senzor tlaku pneu

Než napíšete dotaz, přesvědčte se, zda už nebyl zodpovězen dříve. Nezakládejte nová témata, existuje-li stejné nebo příbuzné.

Moderátor: Moderators General

Odpovědět
STRUCTOR
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: sob led 10, 2009 19:07
Bydliště: PRAHA

senzor tlaku pneu

Příspěvek od STRUCTOR » stř črc 21, 2010 19:30

cus vsem, mam 3.0Dci privilege. Kdyz zastrcim kartu do zapalovani, probehne test tlaku pneu. Ale.............vidim jak testuje jednotlive pneu, vidim napis "bar" ale neukazuje mi to hodnotu tlaku v pneu. Kmarad ma 3,5 benzin, vybava privilege, a tomu se tam zobrazuje i tlak jednotlvych pneu. Kde je chyba? V senzorech? Ve me? Ve Francii? Nebo je to normalni?

mara53
Člen RCČR
Příspěvky: 251
Registrován: pon lis 02, 2009 08:55
Bydliště: Náchod

Příspěvek od mara53 » stř črc 21, 2010 21:43

ventilky maji na sve vnitrni strane unikatni ciselny kod pro kazde kolo jiny a ten musi byt pres diagnistiku zapsan v ridici jednotce, jinak neukazuji nic, jak tobe - takze nejlip na diagnostiku a mrknout, zda neni fce jen zablokovana, popripade zda jsou vubec kody napsany, jinak do pneuservisu a otravovat o sundani gumy a opsta cisla a ta pak nechat zapsat do rj auta a hlavne dodrzet umisteni jednotlivych kol na aute podle barev ventilku viz. obrazek na boku dveri ridice, tak hodne zdaru
Renault ESPACE IV 2,2dCi 11okW Privilége

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Příspěvek od hackerjack » čtv črc 22, 2010 10:10

mara53 píše: jinak do pneuservisu a otravovat o sundani gumy a opsta cisla a ta pak nechat zapsat do rj auta
Kdysi jsem nekde v doku cetl, ze existuji i jine metody, jak ty ventilky nacist, aniz by se sundavaly gumy. Myslim, ze jedna z nich byla pomoci nejakeho extra pristrojku, ktery se prilozi k ventilkum a donuti je vysilat. Dalsi metodou snad bylo nejake cviceni s diagnostikou kombinovane s delsi jizdou, aby se ventilky spolehlive nacetly.
HJ

STRUCTOR
Starting member
Příspěvky: 36
Registrován: sob led 10, 2009 19:07
Bydliště: PRAHA

Příspěvek od STRUCTOR » čtv črc 22, 2010 14:13

mno, auto je od prvniho majtele na kolech uz z fabriky, takze by to snad melo byt nactene........, nebo se to nejak samo zas odecetlo?
Takze zase diagnoza a podivat se kde je chyba.

hackerjack
Advanced member
Příspěvky: 386
Registrován: úte říj 31, 2006 23:50

Příspěvek od hackerjack » čtv črc 22, 2010 19:09

STRUCTOR píše:mno, auto je od prvniho majtele na kolech uz z fabriky, takze by to snad melo byt nactene........, nebo se to nejak samo zas odecetlo?
Takze zase diagnoza a podivat se kde je chyba.
Normalne se to nema co odecist. Jsou to hodnoty ulozena nekde ve flash pameti UCH jednotky. Ale presne tohle je jeden z mnoha detailu, ktery servisum dovoluje nas zakazniky dojit jak ty kozy. Tohle maji v kazdem servisu dobre naucene. Moje mnohokrat zopakovana zkusenost je takova, ze kdyz si necham prohodit letni a zimni gumy ve znackovem Renault servisu, tak na uctu vzdycky objevim polozku za nacteni ventilku. Kdyz arumentuji, ze je to zbytecne, ze jsou jiz ventilky davno nactene, tak mi vetsinou zavolaji nejakeho mistra nebo sefa a ten mi s uzasne vaznou tvari potvrdi, ze presne tak se to musi delat podle technickych predpisu firmy Renault. Ale kdyz necham vymenit kola u nejakeho garazisty se zvedakem, tak ten je proste prohodi, ja odjedu pryc, vylozim sundana kola, projedu se a za chvilku mam na displeji hodnoty nove nasazenych kol. Pochopitelne bez nacitani ventilku v cene cca EUR 20,-.
HJ

Uživatelský avatar
bednar
Starting member
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 25, 2009 10:41
Bydliště: Dolní Dobrouč

Příspěvek od bednar » čtv črc 22, 2010 22:05

Přes diagnostiku příp. i DDT2000 lze načíst kola resp. senzory v pohodě. Lze to jako i v mém případě udělat i při nasazených gumách i kolech. Jen je třeba nějak donutit senzor aby vyslal signál, např. poklesem tlaku tj. upustit tuším o více jak 0,5 atm nebo kolo roztočit příp. s autem projet.
Celý postupje tu někde na fóru popsaný již si přesně nepamatuji kde, ale tuším, že to bylo přímo v sekci o DDT2000. Když jsem si na jaře načetl sám všechny 4 nové kódy, kdy jsem nechal obout letní gumy na nové disky a neopsal si kódy senzorů, tak jsem si chrochtal.
Jinak samozdřejmě lze do paměti uložit 2 kompletní sady kol (letní+zimní), takže u Renultu ani nikde jinde při prohazování kol není žádné nové načtení vůbec nutné.
Renault Espace IV 2.2 dCi 01/2005 - motor KO - šálky na klice - OPRAVENO už zase jezdí....
Renault Grand Scenic 1.9 dCi 96 kW -2005 - nový pomocník
Diagnostika CLIP k dispozici

-----------------------------------------------

Uživatelský avatar
bednar
Starting member
Příspěvky: 99
Registrován: úte srp 25, 2009 10:41
Bydliště: Dolní Dobrouč

Příspěvek od bednar » čtv črc 22, 2010 22:14

Tady je postup načtení senzorů přes DDT2000:
Není to z mé hlavy, ale ověřeno a funguje to a hlavně není nutno sundávat kolo ani pneu.
Jinak samosebou existují jakési budiče toho senzoru, kterým se jakoby probudí a on vyšle signál, tj, svůj jedinečný kód + nějaké údaje o tlaku apod., které se pak uloží přes diagnostiku do auta, ale to je záležitost servisů.

Kód: Vybrat vše

Jednotka UCH
Screens->Ecrans étude->Lancement des routines
V prostřed okna je sekce SSPP.
Upustit tlak v kole asi o 0,5 bar nebo raději více
Při nastavení hodnoty "Lancer routine puis mise a jour" = 0 stlačit tlačítko "Lecture des Idents recus par recepteur SSPP"
V "Etat routine" by se měla objevit hodnota "Routine en cours" a ta by tam měla být během dalšího postupu stále
Potom čekat cca 10-15min (nebo kolo namontovat a provést zkušební jízdu, ale to jsem nezkoušel)
Pak při nastavení hodnoty "Lancer routine puis mise a jour" = 1
stlačit tlačítko "Lecture des Idents recus par recepteur SSPP"
V IDs recues by se měl objevit kód ventilku.
Renault Espace IV 2.2 dCi 01/2005 - motor KO - šálky na klice - OPRAVENO už zase jezdí....
Renault Grand Scenic 1.9 dCi 96 kW -2005 - nový pomocník
Diagnostika CLIP k dispozici

-----------------------------------------------

Uživatelský avatar
imrich.obert
Starting member
Příspěvky: 17
Registrován: stř zář 18, 2013 05:49
Bydliště: Devičany 222

Re: senzor tlaku pneu

Příspěvek od imrich.obert » sob bře 23, 2019 03:24

Zdravím.Včera som podľa návodu od bednar zistil kod neznámeho ventilu.Funguje to podľa popisu, ale nečakal som 15min.Mal som predné kolesá vo vzduchu a trochu som ich roztočil - rýchlosť č.1 a trocha plynu.DDT2000 - najdete na internete zadarmo a používam lacný interface z Číny.Veľa zdaru. :D
Renault Espace IV 1,9dci 85kW r.v.2004

Odpovědět

Zpět na „Renault Espace IV“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti