Nový model Espace IV 2011

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

MDN
Experienced member
Příspěvky: 679
Registrován: sob úno 28, 2004 10:38
Bydliště: Aachen, Beisweiler

Re: Nový model Espace IV 2011

Příspěvek od MDN » úte srp 02, 2011 22:51

Já jsem měl něco Renaultů - R 25 ky, Safrany,Velsatisy, Espace (Tedy jen IV),…. Vždy několik modelů a téměř vždy Baccary, nebo Initialy. Renault byl pro mě dlouhá léta srdeční záležitostí. Ale už mám dost toho dělat Renaultu zkušebního jezdce. Jestli tvrdíš, že jsou Mercedesy kozy, tak promiň, ale o autech nic nevíš. Každý lépe vybavený Mercedes má řízený podvozek, stejně jako Audi, nebo BMW. Kromě světlé výšky si můžeš nastavit tuhost tlumičů. Sedadla se nastaví a dofouknou přesně podle těla - nastavíš si tvrdost, tvar, atd, atd.... Stím se nedá Espace teda rozhodně srovnat - vlní se, naklání a při vysokých rychlostech je při bočním větru dost nestabilní a na těch plochých sedadlech, když člověk náhodou řízne víc zatáčku, tak ze sedačky pomalu sklouzne na zem (Mluvím o kožených sedadlech). Tam kde mě na nerovnostech Espace vyklepal, nebo se od náprav ozývaly rány, že jsem měl pocit, že jsem na nich na nápravě něco utrhl, se Rko potichu převalí, že ani nevím, že tam nerovnost je a to má pohotovostní hmotnost skoro 2,3 tuny. Já proti Espacu nic nemám, to auto opravdu miluji - stále se mi líbí, ale rozčiluje mě, když někdo odsuzuje něco, čemu nerozumí. Podívej se na kostrukci náprav. Espace má vzádu v podstatě vlečná ramena. A ta torzní tyč je jen z jedné strany na druhou asymetricky, takže se při propružení náprava vychyluje doboku. Neberu Ti, že Tobě to stačí, ale ta auta jsou absolutně nesrovnatelná a není to jen o tom znaku. Ať se podívám, kam se podívám, vše je tak o třídu lépe vyvedené, ale jak říkám, je to jako srovnávat jablka s papájou.

Ale jen ať nechválím - je tu dost věcí co nechápu a vadí mi. 3. řada sedadel se nedá posouvat, takže kufr nezvětším i kdybych chtěl. Byť je Rko uvnitř při plném obsazení prostornější než Espace, přijdu si v něm jak v tanku. Ten pocit vzdušnosti jako v Espacu tu teda rozhodně chybí. Je to takové ponuré. Také nechápu to, že DVD navigace neumí přehrávat DVD filmy - to umí i Superb. Vlastně i Oktávka s Columbusem... Originál sluchátka k zábavnímu systému pro zadní sedadla jsou s kabelem a jsou dost hrozná – vypadají a hrají hezky, ale moc na hlavě nesedí a pořád se člověk motá do kabelu…. (Ta bezdrátová v Espacu jsou parádní). Pokud jich chci připojit víc než dvoje, musím použít dodávanou rozbočku... V Espacu si klíďo připojím bezdrátově sluchátek několik. Také trošku postrádám tu variabilitu Espacu. Čekal jsem, že si s interiérem budu moct trošku víc pohrát. Sedadla jsou větší a širší, než v Espacu, je tam víc místa všude kolem, dají se hodně nastavovat - včetně výšky a sklonu sedáku (Mluvím o zadních sedadlech), ale nemohu si s nimi tak šoupat jako v Espacu.. No, ale jako Ty jsi rád za Espace, já jsem rád za toto své auto a přeji Ti hooooodně spokojených KM J
Nejsem servis! Prosím nepište mi dotazy ohledně oprav vozů Safrane, VelSatis ani jiných! Vše jsem již několikrát popsal zde na fóru, včetně odkazů na manuály na stažení, tak hledejte. Díky

Uživatelský avatar
propi-praha
Junior member
Příspěvky: 125
Registrován: stř kvě 05, 2010 22:00
Bydliště: okolí stověžaté
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový model Espace IV 2011

Příspěvek od propi-praha » stř srp 03, 2011 02:47

taky přeju mnoho šťastných km
Laguna 1.9dTi RXE (1999) - prodáno
Megane Break 1,9dCi (2002) - prodáno
Megane II Grandtour 1,5 dCi (2007)
Espace IV 1,9 dCi (2006)

zub10
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 05, 2011 21:07

Re: Nový model Espace IV 2011

Příspěvek od zub10 » úte črc 21, 2020 17:15

Espace IV 2,0T mám a Sharan je proti tomu kachna,
nevím co ve Francii vyváděli, ale dá se s ním na gumách 245 pěkně blbnout, nekindá se a pěkně se zařízne do zatáčky.
ex Trabant - střecha s lišejníkem a v materiálech předběhl čas
ex Megane I 1.6 55kw,
ex Ford Focus 1.8tdci
ex ESPACE III 2.i LPG r.v. 97 po 20 letech ho začala ničit degradace
Grand Scenic 1,6 2012 LPG - jezdím za kačku na km
ESPACE IV 2T LPG r.v. 2004 - 385t chudák neekonomická oprava - komplet olítaný spotřebák- lpg nádrž,světla vykoukaný,kotouče,stěrače,pření náprava .....
ESPACE IV 2T LPG.

zub10
Starting member
Příspěvky: 89
Registrován: úte črc 05, 2011 21:07

Re: Nový model Espace IV 2011

Příspěvek od zub10 » úte črc 21, 2020 17:16

Espace IV 2,0T mám a Sharan je proti tomu kachna,
nevím co ve Francii vyváděli, ale dá se s ním na gumách 245 pěkně blbnout, nekindá se a pěkně se zařízne do zatáčky.
A to jsem něnil původní sestavy tlumičů ve 340t, když bylo jednou ráno auto nakřivo :)
vzadu budou asi původní doteď.
ex Trabant - střecha s lišejníkem a v materiálech předběhl čas
ex Megane I 1.6 55kw,
ex Ford Focus 1.8tdci
ex ESPACE III 2.i LPG r.v. 97 po 20 letech ho začala ničit degradace
Grand Scenic 1,6 2012 LPG - jezdím za kačku na km
ESPACE IV 2T LPG r.v. 2004 - 385t chudák neekonomická oprava - komplet olítaný spotřebák- lpg nádrž,světla vykoukaný,kotouče,stěrače,pření náprava .....
ESPACE IV 2T LPG.

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti