Klakson - OPRAVENO

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
mara53
Člen RCČR
Příspěvky: 251
Registrován: pon lis 02, 2009 08:55
Bydliště: Náchod

Klakson - OPRAVENO

Příspěvek od mara53 » úte črc 12, 2011 09:55

z ničeho nic přestala troubit houkačka - koukal jsem na pojistku - byla OK, přesto jsem dal novou, odpojil jsem přes LP podběh konektor z klaksonu, proměřil a volty tam jdou a jsou .. Klakson jsem zběžně zkouknul a nezdál se nikde vyhořetý apod. - přesto jsem sehnal zánovní z bouračky a namontoval - ale netroubím .. Neřešil jste někdo, v čem by ještě mohl být problém? M.
Naposledy upravil(a) mara53 dne úte srp 23, 2011 09:56, celkem upraveno 1 x.
Renault ESPACE IV 2,2dCi 11okW Privilége

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: Klakson

Příspěvek od cespa » úte črc 12, 2011 16:25

měl jsem sním také problém, mně troubil, ale při zamčení se neozvala zvuková signalizace, problém byl v tom, že led roztrhal konektor u druhého klaksonu, stačilo očistit a spájet. Jinak tento klakson netroubí po připojení napětí!!! musíš do něj pustit sínusoidu.
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

DKopelent
Junior member
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 22, 2010 14:24
Bydliště: Kolín

Re: Klakson

Příspěvek od DKopelent » úte črc 12, 2011 17:04

Už 2x jsem zjistil, že mi netroubí klakson. Poprvé, když jsem auto přivezl z bazaru a podruhé, když po třech letech provozu byl 3 měsíce u mechanika a nejezdilo se s ním. Nevím čím to bylo, ale po několika dnech ježdění to najednou začalo troubit. Bylo mi to záhadou, ale nepátral jsem po tom... :?: ...

mara53
Člen RCČR
Příspěvky: 251
Registrován: pon lis 02, 2009 08:55
Bydliště: Náchod

Re: Klakson

Příspěvek od mara53 » čtv črc 14, 2011 10:28

cespa píše:měl jsem sním také problém, mně troubil, ale při zamčení se neozvala zvuková signalizace, problém byl v tom, že led roztrhal konektor u druhého klaksonu, stačilo očistit a spájet. Jinak tento klakson netroubí po připojení napětí!!! musíš do něj pustit sínusoidu.
aha, díky - jen se přiznám, že jsem elektroanalfabet (max.změřím proudy a rozpojím a vyčistím kontakty, ale nic víc :( ) a tak netuším, co znamená "do něj pustit sinusoidu" - budu to ale tlumočit známému -autoelektrikáři
Renault ESPACE IV 2,2dCi 11okW Privilége

Uživatelský avatar
cespa
Experienced member
Příspěvky: 888
Registrován: pát bře 14, 2008 17:37
Bydliště: praha

Re: Klakson

Příspěvek od cespa » čtv črc 14, 2011 15:55

Myslel jsem to tak, že když do nich pustíš stejnosměrných 12V tak netroubí. Musíš je budit "střídavím napětím" určitého kmitočtu.
Renault Megane II 1.6 Cabrio
Renault ESPACE IV 2,0T Dynamique
Renault ESPACE IV 2,0T Privileg
Opel Tigra 2000
Honda CR-V CDTi 4x4
HPI E-Savage 4x4

mara53
Člen RCČR
Příspěvky: 251
Registrován: pon lis 02, 2009 08:55
Bydliště: Náchod

Re: Klakson

Příspěvek od mara53 » úte srp 23, 2011 09:59

mara53 píše:
cespa píše:měl jsem sním také problém, mně troubil, ale při zamčení se neozvala zvuková signalizace, problém byl v tom, že led roztrhal konektor u druhého klaksonu, stačilo očistit a spájet. Jinak tento klakson netroubí po připojení napětí!!! musíš do něj pustit sínusoidu.
aha, díky - jen se přiznám, že jsem elektroanalfabet (max.změřím proudy a rozpojím a vyčistím kontakty, ale nic víc :( ) a tak netuším, co znamená "do něj pustit sinusoidu" - budu to ale tlumočit známému -autoelektrikáři
mám opraveno - závada byla banální a pod volantem - nešikovně jsem pohnul s levou páčkou a ohnul jeden z konektorů, oprava trvala cca. hodinu včetně složení volantu, napojení na DIAG. a smazání chyb a kafe :D :D
Renault ESPACE IV 2,2dCi 11okW Privilége

erikm
Starting member
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 01, 2012 15:03

Re: Klakson - OPRAVENO

Příspěvek od erikm » pát čer 01, 2012 15:06

to mara53: prosim ta mozes to presnejsie popisat? "závada byla banální a pod volantem - nešikovně jsem pohnul s levou páčkou a ohnul jeden z konektorů" ktorou packou pod volantom?
Mam rovnaky problem s klaksonom. Dakujem

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů