Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
skpetr77
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: sob říj 23, 2010 17:37

Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od skpetr77 » úte lis 15, 2011 15:11

Tak už mám opět nemocnýho Espaca.
Palubka mi hlásí SERVICE - kontrolka, CHECK INJECTION - textová hláška.
Podle známýho je to hláška pro servisní zkontrolování vstřiků, což zatím neznačí vážnou závadu.
Nemáte někdo zkušenost?

skpetr77
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: sob říj 23, 2010 17:37

Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od skpetr77 » stř lis 16, 2011 11:53

Tak jsem prodělal diagnostiku. Zjistili, že hlášení SERVICE a CHECK INJECTION jsou podávána na základě překročení počtu přerušených procesů pro regeneraci filtru pevných částic. Byla mi doporučena diagnostická regenerace filtru pevných částic s tím, že to není 100%.
Při této regeneraci jede motor v plných otáčkách při čemž diagnostika zatím regeneruje filtr. Má to stát asi něco přes 2000,- + případná výměna oleje, kterou si to prý vyžádá. Máte někdo zkušenost? Případně nápad jak to obejít?

skpetr77
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: sob říj 23, 2010 17:37

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od skpetr77 » stř led 11, 2012 12:49

Zdravím všechny. Toto téma jsem před časem založil. Nedávno jsem si uvědomil, že bych měl dát vědět jak jsem dopadl. Takže to bylo pouze vadné čidlo snímače teploty před filtrem pevných částic (FAP). Taky mi v servise do auta natáhli nový software kontrolující práci FAP, protože ten původní prý měl nějaké mouchy a vyvolával regenerace filtru pevných částic častěji než bylo vhodné, nevyloučili ani, že čidlo mohlo odejít chybným softwarem. Taky to mohla být souhra vadného softwaru s vadným čidlem = chaos. Teď je vše v poho. Oprava provedená 5.12. a regenerace se dosud nehlásila, předchozí zimy to bylo co týden.

lcdc
Junior member
Příspěvky: 110
Registrován: pát bře 25, 2011 19:35

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od lcdc » stř led 11, 2012 16:36

Zdravim, chcem sa spytat, ci ma fap filter aj 3.0 dCi(177k) z 11/2003... diky moc
Renault Grand Espace 2003, 3.0 dCi, automat

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od martins » stř led 11, 2012 16:59

lcdc píše:Zdravim, chcem sa spytat, ci ma fap filter aj 3.0 dCi(177k) z 11/2003... diky moc
Ne
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

mcroslav12
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:53

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od mcroslav12 » pon kvě 14, 2012 12:01

Zdravím , mám rovnaký problém , Renault Laguna Grandtour 2005 8 mesiac facelift 2,2 dci fap filter sa mi ťažko čistil pretože na krátke trasi to už tak je , no dlho sa mi ho nepodarilo vyčistiť a tak mi naskočila chyba skontrolujte vstreky , teraz som jazdil deň čo deň celý týžden BA - TO a naspeť cca 240 km každý deň celý týžden a nepomohla ani jazda po dialnici a stále mi to sviety , som z toho celý neštastný cítim že auto trochu ubudla sila v ťahu , niekdo mi vravel že vraj sa tam pri fap filtri lievaju nejaké aditíva či čo ktoré sa vstrekuju do fap filtre aby sa dobre vypláli , neviem či tam je toho málo alebo kde je problem , no nejak sa neteším z toho že už mi 3 týždne sviety fap filter a chyba skontrolujte vstreky , vie mi niekto poradiť ? ďakujem pekne
Renault Laguna Grandtour Privilege Luxe 2.2 DCI 102KW FAP FACELIFT (KOMPLET výbava bez elektrických sedadiel a vyhrievaných sedadiel) Datum narodenia : 8.2005 (Dovezená Nemecko AUTO MEIXNER )

skpetr77
Starting member
Příspěvky: 81
Registrován: sob říj 23, 2010 17:37

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od skpetr77 » pon kvě 14, 2012 13:27

Reaguji na zprávu přede mnou. To přesně byl můj problém. Rozsvítila se kontrolka "Check injection" a kontrolka "Service".
Postupoval jsem stejně jako ty - po poradě v Renault servise, jsem to zkoušel protáhnou na dálnici, aby se filtr pevných částic vypálil, ale nic. Nakonec jsem jel do Renault servisu, kde zjistili, že filtr je silně zanešený a regeneraci filtru nelze spustit. Nakonec našli vadné čidlo snímače teploty (nebo tlaku výfukových plynů - teď přesně nevím) před filtrem pevných částic. Po výměně provedli nucenou regeraci (při vysokých otáčkách) a povedlo se. Filtr se pročistil, naštěstí, nový stojí kolem 30 tis. CZK. Mimo to čidlo mě to ale stálo ještě výměnu motor. oleje, ten se totiž při nucené regeneraci znehodnotí tak, že se z něj stane břečka a již nemá mazací schopnosti. Celkem mě to stálo 6200,- CZK, z toho jen olej mě stál 3700,- (olej se dá však koupit za 1/4 ceny na internetu - od té doby kupuji jen tam - je to ten samý).
Hlavně pozor - už to nezkoušej vypalovat na dálnici. Pokud se ti nezpouští regenerace filtru, filtr se zanáší víc a víc a nakonec bude na výměnu. Já jsem do servisu přijel a měl jsem ho zanesený na hraniční hodnotě, měl jsem prý štěstí, že se regenerace povedla. Tak hodně štěstí.

Espace3,0dci
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 19, 2012 16:55

Re: Hlášení palubky - ´Fuel injektion system faulty

Příspěvek od Espace3,0dci » úte čer 19, 2012 17:16

Objevi se po ujeti cca 150km cestovni rychlosti 100-120km/h.Je to to same jako nadepsany problem nebo jina zavada?Na co se mam tesit?Auto jsem koupil ani ne pred tydnem.Predtim jsem mel Audi-pomooc maminko:-D

mcroslav12
Starting member
Příspěvky: 54
Registrován: čtv čer 02, 2011 12:53

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od mcroslav12 » úte čer 19, 2012 21:12

Pravdepodobne pokial ti nesviety fap filter tak je to asi problem s triskami , hod si to doma na diagnostiku a napis aku chybu ti to napise.
Renault Laguna Grandtour Privilege Luxe 2.2 DCI 102KW FAP FACELIFT (KOMPLET výbava bez elektrických sedadiel a vyhrievaných sedadiel) Datum narodenia : 8.2005 (Dovezená Nemecko AUTO MEIXNER )

juraj36
Starting member
Příspěvky: 31
Registrován: ned bře 10, 2013 16:44
Bydliště: Spišská Novä Ves Slovensko

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od juraj36 » ned pro 13, 2015 17:50

Mne to robilo tesnenie pod vikom ventilov .olej na egr a olej v intercoleri . Tlakovanie z intercoolera ti unika cez tie tesnenia na cidle ti vyskoci pokles tlaku a motor ide do nudzaku sada tesneni na 2,2 dci 110 stoji 45 eur

a.dnan
Starting member
Příspěvky: 1
Registrován: pát led 15, 2016 21:15

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" -

Příspěvek od a.dnan » sob led 16, 2016 19:07

Mam ten samej problém a tu chybu nemuzu smazat,vůbec i po regeneraci, nemate nekdo s tim zkusenosti??

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od stati » ned čer 24, 2018 10:33

ahojte. mam dotaz.

zacala sa mi objavovat hlaska chceck injection a zasvietil service. najprv len sporadicky a pri opatovnom nastartovani opat zhasla. teraz uz zasvieti vzdy po starte a svieti. AUTO IDE UPLNE NORMALNE.

napichol som to na moju primitivnu diagnstiku a vyhodilo nasledovne:

P0380 - Generic
Type Powertrain - Ignition System or Misfire - ISO/SAE Controlled
Description
Glow Plug/Heater Circuit "A"

P0380 - GM
Type Powertrain - Ignition System or Misfire - ISO/SAE Controlled
Description
Glow Plug Performance Conditions

Cause
Glow Plugs commanded on, then the PCM detected the voltage at the plugs was less than 4.0v, or with Glow Plugs commanded off, then the PCM detected that the voltage at the plugs was more than 4 Ov, or with the Glow Plugs commanded on, the PCM detected more than a 2v difference between the system and plug voltage

chcem sa opytat, ci to chapem spravne a je chybny niektory (niektore) zhavic? len si chcem byt isty kym ich kupim a vymenim.
vrele dik.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

Uživatelský avatar
EfineSS
Grafoman
Příspěvky: 3113
Registrován: úte led 10, 2006 12:05
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od EfineSS » ned čer 24, 2018 10:59

Jak říkáš, je to primitivní diagnostika a pro jistotu bych to načetl něčím pořádným. Ale jo, žhavení by to být mohlo.
Laguna III Grandtour 2013, BOSE, 4Control, 2.0 dCi 131 kW

Diagnostika vozidel Renault a Dacia (Renault Clip, Dialogys, VISU schémata)

ex Laguna II Grandtour 2005, Dynamique, 2.0 dCi 110 kW
ex Laguna I 2000, 1.9 dCi 79 kW
ex R19 1994, 1.8S, 66 kW

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od stati » ned čer 24, 2018 16:58

a este dotaz, zhavice idu vybrat v pohode, alebo treba rozobrat polku auta? pozeral som to, je nad nimi nasavanie klimy, je tam dost malo miesta, neviem, ci pojdu vytiahnut take dlhe tycky...ci?
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

romacho
Starting member
Příspěvky: 82
Registrován: sob říj 25, 2014 15:34

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od romacho » ned čer 24, 2018 23:59

Sanie klimy das dole dvoma skrutkami po bokoch nasávacieho otvoru, (ten kde vkladas kabinovy filter) a mas tam miesta na tancovanie :-)

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od stati » pon čer 25, 2018 06:30

Super, diky moc.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

poprak
Junior member
Příspěvky: 238
Registrován: úte srp 30, 2005 21:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od poprak » úte čer 26, 2018 20:08

Mám ten samý problém na displeji se objevilo CHECK INJECTION a STOP - motor shnasnul a pochvili šel nastarovat jen přes sprej. To čidlo snímače teploty paliva najdu kde. Díky mam 1,9 dci 85 kw
Renault Megane 1,6i 1996 prodán
Renault Scenic 1,9dTi 2000 prodán
Renault Espace IV 2005
Renault Clio II 2000

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od stati » stř čer 27, 2018 06:37

dnes mi pridu zhavice, tak sa ich pokusim vymenit a napisem, ci to zabralo...zohnal som si aj dlhu rurkovu desinu
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

stati
Advanced member
Příspěvky: 420
Registrován: stř črc 30, 2014 21:05
Bydliště: Bratislava

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od stati » stř čer 27, 2018 09:41

informacia:
zhavice vymenene, je to naozaj otazka par minut, treba dat dole nasavanie vzduchotechniky (2x trinastka matka, ide to lahko, doslova to samo vypadne) a potom je tam naozaj miesta kopec.
po vymene zhasla kontrolka service a aj hlaska check injection (este to prilezitostne vymazem z pamate chyb).

co ma ale tesi je to, ze sa mi prave zaplatila moja primitivna diagnostika ELM za 10 eciek. inak by som musel ist dakam na diagnozu za 30 evri. je mi jasne, ze to nezisti zdaleka vsetko, ale presne na taketo situacie som ju kupoval.

este doplnim, ze vsetky styri zhavice stali spolu 17 euro.
Laguna II combi, 2004, 1,9 dci, 74 kw, manual...ziadna vybava, ziaden vykon, ale malo zerie a su za nu nizke poplatky...milujem toto auto...:D
Laguna ma mladsieho bratceka...Espace 2,2 dci FAP, 102 kw, 2007, automat, vybava privilege

poprak
Junior member
Příspěvky: 238
Registrován: úte srp 30, 2005 21:26
Bydliště: Chomutov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hlášení palubky - "SERVICE" - "Check injection"

Příspěvek od poprak » pon črc 30, 2018 19:05

Může to dělat to že jsou rozhozený rozvody?
Renault Megane 1,6i 1996 prodán
Renault Scenic 1,9dTi 2000 prodán
Renault Espace IV 2005
Renault Clio II 2000

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů