Automatická převodovka, údržba, problémy

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

-Vasek-
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 04, 2013 09:36

Re: Automatická převodovka, údržba, problémy

Příspěvek od -Vasek- » pon pro 07, 2020 12:24

Tak tam u mého auto nejsou, našel jsem pod palubkou u spolujezdce. Ale zdá se, že to můj problém neřeší. Zkontroloval jsem GND na pinech 1 a 15 a +12V na pinu 29, další nápady nemám. Zkusím jinou jednotku a pak jsem v koncích...
Gespace 3.5 V6

bartajirka
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: pon srp 30, 2021 18:03

Re: Automatická převodovka, údržba, problémy

Příspěvek od bartajirka » pon srp 30, 2021 19:52

zdravím všechny, jsem zde nový i když vlastním Renaulty už několik let, potřeboval bych poradit, kde v okolí Brna vyměnit olej v automatické převodovce. Renault Espace IV díval jsem se na internet a vyskakují na mě dost velké sumy za výměnu. Nikdy jsem automat neměl tak nevím jestli je to normální. Šetřit na tom nechci je to dlouho vysněné auto, ale pokud mě poradíte ze svých zkušeností budu rád. Děkuji.

Majky987
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pát říj 14, 2022 14:48

Re: Automatická převodovka, údržba, problémy

Příspěvek od Majky987 » pát říj 14, 2022 14:54

Zdravím, kúpil som espace v grand verzii s nájazdom 210 tisíc km. Až teraz som zistil, že v automatickej prevodovke pravdepodobne nikdy nebol menený olej. Otázka znie, ak ho vymením (samozrejme v servise, ktorý sa špecializuje len na automatické prevodovky), mám sa niečoho báť? Prevodovka podľa mňa ide veľmi dobre, pekne radi a nevyzerá, že by mala nejaký problém. Plus mám doplňujúcu otázku. Ak by náhodou mi po výmene oleja skapala celá prevodovka, tak s cca akou sumou mám rátať za opravu, resp. za výmenu automatickej prevodovky za inú? :D

milvit
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: čtv pro 01, 2022 11:26

Re: Automatická převodovka, údržba, problémy

Příspěvek od milvit » čtv pro 01, 2022 11:43

Zdravím všechny, prosím o pomoc, hledám mechanika, který rozumí automatům, nevíte o někom z Kladna a okolí. Mám espace IV 2.0 Turbo 120 kw automat rok 2003 s LPG. Přestal řadit, respektive asi prostě nespojuje spojka, prostě jako kdybych měl pořád neutrál a po chvilce napíše Gearbox faulty. Obvolal jsem snad vše co jsem mohl, ale skoro nikdo nechce dělat automaty a když už by je dělal, tak ne s LPG. Autům bohužel nerozumím tak nevím co mám dělat. Sešrotovat ho nechci a do autorizáku se bojím jednak kvůli ceně a jednak protože mi po telefonu řekly, že to bude na repasi převodovky zhruba za 75.000,- tak nevím jestli jsou tam tak dobří, že poznají po telefonu co s tím je. Za případné tipy nebo kontakty moc děkuji.

Majky987
Starting member
Příspěvky: 16
Registrován: pát říj 14, 2022 14:48

Re: Automatická převodovka, údržba, problémy

Příspěvek od Majky987 » čtv úno 16, 2023 23:08

Dobrý večer, mám dvojliter 110 kw v automate a dnes večer sa veľkej hmly sa mi stalo, keď som išiel s autom do garáže, tak mi auto zdochlo a hneď automaticky zaradilo ručnú brzdu. Bola to krátka jazda, ale motor bol zahriatý (keďže tesne predtým som šiel relatívne dlhšiu trasu). Potom som normálne naštartoval. Stalo sa to už niekomu? Zatiaľ som nezistil či to robí aj opakovane. Dosť ma to prekvapilo, keďže ide o automat. Mal som za to, že automat nikdy nemôže zdochnúť :) Čo za tým môže byť? V aute som menil olej v automate až po cca 200 000 km, avšak v servise mi povedali, že olej bol v pohode a že sa nemám báť, aj keď sa olej mení po určenou intervale (60 000 km). Už som na novom oleji najazdil cca 3000 km a v pohode. Takže ešte raz, čo to môže byť? Načo by som sa mal pozrieť? Palivové čerpadlo? Palivový filter? (má ho to auto vôbec?). Sviečky?

-Vasek-
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 04, 2013 09:36

Re: Automatická převodovka, údržba, problémy

Příspěvek od -Vasek- » pon úno 20, 2023 12:55

Ahoj, jen přidám zkušenost. Taky se mi stalo, že motor chcípnul navzdory automatu. Jednou při stání (tady je v tom převodovka asi nevinně), jednou při prudkém brždění (podle mě nestihl vyřadit). Ruční brzdu nezatáhnul. Dle mého je to chyba, ale asi se to čas od času může stát. Neřešil bych to, pokud je to zřídka.
Gespace 3.5 V6

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů