Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Davep
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 04, 2014 09:02

Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Davep » sob čer 14, 2014 13:28

Zdravím,
chci si dovézt Granda a nebo jen "krátkého" Espace IV.Ledasco jsem už o Espace početl a docela dost toho bylo negativního ,ale nechce se mi věřit že by to bylo až tak špatné auto.
Z palety motorů pro mě přichází v úvazu pouze 3.5 V6. Přeci jen je to japonskej motor a V6 by měl něco vydržet.

Poprosil bych vás o případné rady,na co si při výběru auta, resp.při jeho prohlídce dát pozor? Chápu,že auto z roku 2004/2005 bude mít už něco za sebou a nečekám žádné zázraky...ale přeci jen bych si rád pořídil slušné auto se kterým budu fungovat nejméně 5 let. Určitě máte bohaté zkušenosti s provozem Espace,tak budu rád za každý tip.

Předem všem děkuji..

Uživatelský avatar
pivi
Člen RCČR
Příspěvky: 1888
Registrován: stř led 25, 2006 17:43
Bydliště: Znojmo

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od pivi » sob čer 14, 2014 22:24

Nezakladej porad do kola to stejne, je to tady uz vsechno aspon 3 krat popsane.
Martin

Lidem bez jmena neodpovidam na sz.
R5 Turbo 2 rv.1985
R21 Turbo 1991
R21 Turbo Quadra rv.1991 in work
Megane 3 Bose Gt- Line Edc Prodan
Grand Espace 3.0 Dci 2007 Privilege prodan
Espace 2.0 Dci 2008 Initiale

Davep
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 04, 2014 09:02

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Davep » sob čer 14, 2014 22:48

Nezakladam porad to stejne. Jednou jsem se zeptal v tech. sekci a tady mi to prislo logictejsi, tak jsem se slusne zeptal. Procital jsem forum, ale zajimaji me hlavne aktualni informace a poznatky a ne nekolik let stare. Pokud je to ovsem takovy problem, tak prosim admina o smazani tematu. Diky

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od dlabca » ned čer 15, 2014 12:03

Víš ono to auto co chceš koupit je taky několik let staré, tak nechápu proč ti několik let staré odpovědi nestačí. Řešilo se to tady už několikrát.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Davep
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 04, 2014 09:02

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Davep » ned čer 15, 2014 12:25

Vim ze to chci je uz starsi auto. A myslel jsem to tak, ze pred nekolika lety ty auta byli nejake a ted uz jsou zase starsi a jejich majitele s nimi maji dalsi zkusenosti. Ale jak se tak divam, je to bezpredmetne.

Timto bych rad tohle tema uzavrel.

Dekuji

LOCKED

hd1727
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 21, 2014 09:56

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od hd1727 » pon čer 16, 2014 06:57

Já mám zkušenost dost krátkou, abych mohl něco relevantního napsat. Rozhodně si to auto před prodejem pořádně vyzkoušej. Ven si uživatelskou příručku, sedni si do toho auta a stránku po stránce zkoušej, jestli celá ta elektrárna funguje, jak má. A to včetně toho, že když zavřeš centrál, tak si obejdi auto a přesvědč se, že se opravdu všechny dveře zavřely. To jsem jako jedno z mála neudělal a už měním zámek v jedněch dveřích :)

Na heveru zkontroluj úniky kapalin, stav výfuku, brzd, podvozku a případnou korozi. U mého auta byla uhnilá příčná tyč u zadní nápravy, což mne docela překvapilo. Nicméně jsem to objevil a prodejce ji vyměnil.

Nevím, jakou máš zkušenost jak s tímhle autem, tak s touhle nebo obdobnou motorizací a převodovkou. Mne nejdřív překvapilo, jak je to auto měkký. Ale po vyzkoušení druhého kusu jsem zjistil, že je to vlastnost, ne chyba :) Motor musí lineárně táhnout do 6 tisíc otáček a převodovka ve všech režimech nahoru i dolu řadit bez jakéhokoli rázu a škubání. Na volnoběh se zařazeným D se to auto musí samo rozjet. Ale to chce mít určitou zkušenost s většími motory a automaty.


Tak či onak, je to pořád jenom auto, takže ani při koupi není potřeba vymýšlet nějaké zvláštní postupy. Co si budeme povídat, u tak starého auta záleží na tom, jak se k tomu chovali předchozí majitelé. Ale to se dá dost poznat z prvního pocitu. Budeš-li mít nějaké pochybnosti, vyhni se tomu obloukem. To auto nemá dobrou pověst a to určitě zaslouženě. A tak nemá cenu tomu ještě nahrávat koupí nějakého zanedbanýho pelechu. Na druhou stranu kdo chce velký rodinný auto, nemá moc z čeho vybírat. A z té omezené nabídky je Espace asi to nejzajímavější, co lze koupit. S motorem 3,5 V6 je to vůbec nejzajímavější :o)
Grand Espace 3.5 V6 Initiale phI + Subaru Outback 3.0 H6

Davep
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 04, 2014 09:02

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Davep » pon čer 16, 2014 08:42

hd1727: Děkuji ti za obsáhlou odpověď. Chápu.že se jedná o starší kousek a nedají od toho čekat zázraky. Ale tak nějak trochu bojuju s pověstí..na druhou stranu si říkám že to nemůže být až tak špatné auto :)

Každé auto mám své specifika,na které je dobré si dát pozor. S Renaultem a obecně s francouzama moc zkušeností nemám. Měl jsem vždycky japonce (Mitsubishi,Subaru,Mazda). Pojedu kupovat s kolegou z našeho autobazaru,takže ten mi na to pořádně koukne. Já sice dělám taky v autech,takže nějaké ty zkušenosti jsou,nicméně ojetinky jsou kolegova parketa.

Vím,že v Espace je plno elektroniky a samozřejmě vše vyzkouším. S vyššími objemy a A/T jsem taky něco pojezdil,takže tak nějak vím co by měl automat dělat. Každopádně díky za tip na ten centrál a musím pořádně kouknout na podvozek,slyšel jsem že francouzi hnijou :cry:

Je jasné,že záleží jak se k tomu kdo chovat a hlavně jestli auto dostalo dostalo vše co potřebovalo. Chystám se pro auto vyjet ven a tak nějak doufám,že tam ty auta budou v o něco lepším stavu než u nás. Navíc tady neví co by za to chtěli.

Auto se mi líbí,svezení to musí být velice zajímavé..tak snad se zadaří a padnu na slušný kousek :)

Uživatelský avatar
Zefek
Grafoman
Příspěvky: 17531
Registrován: ned dub 29, 2007 21:12
Bydliště: Opava, Ostrava, jak kdy

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Zefek » pon čer 16, 2014 13:08

Od roku 2001 nenajdeš zhnitého renaulta. Jedině, že by do karoserie někdo neodborně zasahoval. Máme renaulta i z turecka 2002 bez koroze na spodku.
Diagnostika vozidel Renault | Provádění drobných oprav | Přípravky rozvodu pro 16V motory | Načtení ventilků
Upload vašich fotek | Galerie fotografií a návodů z fóra | Vyhledávač pro fórum | Přehled autorizovaných servisů
Aktuální novinky ze světa Renault exkluzivně na: Renault News
Renault Mégane 1.6 16V 2003 Hatchback
Renault Mégane 1.9 dCi 2001 Hatchback
Renault 21 1.7 GTS 1987 (27.3.1987-23.4.2011)

Davep
Starting member
Příspěvky: 6
Registrován: pát dub 04, 2014 09:02

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Davep » úte čer 17, 2014 08:19

Tak to je dobrá zpráva. Myslel jsem,že s pořádnou antikorozní ochranou začali až později. No tím lépe..

hd1727
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 21, 2014 09:56

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od hd1727 » stř čer 18, 2014 07:16

Mám ještě jednu radu. S autem jsem celkem spokojený, až na jednu věc, která mne neuvěřitelně vytáčí. Jsou to přední sedačky. Nechápu, jak nějaký výrobce může do auta s cenou přes milion korun dát sedačky, který jsou s ergonomií na tom, jako ty v první generaci fábie. Za prvé sedačka (elektricky nastavitelná) nejde dát rozumně nízko, takže mám pořád pocit jako na kozlíku. Ale ještě horší je, že ta sedačka má nesmyslně krátký a úzký opěrák, který VŮBEC nepodpírá ramena. Ve výsledku řidič nesedí v sedačce tak, aby v ní byl zapřený, cítil celým tělem chování auta a mohl v ruce držet bezpečně volant při jakémkoli manévru, tak jako u většiny dospělých aut, ale vlaje v ní přidržovaný za zadek a držící se za volant, což je prostě špatně! To považuju za zásadní nedostatek Espace. A čím víc tím jezdím, tím víc mne to se*e...

Takže si tu polohu za volantem a posez v sedačce dobře odzkoušej. Mne se to nelíbilo hned, ale naivně jsem si říkal, že se to nějak poddá... nepodalo... :)
Grand Espace 3.5 V6 Initiale phI + Subaru Outback 3.0 H6

olav
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 28, 2014 18:29

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od olav » čtv bře 16, 2017 10:29

Dobrý den mám možnost koupit espace 3.5 na lpg ale je tam vadné těsnění pod hlavou podle majitele fouká to do vody. To by nebyl problém ale mám obavi jestli neni prasklá hlava to už by bylo další peníze navíc . Chtěl bych se zeptat jestli sítím nemá někdo zkušenosti a jak je složitý ten motor rozebrat já z šesti válci nemám takovou zkušenost.

olav
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 28, 2014 18:29

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od olav » ned bře 19, 2017 13:11

Nikdo nemá žádný poznatky?

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Šamša » ned bře 19, 2017 21:08

Oslov přímo uživatele Pivi, třeba přes SZ zprávu.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

hd1727
Starting member
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 21, 2014 09:56

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od hd1727 » pon bře 20, 2017 06:35

Jestli je tam "jenom" to těsnění pod hlavou, tak ať to opraví ten prodejce a prodá to jako bezvadné auto.
Grand Espace 3.5 V6 Initiale phI + Subaru Outback 3.0 H6

Novotka
Senior member
Příspěvky: 1609
Registrován: sob dub 23, 2005 09:33
Bydliště: Pardubice

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Novotka » pon bře 20, 2017 17:15

Přesně tak on to bude asi větší problem kdyz to sám neopravi.
Protože Espace IV vlastně bez motoru ma cenu kolik?
10-20 tisíc víc asi ne.
Nov
Megane Scenic Kaleido rv.99 1,6 16v 79kw prodano
Laguna Grandtour RXT rv.98 1,8 16v 88kw
Grand Espace IV rv. 04 2,0 T 120 kw Expression
http://novotkap.rajce.idnes.cz/obr/

olav
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 28, 2014 18:29

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od olav » pon bře 20, 2017 17:35

Já si to myslím že to bude asi větší problém. Protože ten espace je na prodej už měsíc a stále je k mání a to už je divný

janmikolas
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: sob srp 20, 2016 11:52

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od janmikolas » úte bře 21, 2017 16:20

Davep: reaguju na dotaz o koupi nebo nekoupi 3.5V6.. Ja ho koupil loni v srpnu, mam tedy zatim vice nez pulrocni zkusenost. Puvodne jsem chtel okamzite predelavku na LPG. Tu mi ale vymluvili, a tak jezdim jak jezdim, tedy mezi 9-12 litry/100km. Pri koupi bylo na tachometru 274000, coz na prvni pohled je hodne a mel jsem opravdu strach, obzvlast po x varovanich zde na foru. Mechanik ,ktereho jsem mel s sebou mi ale koupi za ty penize doporucil. (prodal jsem svou Citroen C5 za 100k a za stejnou sumu jsem mel Espace). Investice za tech 7 mesicu - olej, filtry, olej v prevodovce, zámeček zadního okna, ted na jare budou brzdy. Jedine negativum je, ze trosku zere olej. Bylo mi doporuceno se v tom nehrabat (demontaz je pry nakladna a nezarucuje napravu) a holt obcas doleju trochu oleje. Prevodovka radi plynule. elektrika funguje bez potizi. Auto je dovezeno z NL, kde jsem si primo overil jeho historii. Je tedy po dvou majitelich a zda se, ze zatim je vse ok, az na tu mensi konzumaci oleje. Takze pokud bys mel dalsi dotazy, ptej se..Ja si ho necham tak dlouho, dokud proste bude jezdit..Duvodem pro prodej jinak skvele C5 2.0HDI byl fakt, ze jsem potreboval rodinnejsi auto, a tim Espace opravdu je..Jinak me nenapada nic, co bych k tomu dodal..Je asi dulezity pred koupi opravdu nechat zkontrolovat co se da, abys nenarazil na vrak..Mam pocit, ze je pravda, ze leccos poznas pouhym okem, napr. v interieru apod. Na ostatni to chce mit sebou odbornika..A musim rict, ze kazdej odbornik zatim motor 3.5 V6 od Nissanu (to je ten v nasem Espacu):) chvalil jako spolehlivej a trvanlivej motor..Mrkni na tabulky vitezu statistik nejlepsich motoru a uvidis...Jsem absolutni laik, ale rekl bych, ze je logicky, ze tenhle motor se vlastne sam setri..Napr. pokud jedu na tempomat 130km/h, motor si prede ve 2500 otacek, coz je, myslim, dost setrny..Proste mam z toho auta vybornej pocit a krome toho oleje (dolejvam cca litr/2000 km) je to pro me skvela kara. Az mi jednou doslouzi, vubec nevim, co budu shanet..Proto doufam, ze najede co nejvic.

olav
Starting member
Příspěvky: 10
Registrován: ned zář 28, 2014 18:29

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od olav » úte bře 21, 2017 19:18

Zajímalo by mě proč vám rozmuvily tu přestavbu na lpg. Já jsem chtěl už z namontuvaným lpg.

janmikolas
Starting member
Příspěvky: 50
Registrován: sob srp 20, 2016 11:52

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od janmikolas » úte bře 21, 2017 19:49

proc mi rozmluvili LPG? Nekolik ruznych automechaniku, vcetne z Renaultu i neznackoveho Renaultu, nekolik dovozcu ojetin z ciziny, tihle vsichni me varovali pred prestavbou. Pry motor je skvely, ale takto do nej zasahovat proste neni v poradku..Taky diky vysokemu najezdu u meho konkretniho kusu..Takze jsem si rekl, ze budu rad, ze jsem rad, tedy ze jezdim, jezdim pekne, jen holt trosku za vic, nez kdybych mel LPG..Ale mam pocit, ze spis to melo znamenat, ze jakykoliv zasah do motoru tohoto typu neni pro motor dobry..Pro jakykoliv motor..Takze vhledem k tomu, ze kolem lita spousta LPG aut, neni asi uplne duvod se tolik bat. Ja jsem se ale rozhodl takhle a zatim jezdim. Samozrejme to neznamena, ze by to ten motor nezvladl, ale jak jsem rikal, jsem rad ze jezdim a zustanu u original motoru..

Šamša
Moderátor
Příspěvky: 11698
Registrován: sob črc 10, 2004 23:59
Bydliště: Vysokomýtsko - Choceňsko

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Šamša » úte bře 21, 2017 21:20

Vzhledem k tomu, že motor je původem ze Z350, kde byl vykrmen až na 300 kobyl, bych vzhledem ke spotřebě oleje zvolil olej vyšší výkonové specifikace a to 5W-50, nebo ještě lépe 10W-60. Něco tak trochu vím o motorech BMW, kde tato specifikace je do "M" motorů vyloženě předepsána a hlavně maže za jakýchkoli okolností a teplot(hlavně vysokých), důležitý je že vše dotěsní a neprolíná a ve válcích tvoří dokonalý film(nesmývá se tak rychle benzínem).
Dal jsem ho i do svého BMW i když není "M" a olej od výměny do výměny se nemění výškou hladiny. Za zkoušku to stojí.
Laguna II. 2007 2.0dCi Carminat 2 127kW, podložky Eibach (rozšířeno +4cm), 201000km
Laguna II. 2003 2.0T Carminat Initiale Paris 120kW, napadeno kutilem domácím, ale pracuje se na tom 220000km
BMW 635csiA 1987 155kW AC Schnitzer 17" 357000km (vytahuju jen za sluníčka a když mám na benál:-)
[img]

-Vasek-
Starting member
Příspěvky: 67
Registrován: pon bře 04, 2013 09:36

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od -Vasek- » stř bře 22, 2017 09:07

Já jezdil olej 10w40 (elf) a spotřeba byla cca 0,1l na 1000km. Pak mi dali 5w40 (elf) a od té doby je olej na horní rysce a nemizne. Čekal jsem, že to bude spíš změna k horšímu, takže příjemné překvapení.
Gespace 3.5 V6

pvok
Člen RCČR
Příspěvky: 92
Registrován: čtv led 19, 2006 12:42
Bydliště: Praha 8
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od pvok » pát čer 02, 2017 23:34

olav píše:
pon bře 20, 2017 17:35
Já si to myslím že to bude asi větší problém. Protože ten espace je na prodej už měsíc a stále je k mání a to už je divný
Není to ten, co je v bazaru v Chrudimi?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list
Petr Vokulič
Avantime 3.0 V6
ex Espace 2.2i, r.v.94

Sunshine.Boy
Starting member
Příspěvky: 2
Registrován: stř dub 21, 2021 03:24

Re: Koupě Grand Espace 3.5 V6 - na co si dát pozor?

Příspěvek od Sunshine.Boy » stř dub 21, 2021 03:28

pvok píše:
pát čer 02, 2017 23:34
olav píše:
pon bře 20, 2017 17:35
Já si to myslím že to bude asi větší problém. Protože ten espace je na prodej už měsíc a stále je k mání a to už je divný
Není to ten, co je v bazaru v Chrudimi?

https://www.sauto.cz/osobni/detail/rena ... oFrom=list
A nevolal sa ten človek náhodou Petrovič z Banskej Bystrice čo predával toho Espace s prasknutym tesnením pod hlavou??? Len sa pýtam lebo som.od neho kúpil a toto mi zatajil. Nevšimol som si to.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů