demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Uživatelský avatar
No1
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 10, 2009 06:35

demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Příspěvek od No1 » ned bře 03, 2013 09:06

zdravím
mám na sedadle spolujezdce loketní opěrku, ale u řidiče chybí. ten mechanismu na uchycení tam je, ale nedrží a asi je nějaký "nemocný" (když do něj dám loketku, celá se protáčí o 360 bez možnosti aretace a když ji chci vyndat, zůstane mi v ruce celý mechanismu a ze sedačky na mě kouká díra s nějakým kovovým ozubeným kolem). napadlo mě, celý mechanismus od spolujezdce demontovat a namontovat k řidiči. ale bojím se, abych někde něco neulomil (nebo aby se mi to v ruce nerozpadlo na milión dílů, netucha, jak to patří dohromady).
nemá prosím někdo návod, jak na to? nebo odkaz (ideálně na fotky, video na youtube.... něco pro nešiky/blby)

díky
Zdeněk
Grand Espace IV, 1.9 dCi, manuál, r.v.2005

dlabca
Senior member
Příspěvky: 1149
Registrován: pon zář 07, 2009 09:20
Bydliště: Olomouc

Re: demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Příspěvek od dlabca » ned bře 03, 2013 11:30

Aby to nebylo zrcadlově obráceně.
Grand ESPACE IV PH2 2.0T 2007 Sport line, CNC Carminat

Uživatelský avatar
No1
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 10, 2009 06:35

Re: demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Příspěvek od No1 » úte bře 05, 2013 07:03

no to právě nevím a proto to chci rozdělat.....
Grand Espace IV, 1.9 dCi, manuál, r.v.2005

Berouňák
Junior member
Příspěvky: 106
Registrován: sob kvě 26, 2012 00:21

Re: demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Příspěvek od Berouňák » pát bře 22, 2013 22:15

Ahoj mechanismy jsou pro pravé a levé sedalo zvlášť a nejde to přehodit. Já to bastlil a nakonec na vrakáči koupil nový. Dá se to sehnat taky v origo prodejně, ale mám takové zkušenosti, že to bude stát milion. Jinak z auta se to dá demontovat tak, že pootočíš hlavní krytku , která je na takový plastový bajonet. Tu sundáš a je tu mechanismus. Je to černý tvrdý plast a kovová kolečka. V rozích pomocí nože povolíš 4 packy. Musíš lehce páčit, ale s citem jinak prasknou. Je dobrý vyzkoušet si to na tom rozbitým a pak dát nový nebo demontovat na vrakovišti ze sedadla aby jsi nezničil další. Hodně štěstí...
Espace IV,2,2 dci, rv. 2004, Initiale
KIA Sportage, 1,7 dci, rv 2011
DKW F4, rv. 1934

Uživatelský avatar
No1
Starting member
Příspěvky: 49
Registrován: pát črc 10, 2009 06:35

Re: demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Příspěvek od No1 » stř bře 27, 2013 07:50

Díky za odpověď. právě že mám jen hromádku těch koleček (ozubených), vlastně 2 hromádky (mám dva ty mechanismy) a nejsem schopen to poskládat (puzzle nikdy nebyla moje silná stránka...). když jsem to poskládal, tak se mi loketka protáčí a není možné ji zaaretovat v jakékoliv pozici.

asi to dám odborníkům. díky za snahu
Zdeněk
Grand Espace IV, 1.9 dCi, manuál, r.v.2005

VHN
Starting member
Příspěvky: 8
Registrován: pon led 15, 2018 14:03

Re: demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Příspěvek od VHN » čtv úno 01, 2018 11:26

Ahoj, nevím jestli je téma ještě živé, ale zkusím. Koupil jsem 2014 Espace a loketní opěrka spolujezdce byla odmontovaná, viz foto: https://1drv.ms/f/s!AtS9KoJ58TVegdgZuVX0Nr5_y5Tv2w. Když jí nasadím, celkem to drží, jde normálně zvedat a aretovat, ale je evidentně o několik centimetrů míň zastrčená než řidičova + jde celkem lehce zase sejmout. Zdá se mi, že je tam bajonet, který neumím nasadit, popř se opěrka musí pro nasazení nějak důkladněji rozebrat, jak je popsáno výše.

Doporučí někdo jak na to, než se s takovou prkotinou vrhnu do servisu? :)
Grand Espace IV Initiale Paris r.v. 2014 2.0 dCi

Hagrid
Starting member
Příspěvky: 84
Registrován: stř lis 22, 2017 21:14

Re: demontáž/montáž mechanismu loketní opěrky

Příspěvek od Hagrid » čtv úno 01, 2018 21:32

A já bych zase do servisu jel. Třeba tady v Táboře se v Auta Borek zastavím, nadhodím problém a technik se mnou jde k autu a poradí. Naposledy se zadáním kódu na rádio. Prkotina, ale šel a ještě jsme si popřáli hezkej den.
mj.:
ex. Renault Clio 1.2 1994
ex. Renault Kangoo 1.2 1999
ex. Renault Twingo 1.2 1998
ex. Renault Scénic 1.9 dCi 2000
ex. Renault Espace IV 1.9 dCi 2006
a zbylo Renault Clio III 1.2 16V 2005

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů