Zpetna zrcatka

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
Landiman
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Zpetna zrcatka

Příspěvek od Landiman » sob kvě 28, 2011 18:58

zdravim, mam vuli na levem prednim zrcatku - ne na odklopitelne/sklopne plastove "musli" ale na skle vuci musli. Neni nijak markantni, ale je tam - na druhe strane u spolujezdce drzi na fest.
projevuje se to neprijemne hlavne na dalnici, resp pri vyssi rychlosti a nerovne silnici, obraz v zrcatku se neprijemne chveje. na druhe strane zcela v poradku.

neresil uz jste nekdo jak to zpevnit? predpokladam, ze pod zrcatkovou destickou je nejaka ploska na ktere je sklo prilepeno a ktera zrcatkem otaci pri el. nataceni, ale nechci tu desticku ani nic jineho nejak poskodit a nenapada me jak se tam nejlip dostat, abych to neurval. taky si nejsem jist, jestli tu vuli zpusobuje volnost mezi zrcatkovou deskou a drzakem, nebo za to muze treba otocny kloub v mechanicke casti zrcatka.

nejake tipy? diky..
jinak mam Initiale - tonovane, vyhrivane, el.ovladane, sklopne.

DKopelent
Junior member
Příspěvky: 107
Registrován: úte čer 22, 2010 14:24
Bydliště: Kolín

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od DKopelent » ned kvě 29, 2011 16:03

Sklo se vyndavá "vyloupnutím". V servise na to mají plastový přípravek, doma se musí použít co je po ruce. Dělal jsem to nějakým plastem, měl jsem taky strach, ale nakonec se nic nestalo a zrcátko se uvolnilo. Až to sundáš, uvidíš víc. Samotné uchycení bývá celkem napevno, v nejhorším případě to bude vůle v naklápění.

majkl73
Člen RCČR
Příspěvky: 12
Registrován: pát dub 09, 2010 19:14
Bydliště: Beroun

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od majkl73 » ned kvě 29, 2011 21:42

Nemusíš mít přípravek, já na to použil protijedoucí Fiat Doblo, krásně mi ho vyloupnul. :-) Nejdřív jsem málem omdlel při představě kolik bude stát nové zrcátko když mi viselo na pár drátech ale nakonec bylo jen vyskočené a v pohodě jsem ho vrátil zpátky. Ale raději bych zkusil jemnější metodu. Ale vycvaknout opravdu jde.
Renault Scenic II, 2005 1.6 16V dynamique

martins
Člen RCČR
Příspěvky: 572
Registrován: pon led 05, 2004 08:41
Bydliště: Prague
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od martins » ned kvě 29, 2011 23:57

bacha - elektricky stmivane se nemuze vyloupnout.
je tam plastovy bajonet. Musis nejprve sundat plastovy kryt celeho zrcatka - rozlousknout ho - predek i okraj jdou od sebe. Tim se dostanes k tomu bajonetu, co drzi sklo, ktery ma z horni strany zrcatka ryhu a da se plochym sroubovakem pootocit.
pokud to budes zkouset vyloupnout, tak ho znicis.
Vel Satis 3.0 dCi Initiale Paris 2005
Obrázek

Landiman
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od Landiman » pon kvě 30, 2011 10:20

diky za rady.
ja si vsiml, ze zrcatko je ze dvou plastu - cerneho a druheho v barve auta - jenze vubec jsem netusil, jak se do toho dostat, abych treba neurval nejaky zobacky uvnitr a pak by mi to nedrzelo pohromade.. takze mezi ty dva plasty asi opatrne dloubnu sroubovakem a budu doufat, ze ten barevny plast nejak vyloupnu a tim se dostanu k zrcatku zezadu. pak uz bych snad mel videt, jestli bude uvolnene na drzaku, nebo v kloubu naklapeni. tipuju asi ten kloub, snad novej nebude stat jmeni.
stmivani bych si velmi nerad poskodil, spolu se stredovym zpetnym zrcatkem skvela zalezitost na ostre prechody intenzity svetla.

Uživatelský avatar
guli
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte bře 17, 2009 11:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od guli » pon kvě 30, 2011 11:31

Sundavani plastu sem resil pri oprave teplotniho cidla.
Na barevnym plastu jsou na horni strane takovy ty "normalni" nasouvaci vystupky se zobackem, ty sly celkem v pohode, ale na spodni urovni plasu jsou dva takovy zobacky (resp takovy ocko se zapadkou), ktery jsou zasunuty do diry v tele zrcatka. Povedlo se to sundat tak, ze jsem otevrel plast zeshora (nejdriv bliz k autu) a pak jsem sroubovakem zatlacil tu zapadku v ocku a vysunul barevny plast ve smeru jizdy. Blbe se to vysvetluje, je dobry si vzit baterku a poradne si na to posvitit.
Ocko bliz k autu jsem sice ulomil, ale druhy na kraji uz mi drzi ok, nastesti i ten plast taky drzi dobre. Kazdopadne je potreba s citem :)

Kdyz pises o tech zatmavovacich vnejsich zrcatkach, netusis, kde by se dali sehnat za rozumnou cenu?
Stredovy zrcatko uz jsem si vymenil, ale rad bych i vnejsi zatmavovaci :)

Dik
Guli
Grand Espace IV 2.2Dci 110kW, r.v. 09/2004 Obrázek

Landiman
Junior member
Příspěvky: 212
Registrován: pát úno 25, 2005 22:20

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od Landiman » pon kvě 30, 2011 17:26

uff, tak snad to neulomim, to bude chutovka.. necham to prohrat venku az bude parak, at ty plasty trochu zmeknou a snad se zadari :)
jinak ja mel zpetny i bocni zrcatka v tyhle nejvyssi verzi uz na aute, je to myslim soucast Privilege a Initiale urcite. Bohuzel netusim kde sehnat, ale byl jsem varovan, ze se velmi spatne shaneji, pokud se rozbiji, protoze podle vybavy maji ruzny pocet kabelu vedouci od auta, tyhle nejvybavenejsi maji tusim 10 kabelu na strane ridice a 12 na strane spolujezdce.. pravidelne je sklapim a doufam, ze neprijdou k urazu, novy budou palba a jety sehnat zadna sranda.. :/

Uživatelský avatar
guli
Junior member
Příspěvky: 101
Registrován: úte bře 17, 2009 11:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od guli » pon kvě 30, 2011 20:09

Kabelaz uz mam teoreticky zmaknutou, u moji verze Privilege potrebuju doplnit uz jen dva piny prave pro signal z vnitrniho zrcatka.
Novy sklo do vnejsiho zrcatka jako takovy stoji origo v Renaultu nejaky 4000 Kc :(
Tak se snazim sehnat cely zrcatka, abych s tim mel co nejnim prace ;)
j.
Grand Espace IV 2.2Dci 110kW, r.v. 09/2004 Obrázek

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od faradaj » čtv říj 08, 2020 01:58

Ahoj, mam problem se zpetnymi zrcatky. Deticky si hraly (ne pod mym dozorem) s ovladacim tlacitkem zrcatek a skoncilo to poskozenim...samozrejme. Ovladaci cudlik pak mel sklon padat dozadu a zrovna zvolene zrcatko naklapet. V poloze 0 nebo sklopeno byl klid. Objednal jsem si tento spinac pres Ebay.de a radsi 2x tuše problemu. Spinace mam a jdu na to čurina...auto vypnuty zrcatka sklopena prohodim jeden novy spinac (aniz bych vyzkousel jak chodi) a spinac ma divny tvrdy chod jako v nem loupe. Zrcatka se nevysunou je mozne jen nastavovat sklo. Rikam si fajn mam tu druhy spinac rozchodim jej na sucho opatrne precvakavam az chodi celkem slusne prohodim je a nic... zase jen nastaveni skel. Vrazím tam puvodni rendl spinac ktery fungoval ikdyz spatne a taky nic :-0 takze pojistky? Nasel jsem jen v prihradce pred ridicem a ta je OK podle servis manualu co mam stazeny mely byt pojistky i pred spolujezdcem ale ze sundavani pristrojovky vim ze tam nic neni jen krabicka na GPS navigaci. Muzete mi prosim poradit jestli Je jeste nejaka pojistka jen na sklapeni zrcatek?
Jeste je neco pod UCH jakoby pod levym vydechem vzduchu u ridice ale na to nemam schema nevim co tam je. (Jo a CLIP o nicem nevi)
Diky za radu Kubajz

Tak uz jsem zjistil ze mam spaleny oba motorky :roll: to se vyplati novej dil za 300kc z ebay.de znici dve zrcatka nejmin za 2500kc.

Jezdil jsem asi 10dni se zrcatkama prilepenejma lepenkou ke dverim aby se mi nesklopila. Ze zavrene polohy jdou silou otevrit (prekonat pruzinu na vačce) ale tak od 80km/h maji tendenci se sklopit.

