

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od mari24 » pon bře 06, 2017 13:12

Ahoj.
Mám něco podobného, po vložení karty jde jen první stupěn a auto se na druhý neodblokuje. nejde nastartovat, svítí imobilizér, ale volant nemám zablokovaný.
Čtečku jsem zkoušel jinou funkční a i obě karty. Může to být ta jednotka u volantu a jde jen vyměnit nebo se musí i přes diagnostiku?
děkuji

frafi
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 30, 2017 09:31

Re: Po zasunutí karty se nic neděje.

Příspěvek od frafi » ned črc 30, 2017 10:21

Ahojte,

mám espace 4, 07. Mám verzi se startem i bez zasunutí karty. Začla se mi projevovat obdobná porucha, která postupně gradovala. Při zmáčknutí tlačítka se odblokoval volant, rozsvítili e kontrolky, ale motor nenaskočil, až třeba po 5 pokusu. Hledal jsem a zkoušel různé kroky od čtečky,karty,pojistky, kabeláž, kostry.... ale bez výsledku...Tak jsem se pustil do startéru. Měl jsem ho venku, byl ale v pořádku. Ovšem celý problém byl ve spínací cívce startéru. Tak jsem ji rozebral a plošky byly uplně připečené, takže to nemělo kontakt. Vyčistil jsem je a spátky cívku zalisoval. Fungovalo to asi 3 měsíce, ale pak to začlo dělat znovu. Tak jsem koupil novou a je klid.... Tak snad mnou zjištěné informace někomu pomohou...

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: GREYWOLF a 29 hostů