Zrcatka uz mi fungujou, byla to celkem pakarna 2 vecery v garazi abych prestrojil motorky z koupenych zrcatek starsiho modelu (od hodneho pana obe za 500kc) do tech novejsich. Puvodni myslenka prohodit jen motorky a prevody nechat ty novejsi mene jete ztroskotala na jinem stoupani sneku motorku :roll: tomu ovsem predchazela 3x zborka a rozborka vnitrku zrcatka kdyz motorek sam se tocil ale po smontovani prevodu a zrcatka to nejezdilo :roll:
Takze jsem pouzil stare prevody a nove sroub s podlozkami a samojistici matkou na stazeni pruziny a obou casti zrcatka misto zajisteni plechovou vejirkovou zajistovaci “zavlackou nebo pojistkou” ktera se pri rozebirani poskodi. A protoze tohle vse nastalo kvuli tomu ze mi spinac nevypalil pojistku ale rovnou motorky rozhodl jsem se jeste do kazdeho zrcatka nacpat pojistkovou krabicku s jednou slabsi pojistkou. Na tu se dostanu po vycvaknuti skla. Vse jsem namazal, kabely znova obalil izolackou a smontoval. Kabely ktere se treba nekolikrat denne krouti kolem hlinikoveko vykovku a drou o jeho zoxidovany povrch nemaji zadnou dotatecnou ochranu treba silikonovou buzirku nebo silnejsi izolaci nic proste RENAULT. Na to ze jsou motorky stale pod proudem zvlastni... Dale jsem byl prekvapeny ze vnitrek zrcatek ze starsiho modelu byl celkove v daleko lepsi kondici. Kabely byly lip obalene izolackou ta se nikde neodlepila vse bylo lepe usazene a pusobylo lepsim zpracovanim nez vnitrek novejsiho zrcatka :roll:
Takze zrcatka uz funguji ted resim novej spinac aby to nebyla cina co mi vypalila oba motorky ale za slusnou cenu z vrakace.
Jinak jsem si na alibabovi za par dolaru objednal motorky Mabuchi presne ty co jsou v tech zrcatkach ale bez sneka. Pak zkusim prelisovat sneky a slozit ty stare zrcatka jestli budou motorky normalne fungovat :rolling:
Obrazky z rozborky zrcatek soupnu na rajce
Jo jeste jsem mel dotaz ohledne pojistky na Renault.cz ty me s touto otazkou poslali do servisu tak jsem se zeptal v auto Kout a tam jsem uspel. Original prirucka co byla u dovezeneho auta nesouhlasi s pojistkama tedy samolepkou na viku od pojistek primo na aute. Proste maji v tom bordel, muj dotaz byl kde je tedy ta pojistka na sklapeni zrcatek a podle technika od auto Kout je to 20A spolecna s vnitrnim osvetlenim takovej ten kloboucek s paprskama...
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

faradaj
Junior member
Příspěvky: 157
Registrován: úte pro 15, 2015 14:18

Re: Zpetna zrcatka

Příspěvek od faradaj » sob říj 16, 2021 13:26

Takze po roce zase akce spinac zrcatek. Tentokrat jsem rad ze mi pres noc neshorel rendl 😡 vecer jsem vymenil spinac (ulomena osicka na cudliku) a rano me po otevreni auta privital smrad jak prase. Hned jsem tusil ze to bude ten spinac... Aliexpress fakt parada 😬
Spinac se roztekl spolu s nim bohuzel i zastrcka a kabely a castecne i plastove madlo ve dverich.
Byl jsem linej prestrojit ten puvodni cudlik (naposled jsem ho prestrojil) nechat puvodni streva a vymenit jen zlomenou osicku. A takhle to dopadlo. To sem si zase pridelal prace...
Zjistil jsem ze origo cudlik ma navic jeden tišťák s nejakejma odporama ci kondikama a to ten z Aliho vubec nema! Cudlik je u nas kvuli parkovani v uzke ulici neustale pouzivanej denne nekolikrat a neni na to zkratka stavenej. Je to fakt priserne vymyslenej kram od francouzkyho ing. A hlavne je prusvih ze je neustale pod proudem asi 10-15min nez se auto uplne umrtvi. A pojistka taky nezafungovala...
Takze opet i spalene motorky v zrcatkach...na co je tam ta pojiska? 🙄 Hned jak budu mit cas vyzkousim tam misto puvodni 20A nejakou slabsi co vydrzi.
Musel jsem ucvaknout roztekly konektor a napajet jiny z vrakoviste, jeste ze ty dratky jsou celou dobu co Espace4 vyrabi stejne barevne :) protoze podle toho roztekleho konektoru neslo poznat kam ktery vede.
Po prestrojeni motorku ze zrcatek z vrakace uz bych to mohl delat po slepu. Vyzkousel jsem na ty vykuchany zrcatka koupeny motorek a v garazi na baterku funguji zatim krasne. Je potreba prelisovat šneka na motorek a napajet kablik s konektorem. Budu to testovat a kdyztak to priste vyresim jen motorkem za 100kc. Motorek je to Mabuchi FK280SA-16250
Fotky na rajceti
https://faradaj.rajce.idnes.cz/ESPACE4_ ... liexpress/
Espace IV grand, 2014, 2.0dCi
Espace IV grand, 2007, 2.0dci
http://faradaj.rajce.idnes.cz/Espace/

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů